Ogłoszenia parafialne - 12.11.2023R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE      12.11.2023r.     XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś po każdej Mszy zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi prześladowanemu na Bliskim Wschodzie.
  2. Dziś też o 18:00 Msza św. odprawiona zostanie w intencji naszej ojczyzny.
  3. W czwartek, piątek i sobotę, ze względu na 40-godzinne nabożeństwo, Msze św. odprawiane będą o godzinach: 7:00, 9:00 i 18:00.

Nabożeństwo 40-godzinne będzie trwało:

1. w czwartek i piątek: po Mszy porannej do 8:30 i po Mszy o 9:00 do 17:30.
    2. w sobotę: po Mszy porannej do 8:30 i po Mszy o 9:00 do 17:00. Tego dnia adorację
      od 11:00 do 14:00 prowadzić będą kółka różańcowe.

Zapisy na adorację na kartkach pod chórem.

1. W najbliższą niedzielę o 12:00 odprawiona zostanie Msza odpustowa za parafian i Bractwo Trójcy Przenajświętszej. Po tej Mszy odbędzie się adoracja i procesja eucharystyczna.
    Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii św. i pomodlenie się w intencjach papieskich.
  2. W poniedziałek 20.11. o 19:15 ks. Proboszcz zaprasza rodziców dzieci pierwszokomunijnych
    na spotkanie w kościele.
  3. Informujemy także, że wszystkie kontenery na śmieci znajdują się tylko w nowej części cmentarza. Prosimy o nie składanie śmieci w innych miejscach, zwłaszcza przy kaplicy i przed murem starego cmentarza.
  4. Informacje o bierzmowaniu:

Dziś po mszy wieczornej odbędzie się pierwsza próba przed bierzmowaniem, które jest zaplanowane na najbliższą sobotę o 18:00.

Na środę, też po Mszy wieczornej, zaplanowana jest kolejna próba.

W piątek o godzinie 16:30 zapraszamy natomiast przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania na spowiedź.

Bierzmowania młodzieży udzieli ks. bp Michał Janocha.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    1. w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników;
    2. w czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
    3. w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  2. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej.