05.01.2020 r.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim Rok A
1. Jutro w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na potrzeby misyjne.
Ministranci rozprowadzają kadzidło i kredę, którą zgodnie z tradycją naznaczamy drzwi naszych domów imionami Trzech Króli na znak przyjęcia Jezusa do naszego domu. Dochód z kadzidła i kredy przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 12 stycznia o godz. 19.00 na kolejne wspólne spotkanie formacyjne.
2. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w kościele koncert chórów parafialnych organizowany przez Towarzystwo Wilanowskie i Centrum Kultury Wilanów.
3. Serdecznie zapraszamy na kolejny Bal małżeński, który odbędzie się 25 stycznia w CKW w Wilanowie. Rozpoczęcie o godz. 17.00, a zakończenie o 22.30. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej, w programie również zabawy, a w chwilach odpoczynku poczęstunek. Koszt 170 zł za parę. Zapisy u ks. Stanisława.
4. Parafia organizuje wyjazd dla młodzieży 21 stycznia we wtorek o godz. 18.00 na rapowy koncert chrześcijańskiego zespołu „Heres/Wyrwani z Niewoli”. Koszt 15 zł. Zapisy i informacje u ks. Stanisława.
5. Ks. Stanisław organizuje w wakacje wyjazd dla młodzieży od 8 klasy i starszej czyli  licealistów i studentów do Chorwacji i do Medjugorje od 29 lipca do 8 sierpnia. Koszt około 1850 zł. Zapisy u ks. Stanisława.
Siostry felicjanki zapraszają dziewczęta od 15 lat i starsze na rekolekcje do Domu Sióstr Felicjanek na Wawrze w dniach od 20 do 23 stycznia lub od 10 do 13 lutego. Szczegółowe informacje u siostry Idy.
6. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z s. Jolantą dziękują za ofiary złożone na sianko. Serdeczne Bóg zapłać.
7. Zarząd Dróg Miejskich nakazał parafii usunięcie kontenerów na śmieci przy starym cmentarzu. Prosimy parafian, aby wyrzucali śmieci do kontenerów oraz pojemników na śmieci na nowym cmentarzu. Na ogrodzeniu cmentarnym przy bramie na stary cmentarz zostały umieszczone tablice informacyjne na ten temat. Przypominamy, że wyrzucanie śmieci na pasie ruchu drogowego (przy murze cmentarnym) jest karane grzywną.
8. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
Bielawa, ul. Wspólna (numery parzyste od nr 8 do 50) oraz Zakole -  7 stycznia, wtorek od 16.00 (1 ksiądz) oraz Bielawa, ul. Wspólna (numery parzyste od nr 52 do nr 78)  - 7 stycznia, wtorek - (2 ksiądz) (razem 2 księży)
Bielawa, ul. Bociania - 8 stycznia, środa od godz.  16.00 (1 ksiądz)
Bielawa, ul. Okrzewska oraz Powsin, ul. Waflowa – 9 stycznia, czwartek od godz. 16.00 (1 ksiądz)
Bielawa, Ogrody Bielawy – 10 stycznia, piątek od godz. 17.00 (2 księży) ul. Nowoursynowska (od strony Lasu od nr 20 do nr 41 włącznie) – 11 stycznia, sobota od godz. 10.00 (2 księży). Szczegółowy  plan wizyty duszpasterskiej jest umieszczony na stronie parafialnej i w Wiadomościach Powsińskich.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich (plan całej kolędy) oraz naszego Dziennika.