OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.09.2023r.

24.09.2023r.             XXV Niedziela Zwykła

1. W piątek 29 września czcimy Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Tego dnia imieniny obchodzić będą biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – bp Rafał Markowski i bp Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Dostojnych Solenizantów.
  2. W sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi. Konferencję wygłosi ks. Robert Kowalski.
  3. W niedzielę odbędzie się pierwsze nabożeństwo październikowe. Zapraszamy do uczestnictwa
    w modlitwie różańcowej w każdym dniu miesiąca o 17:00.
  4. W niedzielę też o godz. 12:00 w kościele bł. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Warszawy i jej mieszkańców.
  5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    • w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera,
    • we wtorek – wspomnienie śś. męczenników Kosmy i Damiana,
    • w środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
    • w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
    • w piątek – święto śś. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    • w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  6. Zachęcamy xdo czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.