Ogłoszenia parafialne - 01.05.2022 R.

1. Rozpoczyna się maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele i święta o godz. 17:30. Zachęcamy wiernych do ozdabiania przydrożnych kapliczek i do śpiewania Litanii Loretańskiej.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja i procesja Eucharystyczna.
  3. Parafialny zespół ds. pomocy Ukrainie prosi o pomoc żywnościową dla rodzin uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej Parafii. Dary w postaci m.in. makaronów, konserw, mąki, cukru, itp., można przynosić do Domu Parafialnego w poniedziałki i środy, w godzinach 18 – 19. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.
  4. 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Tego dnia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  5. 5 maja pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. 6 maja przypada I piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
    o godz. 18:00, spowiedź od 6:45 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  7. Ksiądz Mikołaj zaprasza Grupę Młodzieżową i wszystkich chętnych na spektakl „Megi”, wystawiany w Centrum Kultury Wilanów. Jest to historia inspirowana życiorysem św. Marii Magdaleny. Przedstawienie odbędzie się w piątek, 6 maja, o godz. 19:00. Osoby chętne proszone są o przybycie przed budynek Centrum Kultury przy ul. Kolegiackiej 3 w Wilanowie, najpóźniej na godzinę 18:50.
  8. 7 maja przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę od 19:15 do 20:30.
  9. W przyszłą niedzielę, o godz. 19:00 Msza święta w intencji Ojczyzny.
  10. 8 maja, także, o godz. 19:00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w salce Domu Parafialnego.
  11. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Floriana, Męczennika, w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.