Ogłoszenia parafialne - 11.10.2020 r.

1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi. Dziękujemy za wsparcie.
  2. Dziś po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00, w sali parafialnej – pierwsze spotkanie nowej grupy młodzieży z klas pierwszych szkól ponadpodstawowych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  3. Przy starej plebanii jest wystawiony kontener na odpady elektroniczne, za które można otrzymać dynię.
  4. We wtorek, 13 X,  po Mszy św. wieczornej – procesja z figurę Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy Kółka Żywego Różańca, Bractwo Trójcy Przenajświętszej oraz wszystkich parafian. Prosimy przynieść świece.
  5. W piątek, 16 X, przypada 42 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Rzymie. Dziękujmy Bogu za tę łaskę dla Kościoła i Polski oraz módlmy się, aby św. Jan Paweł II wypraszał nam trwanie  w wierności Chrystusowi i Jego Matce.
  6. W przyszłą niedzielę kandydatów do bierzmowania z klas II Liceum, którzy przyjmą sakrament bierzmowania w listopadzie zapraszamy na jedno z ostatnich spotkań przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pomoc dla misjonarzy.
  8. W przyszłą niedzielę, 18 X, w dniu św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, zachęcamy do modlitwy w intencji służb medycznych.
  9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.
  10. W związku z licznymi zakażeniami wirusem Covid 19 przypominamy o noszeniu maseczek w kościele.
  11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro bł. Jana Beyzyma, kapłana i misjonarza, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w środę – św. Małgorzatę Alacoque, dziewicę, w czwartek – św. Teresę z Avili, dziewicę i doktora Kościoła, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są tygodniki: Gość Niedzielny z filmem pt. „Ziemia Maryi” oraz Niedziela; nowy numer Wiadomości Powsińskich oraz sobotnio-niedzielne wydanie Naszego Dziennika. Życzymy pożytecznej lektury.