Przygotowanie do Intronizacji serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w naszych rodzinach i naszej parafii

Dziewięciotygodniowa nowenna przed Intronizacją Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Mary w naszych rodzinach i w naszej parafii, jest wezwaniem do przemiany życia, bez wielkich słów, w formie prostych pytań. Intronizacja nastąpi w dniu 21 czerwca 2020.

Czym powinniśmy się zająć? Co jest ważne? Gdzie są te miejsca „brudne”, których jeszcze nie umiemy pokazać Jezusowi, przychodzącemu do nas w gościnę?

W dniu 08 grudnia 2015 roku, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbyło się rozeznanie dla naszej parafii,  którego uczestnicy szukali inspiracji w Piśmie Świętym do działań, jakie powinniśmy czynić. Podsumowanie rozeznania zapisano w formie dziewięciu punktów i one właśnie stały się podstawą do swoistego rachunku sumienia i refleksji nad naszym osobistym nawróceniem w niniejszym przygotowaniu do Intronizacji Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w  naszych rodzinach i w naszej parafii.

Przygotowanie będzie miało następujący schemat: każdego tygodnia na stronie internetowej będą publikowane wezwania do pracy nad sobą, przygotowane w formie konkretnego działania  i pytania do przemyślenia.

Najważniejsze nie jest jednak pytanie, tylko odpowiedź każdego z nas wyrażona w konkretnych uczynkach: postanowieniach i podjętych działaniach, którym mogą towarzyszyć modlitwa, post,  jałmużna.

Obyśmy w tym czasie doświadczyli szczególnej opieki Maryi, która z macierzyńską miłością przeprowadzi nas przez mroki naszego życia i poprowadzi ku światłości jaką jest Jezus Chrystus.  Oby to przygotowanie stało się dla nas okazją do odkrycia na nowo radosnej prawdy, że Bóg już dawno przygotował rozwiązania na nasze dzisiejsze niepokoje i rozterki.

Ks. proboszcz Lech Sitek wraz z zespołem organizacyjnym