Ogłoszenia parafialne - 18.09.2022 R.

1. W przyszłą niedzielę kazania podczas wszystkich Mszy Świętych wygłosi nasz parafianin, o. Paweł Rawski, misjonarz. Ofiary zebrane do puszek przekazane zostaną na cele misyjne Zgromadzenia Księży Marianów.
  2. W dniach 18-24 września obchodzimy w Kościele XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6). Pamiętajmy, że rodzina jest szczególnym miejscem wzrostu nie tylko intelektualnego i osobowościowego, lecz także duchowego.
  3. Dziś, o godz. 16:00, ksiądz Proboszcz zaprasza do kościoła Rodziców Dzieci z klas 3 szkoły podstawowej, na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej. Jest to pierwsze spotkanie organizacyjne, bez Mszy Św.
  4. Ksiądz Mikołaj zaprasza chłopców z klas 4 i starszych do włączenia się do służby przy ołtarzu. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę, 24 września, o godz. 11:00, w Sali Domu Parafialnego. Ministranci starsi spotykają się o godz. 10:00. Zachęcamy do podjęcia tej zaszczytnej służby.
  5. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania przyjmujących ten sakrament w tym roku,
    w niedzielę 25 września o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00, w Parafii bł. Władysława z Gielniowa, z racji na liturgiczne wspomnienie tego patrona, sprawowana będzie uroczysta Msza Święta w intencji Warszawy i jej mieszkańców.
  7. We czwartek od godziny 23.00 do 24.00 Godzina Święta.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz w Świętej Lipce. Wyjazd zaplanowany jest na 15 października o godz. 6.00. Koszt 180 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. W trakcie zapisów konieczne będzie podanie nr. PESEL potrzebnego do ubezpieczenia turystycznego.
  9. W przyszłą niedzielę, po Sumie, odbędzie się w kościele spotkanie dla Kółek Różańcowych i Kół Żywego Różańca z Księdzem Proboszczem.
  10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Januarego, biskupa
    i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz Naszego Dziennika.