Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre"

Wspólnota rodzin "Mamre"
 
Spotkania Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre odbywają się  w naszym kościele  w II piątek miesiąca  i rozpoczynają się  o godz. 19. 30 
Zakładamy, że w roku 2013/2014 Msze św. z  intencją o uzdrowienie, odbędą się w następujących terminach: 08 listopada 2013; 13 grudnia 2013;  14 marca 2014, 11 kwietnia 2014; 09 maja 2014 oraz 13 czerwca 2014
TERMINY SPOTKAŃ MOŻNA ŚLEDZIĆ OFICJALNEJ STRONIE WSPÓLNOTY MAMRE - WARSZAWA: mamre.warszawa.pl

Zapraszamy

 

Adoracje Wspólnoty będą odbywały się na ul.  Goraszewskiej w par. św. Tadeusza na Sadybie w ostatni piątek miesiąca. Zakładamy, że będą to  następujące terminy: 25 października 2013,  29 listopada 2013,  28 marzec 2014, 25 kwietnia 2014;  30 maj 2014; 


W RAMACH EWANGELIZACJI WSPÓLNOTA ORGANIZUJE WYJAZDY NA MSZE ŚWIĘTE Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DO CZĘSTOCHOWY. 
KONTAKT 
ODPOWIEDZIALNA : BOŻENA KWIATKOWSKA - [email protected]
Z TERENU PARAFII : ALEKSANDRA DYNOWSKA - [email protected]  lub tel 502-474-543
 
Zgłoszenia najlepiej przesyłać SMS-em. 
 Powinno ono zawierać:
Datę spotkania
Ilość rezerwowanych miejsc
Listę imion i nazwisk zgłaszanych osób
 
TERMINY MSZY ŚW. W CZĘSTOCHOWIE  MOŻNA ŚLEDZIĆ NA STRONIE  http://mamre.pl/Strona/kalendariumCrux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas !"
Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" w świetle kościelnego Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK kan. 299) jest stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Erygowana dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r.. Jako organizacja kościelna posiada też osobowość cywilno-prawną. Posiada ustanowionego kapłana-moderatora (asystenta kościelnego).

Nazwa Wspólnoty "MAMRE" - nawiązuje do Księgi Rodzaju 18 i do Listu do Hebrajczyków 13,2. Wskazuje na gościnność, która przynależy do charyzmatu Wspólnoty i jest jedną z form miłości i służby wobec potrzebujących.

Celem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej z pomocą do Elżbiety (zobacz: Ewangelia wg św. Łukasza 1,39-56). Członkowie Wspólnoty - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.

Wspólnota żyje według swych 12 Drogowskazów, które są wyrazem doświadczenia i odkrywania Bożego powołania. Zawierają one istotę duchowości i formacji Wspólnoty.
Patronami Wspólnoty są Najświętsza Maryja Panna, Królowa i Wychowawczyni Rodzin, św. Andrzej Bobola KM (1591-1657) oraz św. Józef - patron kapłanów Wspólnoty.

O Wspólnocie - (materiały pochodzą ze strony) www.mamre.pl