Ogłoszenia parafialne - 26.04.2020 r.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

1. Dzisiaj w III niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy rodziców, aby wraz z dziećmi czytali zwłaszcza w tym tygodniu Pismo Święte.
2. Według nowych wytycznych w obiektach kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Asysta liturgiczna nie podlega ograniczeniom.
3. Dzisiaj nie będzie transmitowana żadna Msza św.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy tym parafianom i osobom spoza parafii za złożone w tym tygodniu ofiary na konto parafialne na wsparcie naszego kościoła. Gdyby ktoś pragnął również wesprzeć naszą parafię numer konta jest podany na naszej stronie parafialnej w zakładce kontakt http://www.parafia-powsin.pl/
4. Trwa dziewięciotygodniowe przygotowanie do Intronizacji Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w naszej parafii i w naszych rodzinach w dniu 21 czerwca 2020 roku. Przygotowując się do tego wydarzenia będziemy pracować nad sobą poprzez pokutę, post i modlitwę. Temat drugiego tygodnia nowenny: Czy jestem świadkiem Chrystusa w świecie? Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła, a także na  stronie parafialnej w internecie oraz na koncie naszej parafii na facebooku (czyt. fejsbuku).
5. Zbiórka ofiar do puszki na Radio Maryja i Telewizję Trwam po każdej Mszy św.
Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe – w niedzielę  i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
6. We wtorek 28 kwietnia wspominamy rocznicę koronację obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Po Mszy św. modlitwa dziękczynna.
7. W pierwszy piątek miesiąca udajemy się do chorych od godz. 9.00. Msza św. o NSPJ o godz. 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.30, a popołudniu od godz. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca.
8. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 o Matce Bożej Królowej Polski,  potem rozmyślanie o tajemnicach różańca oraz adoracja pokutna za Warszawę do godz. 21.00.
9. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja i procesja eucharystyczna.
10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek św. Ludwika Marii Grignion de Montfort; w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy; w sobotę w naszej diecezji uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.