Ogłoszenia parafialne - 08.05.2022 R.

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe  odprawiane są: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele i święta o godz. 17:30. Zachęcamy wiernych do ozdabiania przydrożnych kapliczek i do śpiewania Litanii Loretańskiej.
  2. Dziś, o godz. 19:00 Msza święta w intencji Ojczyzny.
  3. Ponadto, dziś, o godz. 19:00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w salce Domu Parafialnego.
  4. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitwy o nowych duszpasterzy i osoby życia konsekrowanego.
  5. W dniu wczorajszym, na prośbę Biskupów Polskich, rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością
    św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Modlitwa do św. Andrzeja Boboli będzie odmawiana codziennie, do przyszłej niedzieli włącznie, po nabożeństwie majowym. W tym roku modlić się będziemy o dar pokoju dla Ukrainy i pomyślność dla naszej Ojczyzny.
  6. W poniedziałek, 9 maja, o godz. 17:00, przy Krzyżu, przy ul. Czekoladowej, odbędzie się Msza święta i nabożeństwo majowe. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tej modlitwie.
  7. W tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Dlatego we czwartek, 12 maja, nie będzie adoracji po Mszy św. o godz. 18:00.
  8. 13 maja, po nabożeństwie majowym, procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Zapraszamy członków Kółek Różańcowych.
  9. Ksiądz Mikołaj zaprasza Grupę Młodzieżową na spotkanie w piątek, 13 maja, na godz. 19:00 do sali Domu Parafialnego.
  10. W naszej Parafii, rozpoczyna działalność poradnictwo dla małżeństw. Małżonkowie z wieloletnim stażem, Beata i Jacek, zapraszają na indywidualne spotkania małżeństwa, które potrzebują wsparcia. Spotkania odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 19:00 – 20:00 w sali Domu Parafialnego.
  11.  Parafialny zespół ds. pomocy Ukrainie prosi o pomoc żywnościową dla rodzin uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej Parafii. Dary w postaci m.in. makaronów, konserw, mąki, cukru, itp., można przynosić do Domu Parafialnego w poniedziałki i środy, w godzinach 18 – 19. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.
  12. W tym roku nie będzie zbiórki makulatury, z racji na pomoc charytatywną, udzielaną Ukrainie.
  13. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, w piątek wspomnienie NMP z Fatimy, w sobotę uroczystość NMP Łaskawej, Głównej Patronki Stolicy. Obraz Matki Bożej Łaskawej znajduje się w Kościele oo. Jezuitów na Starym Mieście w Warszawie.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.