Ogłoszenia parafialne - 02.04.2023 R.

02.04.2023

VI niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa)

1. Dziś Niedziela Palmowa, Kościół wspomina uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne, przez które przeżywać będziemy Święte Tajemnice związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Ministranci rozprowadzają palmy, dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  2. Zapraszamy na tradycyjny kiermasz na starej plebanii. Można tam nabyć wielkanocne baranki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie.
  3. Dziś także, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w salce parafialej.
  4. W Wielką Środę dodatkowy dyżur w konfesjonale od godz. 17:30 do 20:00. Jednocześnie przypominamy, że w Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę) nie będzie spowiedzi.
  5. W Wielki Czwartek wspominać będziemy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. W tym dniu, w Archikatedrze, o godz. 10:00, celebrowana będzie Msza święta Krzyżma, podczas której ks. Biskup poświęci oleje chorych i krzyżma, których używa się podczas sakramentów świętych. Oleje te zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła w procesji wejścia, podczas Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 20:00.
  6. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia osoby w wieku od 18 do 60 roku życia obowiązuje Post Ścisły. O godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo Ciemnej Jutrzni. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa w Kościele. Tego dnia rozpoczynamy także Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej, o godz. 18:00. Podczas Adoracji Krzyża zbierane będą ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 20:00. Siostra Jolanta zaprasza Dzieci z naszej parafii na czuwanie przy Ciemnicy w Wielki Piątek od godz. 11:00 – 12:00.  Po czuwaniu odbędzie się próba dla Dzieci, które będą brały udział w procesji Rezurekcyjnej.
  7. W Wielką Sobotę trwamy w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Pańskie. Ciemna Jutrznia o godz. 8:00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10:00 do godz. 16:00. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Dochód przeznaczony zostanie na fundusz ministrancki. W Bielawie, poświęcenie pokarmów o godz. 12:00, w budynku OSP. O godz. 19:00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Na Liturgię przynosimy świece, które zapalimy na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna rozpoczyna okres Zmartwychwstania Pańskiego.
  8. W niedzielę, 9 kwietnia, Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
  9. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko od poniedziałku do środy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.