OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.05.2026r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE z dnia 24.05.2026 r.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
[VIII Niedziela Wielkanocy]
- Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od jutra powracamy do okresu zwykłego, w którym wspomina się misterium Chrystusa w całej jego pełni. (Będzie nam towarzyszyć kolor zielony, czytania mszalne z tomu III, rok II, począwszy od 8. tygodnia). Przypominamy, że w przyszłą niedzielę zakończy się też okres Komunii wielkanocnej związany z wypełnieniem trzeciego przykazania kościelnego.
- Dziś w naszej parafialnej Rodzinie przeżywamy wyjątkową Uroczystość Rocznicy I. Komunii św. Ponad 30-osobowa grupa dzieci ponownie chce wspólnie wyrazić swoją bliskość z Chrystusem, obecnym w eucharystycznych postaciach. Życzymy wszystkim Dzieciom – i komunijnym, i tym rocznicowym – aby ich więź z Jezusem, także przez sakrament pokuty, stawała się coraz bardziej żywa i owocna. Wszystkim Dzieciom i Rodzicom składamy podziękowanie za piękne przygotowanie obu Uroczystości oraz przekazane na rzecz naszego Sanktuarium w Powsinie pamiątkowe upominki: dwa maryjne, haftowane ornaty, ozdobną, uroczystą stułę maryjną, dwa, specjalne naczynia do przechowywania olejów świętych oraz ofiarę na rzecz ubogich dzieci na misjach złożoną przez Dzieci komunijne z własnej woli. Bóg zapłać za cały ten dar serca!
- Nasze podziękowania kierujemy także do Sióstr Felicjanek: Siostry Jolanty, za wspaniałe przygotowanie liturgii i śpiewów (z pomocą Pana Organisty) podczas tych uroczystości oraz Siostry Natalii za wykonanie, wraz z Rodzicami, cudownych bukietów kwiatowych i pozostałych elementów uroczystej dekoracji świątyni. Dziękujemy!
- Jutro (25 V) przypada 7. rocznica święceń kapłańskich ks. Markosa. Na Mszę św. w intencji Kapłana-Jubilata zapraszamy dziś na godz. 18:00. Bezpośrednio po Mszy św. Ks. Markos zaprasza na spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w Domu parafialnym o godz. 19:00.
- Z kolei już za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Prałata, który 46. rocznicę swoich święceń kapłańskich będzie obchodzić w dniu 1 czerwca. Mszę św. za Ks. Lecha w tej rocznicowej intencji odprawimy się w niedzielę (31 V) o godz. 9:00.
- W przyszłą niedzielę kończymy też nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (ok. 18:40), a w niedziele o 17:30.
- Zapraszamy też na ostatnią plenerową majówkę połączoną z Mszą św. we wtorek (26 V / o g. 17:00) – tym razem w Okrzeszynie.
- W tym tygodniu w liturgii obchodzimy ponadto:
- w poniedziałek (25 V) – Święto NMP Matki Kościoła i dzień szczególnej modlitwy za nasze Mamy (podczas Mszy św. wieczornej o 18:00)
- we wtorek (26 V) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
- środę (27 V) – wspomnienie św. Pawła VI, papieża
- w czwartek (28 V) – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – to dzień 45. rocznicy śmierci błog. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i nasz II. Dzień rocznicowy ze specjalnym, jubileuszowym programem
- w piątek (29 V) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
- w sobotę (30 V) – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika oraz dzień święceń kapłańskich w naszej Archikatedrze udzielanych ośmiu nowym prezbiterom dla posługi w Archidiecezji Warszawskiej – prosimy o modlitwę w ich intencji.
- Obchodzony w ten czwartek (28 V) Dzień Rocznicowy będziemy przeżywać jako Jubileusz Liturgicznej Służby Ołtarza. Obchody rozpoczną się już o godz. 12:00 – uroczystą Mszą św. Kapłanów z trzech diecezji (warszawskiej, łowickiej i warszawsko-praskiej), którzy byli święceni 33 lata temu, w tym ks. Proboszcza Roberta Tomasika. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, którzy mogą w samo południe uczestniczyć w naszej kapłańskiej radości. Podczas Mszy św. homilię wygłosi Ks. Prałat dr Henryk Małecki, były Vice Rektor Seminarium warszawskiego i wieloletni proboszcz parafii św. Tomasza na Ursynowie. To spotkanie księży z rocznika AD 1993 zakończy się (po wspólnym posiłku) wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 15:00. Dalej – nasz drugi Dzień Rocznicowy – będzie przebiegać według klasycznego schematu: adoracja Pana Jezusa do konferencji duchowej o godz. 17:00, wspólny różaniec o 17:30 i Eucharystia o godz. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Kanonika Tomasza Jackowskiego, dziekana i proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach. Na wieczorną Mszę św. tego dnia zapraszamy zwłaszcza bielanki, ministrantów, lektorów i Nadzwyczajnego Szafarza Komunii świętej, czyli osoby szczególnie powiązane z kultem Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Liczymy również na udział Parafian zamieszkujących w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Sanktuarium. Przygotowaliśmy na ten dzień pamiątkowe „smycze” – zawieszki do kluczy, które są dostępne już dziś w cenie 10,- zł.
- Posiadamy już szczegółowy plan autokarowej pielgrzymki na Węgry w dniach od 28 IX do 3 X br. Koszt 3370,- zł plus 120 euro. W bogatym programie znajdziemy kilka miast: m.in. Budapeszt, Eger, Szentendre, węgierski Wyszehrad i Ostyrzyhom. Plan jest dostępny w zakrystii. Zaliczkę (w wysokości 1000,- zł) płatną w gotówce lub przelewem na konto parafialne należy przekazać do najbliższej soboty (30 V). Zachęcamy do udziału!
- W piątek (29 V) na plebanii odbędzie się spotkanie osób zaangażowanych w dekorację ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Zapraszamy na godz. 19:15.
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej świątyni śp. † Genowefę Opiekulską, Polecajmy ją wspólnie Bożemu miłosierdziu! Wieczny odpoczynek …