Ogłoszenia parafialne - 19.11.2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE      19.11.2023r.     Odpust św. Elżbiety

1. Dziś w naszej parafii można tego dnia uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii św. i pomodlenie się w intencjach papieskich.
  2. Dziś też o 12:00 odprawiona zostanie Msza odpustowa za parafian i Bractwo Trójcy Przenajświętszej. Po tej Mszy odbędzie się adoracja i procesja eucharystyczna.
  3. Jutro na 19:00 ks. Grzegorz zaprasza do sali parafialnej na spotkanie grupy Christus vivit! („Chrystus żyje”), wszystkich, którzy chcieliby poznawać modlitwę w ciszy, a zwłaszcza studentów.
  4. Jutro na 19:15 ks. Proboszcz zaprasza rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie
    w kościele.
  5. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Oblicze Jezusa” – fabularyzowanego dokumentu o całunie turyńskim i chuście z Manopello. Najbliższy seans odbędzie się 23.11.23r. o 19:30 w Multikinie Targówek przy ul. Głębockiej 15.
  6. Przypominamy także, że wszystkie kontenery na śmieci znajdują się tylko w nowej części cmentarza. Prosimy o nie składanie śmieci w innych miejscach, zwłaszcza przy kaplicy i przed murem starego cmentarza.
  7. Zarzą Wspólnoty Gruntowo-Wodnej osad: Powsin, Zamość, Lisy i Latoszki informuje, że 25.11.2023r. o 18:00 odbędzie się zebranie członków wspólnoty. Obecność obowiązkowa.
  8. Przypominamy, że zysk z bułeczek św. Elżbiety przeznaczony zostanie na wsparcie misji.
  9. Dziękujemy też kołom różańcowym za złożenie ofiar na kwiaty z okazji dzisiejszego odpustu.
  10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    1. w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
    2. we wtorek – wspomnienie ofiarowania NMP;
    3. w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
    4. w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy.
  11. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej.