Ogłoszenia parafialne - 03.12.2023r.

03.12.2023r.             I Niedziela Adwentu

1. Dziś po Mszy o 12:00 odbędą się: adoracja i procesja eucharystyczna.
  2. Dziś też o 16:00 o. Wojciech Kluj odprawi Mszę w języku angielskim dla dzieci
    i rodziców ze szkoły amerykańskiej przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  3. Od jutra, w dni powszednie o 6:30, będą odprawiane godzinki, a zaraz po nich Msze św. roratnie.
    Do udziału w tegorocznych roratach (pod hasłem Każda ziemia może być święta) zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do sali parafialnej
    na  pokrzepiające śniadanko i rozgrzewającą herbatę.
  4. Jutro na 19:00 ks. Grzegorz zaprasza studentów i dorosłych do sali parafialnej na konferencję
    o modlitwie wewnętrznej w ramach spotkania grupy Christus vivit!
  5. W pierwszy czwartek miesiąca 07.12. po Mszy wieczornej modlić się będziemy o powołania zakonne i misyjne. Adoracja potrwa do 20:00.
  6. W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, zapraszamy na dodatkową Mszę świętą
    o g. 11:00, a o g. 12:00 na Godzinę Łaski.
  7. W sobotę 9.12. o 19:00 w sali parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży, która chce rozpocząć swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Ks. Markos zaprasza młodzież z ósmych klas szkół podstawowych na krótkie spotkanie organizacyjne.
  8. W przyszłą niedzielę 10.12. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dominikanin pochodzący z tej parafii, o. Tomasz Kucharski. Nauk rekolekcyjnych będzie można wysłuchać
    w niedzielę na każdej Mszy. Natomiast w poniedziałek i wtorek nauki będą wygłaszane
    na Mszach o g. 9:00, 18:00 i 19:00, a spowiadać będziemy od 8:30 i od 17:30.
  9. 16, 17 i 18 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka makulatury do kontenera znajdującego się przy starej plebanii.
  10. Przypominamy także, że wszystkie kontenery na śmieci znajdują się tylko w nowej części cmentarza. Prosimy o nie składanie śmieci w innych miejscach, zwłaszcza przy kaplicy i przed murem starego cmentarza.
  11. W dalszym ciągu w kancelarii i zakrystii przyjmujemy wypominki roczne.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    • w poniedziałek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
    • w środę – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
    • w czwartek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
    • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,
    • w sobotę – Wspomnienie św. Jana Diego Cuauthloatzin.
  13. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej.