Ogłoszenia parafialne - 17.12.2023r.

17.12.2023r.             III Niedziela Adwentu

1. Dziś podczas Mszy o 10:30 harcerze i harcerki z hufca Uroczysko Konstancin przyniosą do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień przekazywany
    w sztafecie przez skautów jako przesłanie pokoju i braterstwa, odbierany z miejsca narodzenia Jezusa w Grocie Betlejemskiej. Tegoroczne hasło akcji „Czyńmy pokój” przypominać ma nam, że każdy z nas ma moc czynienia dobra i wprowadzania pokoju wokół siebie.
    Dzięki lampionom i świecom przyniesionym ze sobą możemy zabrać to światło betlejemskie do swoich domów. Strzeżmy go, by nie zgasło i towarzyszyło nam podczas świątecznego dzielenia się posiłkiem i miłością.
  2. Dziś też podczas Mszy o 12:00 nasz kandydat do służby liturgicznej, Franek Zava, zostanie włączony do grona ministrantów. Polecajmy go oraz wszystkich posługujących przy ołtarzu naszej modlitwie. Zachęcamy przy tej okazji chłopców z klas trzecich i starszych, by dołączyli do grona ministrantów, służąc Bogu i ludziom przy ołtarzu.
  3. Dziś też, od g. 9:00, na starej plebanii obywa się kiermasz adwentowy.
  4. Jutro, 18.12. na 19:00 do sali parafialnej ks. Grzegorz zaprasza studentów i dorosłych na konferencję o modlitwie wewnętrznej w ramach spotkania grupy Christus vivit!
  5. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, w Wigilię, nie ma Mszy św. o godzinie 18:00. Tego dnia Msze odprawiane będą tylko o 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00, a po każdej z nich odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz Radia Maryja i TV Trwam.
  6. Jeszcze dziś i jutro w naszej parafii odbywa się zbiórka makulatury do kontenera znajdującego się przy starej plebanii.
  7. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można wciąż nabywać po każdej Mszy u pana organisty pod chórem i u siostry w zakrystii.
  8. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej.