Ogłoszenia parafialne - 26.03.2023 R.

26.03.2023

V niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Głosi je ks. dr Marek Szymula, ojciec duchowny kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Nauki rekolekcyjne dziś, podczas każdej Mszy św. Spowiedź, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast 27, 28 i 29 marca (poniedziałek, wtorek, środa), nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź w te dni – pół godziny przed Mszą świętą. Jednocześnie prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę. W czasie Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota), nie będzie możliwości spowiedzi, natomiast w Wielką Środę, 5 kwietnia, księża będą posługiwać w konfesjonale od 17:30 do 20:00.
  2. Dziś, o godz. 9:00 Msza święta w intencji Radia Maryja, Tv TRWAM, Ofiarodawców i Ojczyzny.
  3. Małżeństwa z naszej Parafii zapraszamy do włączenia się we wspólnotę Kościoła Domowego. Pary zainteresowane pogłębieniem życia duchowego prosimy o kontakt z ks. Mikołajem.
  4. W piątek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Powsina, która przejdzie ulicą Przyczółkową, Gronową, a następnie, ostatnia stacja przy Kościele.
  5. Z uwagi na to, ze I piątek miesiąca przypada w Triduum Paschalne, chorych odwiedzimy w najbliższy piątek, 31 marca, tradycyjnie od godz. 9:00.
  6. W sobotę, 1 kwietnia, przypada I sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00. Po Mszy świętej nabożeństwo pokutne za Warszawę. Adoracja do 20:30.
  7. W sobotę zapraszamy na godz. 15:00, na Drogę Krzyżową ulicami Bielawy. Szczególnie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Bielawy.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Będzie je można nabyć u ministrantów, przed każdą Mszą świętą. Tego dnia grupa Powsinianie zaprasza na Starą Plebanię, gdzie będzie można nabyć Baranka Wielkanocnego, a także zjeść ciastko i napić się kawy. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc humanitarną dla Ukrainy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.