Ogłoszenia parafialne - 20.12.2020 r.

IV Niedziela Adwentu Rok A - 20.12.2020 r.

1. Dzisiaj ostatnia IV Niedziela Adwentu. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30
  2. Dzisiaj w niedzielę 20 grudnia po każdej Mszy św. dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz tej grupy.
  3. Dzisiaj 20 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.30 harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie ono dostępne w lewej nawie kościoła. Zachęcamy, aby to światełko zanieść do naszych domów.
  4. Kandydatów do bierzmowania z I klas Liceum zapraszamy dzisiaj w niedzielę 20 grudnia o godz. 19.00 na spotkania w grupach z animatorami Krzysztofem i Alicją. Kandydaci mają obowiązkowo przynieść na spotkanie uzupełnione materiały.
  5. W opłatki można się jeszcze zaopatrzyć przed lub po Mszy św. w zakrystii u organisty          lub u siostry Elwiry codziennie do czwartku rano.
  6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W przyszłą niedzielę 27 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00 Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na Radio Maryja, Telewizję Trwam.
  7. Spowiedź w tym tygodniu w dni powszednie od poniedziałku do środy tylko popołudniu od godz. 17.30.
  8. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek tylko rano od godz. 8.00 do 9.00,    a we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.00. W czwartek i piątek kancelaria nieczynna.
  9. W czwartek ostatni dzień rorat. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 6.30. Z racji wieczerzy wigilijnej Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Zapraszamy na Godzinę Czytań o godz. 23.30, a na Pasterkę o godz. 24.00. Prosimy lektorów chętnych do czytań o zgłoszenie się do zakrystii.
  10. W piątek 25 XII uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.00, a pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  11. W sobotę II dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze św. według porządku niedzielnego. Zbiórka ofiar do puszki na KUL. Tego dnia z racji soboty wieczorna Msza św. o godz. 18.00 jest odprawiana w intencjach zbiorowych dziękczynno-błagalnych do Matki Bożej. Można zamawiać na tę Mszę św. intencje, które będą wyczytane podczas nowenny do Matki Bożej na początku Mszy św. Formularz Mszy św. będzie ze św. Szczepana.
  12.  W niedzielę 27 grudnia obchodzimy Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. według porządku niedzielnego. Módlmy się o świętość rodzin z naszej parafii.
  13. Ze względu na obecną sytuację panującą w naszym kraju wizyta duszpasterska będzie możliwa tylko na indywidualne zaproszenie konkretnej rodziny. Rodziny i osoby chętne, aby zaprosić na kolędę kapłana prosimy o zgłaszanie takiej chęci do ks. Stanisława do 31 grudnia. Następnie od 4 stycznia będzie się odbywała wizyta duszpasterska po wspólnym uzgodnieniu terminu.
  14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego (z tekturową szopką do zrobienia dla dzieci) oraz Naszego Dziennika.