Niedziela Miłosierdzia Bożego Rok A 2020-04-18

1.    Dzisiaj w II Niedzielę Wielkanocy przeżywamy święto Bożego Miłosierdzia. Osoby, które w tym dniu przystąpią do sakramentu pokuty i Eucharystii otrzymają darowanie win i  kar za grzechy. W naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
2.    W związku z nowymi wytycznymi rządu dotyczącymi łagodzenia obostrzeń i stwierdzającymi, że w obiektach kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
3.    Transmisja Mszy św. dzisiaj o godz. 18.00 na kanale parafialnym na youtubie i na facebooku naszej parafii.
4.    Dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 12.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.30. W dni powszednie od poniedziałku do soboty włącznie adoracja  w ciszy rano po porannej Mszy św. od godz. 7.30 do godz. 9.30 oraz popołudniu od godz. 17.00 do 17.30 w ciszy, a następnie różaniec o godz. 17.30.
5.    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w tym tygodniu. Są wolne intencje codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
6.    Bardzo serdecznie dziękujemy tym parafianom i osobom spoza parafii za złożone w tym tygodniu ofiary na konto parafialne na wsparcie naszego kościoła. Gdyby ktoś pragnął również wesprzeć naszą parafię numer konta jest podany na naszej stronie parafialnej w zakładce kontakt http://www.parafia-powsin.pl/
7.    W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy  dziewięciotygodniowe przygotowanie do Intronizacji Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w naszej parafii i w naszych rodzinach w dniu 21 czerwca 2020 roku. Przygotowując się do tego wydarzenia będziemy pracować nad sobą poprzez pokutę, post i modlitwę. Temat pierwszego tygodnia nowenny: Brak posłuszeństwa Bogu i pytanie: komu służę? Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła, a także na  stronie parafialnej w internecie oraz na koncie naszej parafii na facebooku (czyt. fejsbuku).
8.    W tym tygodniu liturgii wspominamy: w czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, a w sobotę święto św. Marka.
9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich.