OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 11.02.2024R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2024r.

Szósta Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego pod hasłem Nie jest dobrze, by człowiek był sam.
    Na Mszy o 12:00 kapłani udzielać będą sakramentu namaszczenia chorych. Po tej Mszy odbędzie się spotkanie dla osób starszych i chorych w sali parafialnej.
  2. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy o podjęcie różnych form modlitwy i pokuty w intencji trzeźwości – również na czas całego Wielkiego Postu.
  3. W środę popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas pokuty, Msze odprawiane będą o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na każdej z nich kapłani będą dokonywali obrzędu posypania głów popiołem.
  4. W piątek przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
  5. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o 17:00 dedykowana dla dzieci, a o 18:30 – dla dorosłych. Zachęcamy służbę liturgiczną oraz członków Bractwa Trójcy Przenajświętszej do włączenia się posługę podczas tej modlitwy.
  6. Od przyszłej niedzieli, co tydzień, o 17:00 odprawiane będą nabożeństwa Gorzkich Żali z wystawieniem NS i kazaniami pasyjnymi.
  7. W przyszłą niedzielę na 10:30 ks. Proboszcz zaprasza rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.
  8. W niedzielę też, o 19:00, w sali parafialnej będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.
  9. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej i Wiadomości Powsińskich.
  10. Przyjmujemy też zgłoszenia na kolędę na osiedla Patio i Konstancja w późniejszym terminie. Osoby, które nie miały kolędy do tej pory, a chciałyby spotkać się z księżmi i pobłogosławić domy, prosimy o indywidualny kontakt w zakrystii lub kancelarii.