OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.05.2026r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE z dnia 31.05.2026 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
[IX Niedziela zwykła]
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom majowego Dnia Rocznicowego, który przeżywaliśmy w ostatni czwartek jako Jubileusz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za udział chórowi parafialnemu oraz wszystkim, którzy łączyli się w południowej modlitwie z Kapłanami obchodzącymi 33. rocznicę święceń kapłańskich. Gratulujemy też rodzinom oraz trzem nowo ustanowionym, ministrantom, którzy złożyli swoje przyrzeczenia podczas Mszy św. wieczornej tego dnia. Na kolejny dzień rocznicowy (ostatni przed wakacjami), który z Parafią będzie współtworzyć Centrum Kultury Wilanów, zapraszamy 28 czerwca.
- Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej związany z wypełnieniem trzeciego przykazania kościelnego.
- Jutro (1 VI) przypada 46. rocznica święceń kapłańskich Ks. Prałata Lecha Sitka. Mszę św. za naszego Jubilata odprawiliśmy dziś o g. 9:00. Składamy Ks. Prałatowi najserdeczniejsze życzenia, aby swoje kapłaństwo przeżywał w bliskości Maryi – jak Ją nazwał św. Jan Paweł II – niewiasty Eucharystii. Jeszcze dziś Ks. Prałat zaprasza na spotkanie Bractwa Trójcy Przenajświętszej bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13:00 sprawowanej w intencji członków Bractwa.
- Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo majowe na godz. 17:30. Od jutra będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (ok. 18:40), a w niedziele o 17:30.
- W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek (1 VI) – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka
- w środę (3 VI) – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
- w I. czwartek (4 VI) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało] z procesją
- w I. piątek (5 VI) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, Arcybiskup Adrian Galbas udzielił na ten dzień dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych; spowiedź w I. piątek jak zwykle rano i od godz. 17:00, a kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9:30; wieczorem – wystawienie Najświętszego Sakramentu do 20:00
- w I. sobotę – Msza św. poranna o Niepokalanym Sercu NMP, a wieczorem – po Mszy św. – rozważania różańcowe i modlitwa pokutna za Warszawę z wystawieniem Najśw. Sakramentu do 20:30.
- W dniu Bożego Ciała (4 VI) zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 / 9:00 / 12:00 (z procesją do 4 ołtarzy) i 18:00 (w intencji osób, które przygotowują ołtarze). Po ostatniej Mszy św. będzie też adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00 i jak w każdy I. czwartek – Godzina święta od 23:00 do północy. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na tradycyjną procesję eucharystyczną po każdej Mszy wieczornej.
- Z okazji Dnia Dziecka S. Przełożona Jolanta oraz ks. Markos zapraszają ministrantów, scholę dziecięcą i wszystkie dzieci, które nie wyjeżdżają na długi weekend na specjalny piknik przy ognisku (obok namiotu, za naszym Sanktuarium) w najbliższą sobotę (6 VI) w godz. 10:00÷14:00. W programie są przewidziane różne zabawy i atrakcje, a uczestników prosimy o zabranie ze sobą swoich domowych przysmaków.
- W przyszłą niedzielę (7 VI) będziemy obchodzić kolejny Dzień Dziękczynienia. Będziemy też tradycyjnie zbierać ofiary do puszek na budowę i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Tego dnia w Uroczystej procesji do tego Sanktuarium weźmie udział grupa naszych Parafian niosąca kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej Tęskniącej zaproszona do udziału z racji na nasz Jubileusz. Można dołączyć do tej procesji od początku na Placu Piłsudskiego (skąd procesja wyruszy o godz. 7:50), bądź już na trasie – przy kościele OO. Barnabitów na ul. Sobieskiego (gdzie procesja ma dotrzeć ok. godz. 10:00). Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się o godz. 12:00. Zachęcamy do udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu!
- Zachęcamy do udziału w autokarowej pielgrzymce na Węgry w dniach od 28 IX do 3 X br. Koszt 3370,- zł + 120 euro. Zapisy zostały przedłużone jeszcze o tydzień. Plan jest dostępny w zakrystii. Zaliczkę (w wysokości 1000,- zł) płatną w gotówce lub przelewem na konto parafialne należy przekazać w tym tygodniu.
- Już dziś zapowiadamy, że w czwartek (11 VI) Msza św. popołudniowa w naszej świątyni w intencji mieszkańców Kabat z prośbą o błogosławieństwo Boże i urodzaje rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:00. Tego dnia po Mszy św. wyruszy tradycyjna procesja na Kabaty połączona z błogosławieństwem pól. Zatem nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 18:00 (!). Wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o uwzględnienie tej istotnej zmiany w swoich planach.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE z dnia 31.05.2026 r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
[IX Niedziela zwykła]
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom majowego Dnia Rocznicowego, który przeżywaliśmy w ostatni czwartek jako Jubileusz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za udział chórowi parafialnemu oraz wszystkim, którzy łączyli się w południowej modlitwie z Kapłanami obchodzącymi 33. rocznicę święceń kapłańskich. Gratulujemy też rodzinom oraz trzem nowo ustanowionym, ministrantom, którzy złożyli swoje przyrzeczenia podczas Mszy św. wieczornej tego dnia. Na kolejny dzień rocznicowy (ostatni przed wakacjami), który z Parafią będzie współtworzyć Centrum Kultury Wilanów, zapraszamy 28 czerwca.
- Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej związany z wypełnieniem trzeciego przykazania kościelnego.
- Jutro (1 VI) przypada 46. rocznica święceń kapłańskich Ks. Prałata Lecha Sitka. Mszę św. za naszego Jubilata odprawiliśmy dziś o g. 9:00. Składamy Ks. Prałatowi najserdeczniejsze życzenia, aby swoje kapłaństwo przeżywał w bliskości Maryi – jak Ją nazwał św. Jan Paweł II – niewiasty Eucharystii. Jeszcze dziś Ks. Prałat zaprasza na spotkanie Bractwa Trójcy Przenajświętszej bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13:00 sprawowanej w intencji członków Bractwa.
- Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo majowe na godz. 17:30. Od jutra będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (ok. 18:40), a w niedziele o 17:30.
- W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek (1 VI) – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka
- w środę (3 VI) – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
- w I. czwartek (4 VI) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało] z procesją
- w I. piątek (5 VI) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, Arcybiskup Adrian Galbas udzielił na ten dzień dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych; spowiedź w I. piątek jak zwykle rano i od godz. 17:00, a kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9:30; wieczorem – wystawienie Najświętszego Sakramentu do 20:00
- w I. sobotę – Msza św. poranna o Niepokalanym Sercu NMP, a wieczorem – po Mszy św. – rozważania różańcowe i modlitwa pokutna za Warszawę z wystawieniem Najśw. Sakramentu do 20:30.
- W dniu Bożego Ciała (4 VI) zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 / 9:00 / 12:00 (z procesją do 4 ołtarzy) i 18:00 (w intencji osób, które przygotowują ołtarze). Po ostatniej Mszy św. będzie też adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00 i jak w każdy I. czwartek – Godzina święta od 23:00 do północy. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na tradycyjną procesję eucharystyczną po każdej Mszy wieczornej.
- Z okazji Dnia Dziecka S. Przełożona Jolanta oraz ks. Markos zapraszają ministrantów, scholę dziecięcą i wszystkie dzieci, które nie wyjeżdżają na długi weekend na specjalny piknik przy ognisku (obok namiotu, za naszym Sanktuarium) w najbliższą sobotę (6 VI) w godz. 10:00÷14:00. W programie są przewidziane różne zabawy i atrakcje, a uczestników prosimy o zabranie ze sobą swoich domowych przysmaków.
- W przyszłą niedzielę (7 VI) będziemy obchodzić kolejny Dzień Dziękczynienia. Będziemy też tradycyjnie zbierać ofiary do puszek na budowę i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Tego dnia w Uroczystej procesji do tego Sanktuarium weźmie udział grupa naszych Parafian niosąca kopię Cudownego Wizerunku Matki Bożej Tęskniącej zaproszona do udziału z racji na nasz Jubileusz. Można dołączyć do tej procesji od początku na Placu Piłsudskiego (skąd procesja wyruszy o godz. 7:50), bądź już na trasie – przy kościele OO. Barnabitów na ul. Sobieskiego (gdzie procesja ma dotrzeć ok. godz. 10:00). Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się o godz. 12:00. Zachęcamy do udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu!
- Zachęcamy do udziału w autokarowej pielgrzymce na Węgry w dniach od 28 IX do 3 X br. Koszt 3370,- zł + 120 euro. Zapisy zostały przedłużone jeszcze o tydzień. Plan jest dostępny w zakrystii. Zaliczkę (w wysokości 1000,- zł) płatną w gotówce lub przelewem na konto parafialne należy przekazać w tym tygodniu.
- Już dziś zapowiadamy, że w czwartek (11 VI) Msza św. popołudniowa w naszej świątyni w intencji mieszkańców Kabat z prośbą o błogosławieństwo Boże i urodzaje rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:00. Tego dnia po Mszy św. wyruszy tradycyjna procesja na Kabaty połączona z błogosławieństwem pól. Zatem nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 18:00 (!). Wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o uwzględnienie tej istotnej zmiany w swoich planach.