Ogłoszenia parafialne - 10.04.2022 R.

1. Dziś Niedziela Palmowa, Kościół wspomina uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne, przez które przeżywać będziemy Święte Tajemnice związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Ministranci rozprowadzają palmy, dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  2. Zapraszamy na tradycyjny kiermasz przy starej plebanii. Można tam nabyć ciasta przygotowane przez zespół Powsinianie i 30 +, świąteczne ozdoby, kwiaty, ale także wielkanocne baranki, z których dochód będzie przeznaczony dla chóru Archikatedry Lwowoskiej. Po mszy dla dzieci zapraszamy na grę terenową i poszukiwanie wielkanocnego zajączka.
  3. W Wielki Czwartek wspominać będziemy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, spowiedź o godz. 17:30. Przez całe Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) nie będzie spowiedzi podczas Liturgii. W tym dniu, w Archikatedrze, o godz. 10:00, celebrowana będzie Msza święta Krzyżma, podczas której ks. Biskup poświęci oleje chorych i krzyżma, których używa się podczas sakramentów świętych. Oleje te zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła w procesji wejścia, podczas Mszy św. o godz. 18:00.
    Po Mszy Wieczerzy Pańskiej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 20:00.
  4. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia osoby w wieku od 18 do 60 roku życia obowiązuje Post Ścisły. O godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo Ciemnej Jutrzni, w tym czasie możliwość spowiedzi, do godz. 9:00. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa w Kościele. Tego dnia rozpoczynamy także Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej, o godz. 18:00. Podczas Adoracji Krzyża zbierane będą ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 20:00.
  5. W Wielką Sobotę trwamy w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Pańskie. Ciemna Jutrznia o godz. 8:00, w tym czasie, możliwość spowiedzi, do godz. 9:00. Poświęcenie pokarmów od godz. 10:00 do godz. 16:00. Ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Dochód przeznaczony zostanie na fundusz ministrancki. W Bielawie, poświęcenie pokarmów o godz. 12:00, w budynku OSP. O godz. 18:00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Na Liturgię przynosimy świece, które zapalimy na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna rozpoczyna okres Zmartwychwstania Pańskiego.
  6. W niedzielę, 17 kwietnia, Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
  7. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko od poniedziałku do środy.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.