OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś:
    • o 09:00 odprawiona zostanie Msza w intencji Radia Maryja i TV Trwam,
    • o 12:00 będzie za Bractwo Trójcy Przenajświętszej oraz Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze szkoły w Powsinie,
    • o 15:00 będzie Pierwsza Komunia dla dzieci ze szkoły amerykańskiej.
    • po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się adoracja z modlitwą o nawrócenie grzeszników, a w sali parafialnej – spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania,
    • a po każdej Mszy zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz wsparcia Radia Maryja i TV Trwam.
  2. We wtorek po mszy wieczornej będzie modlitwa dziękczynna za koronację obrazu MB Tęskniącej.
  3. W czwartek, Uroczystość Bożego Ciała, Msze święte będą odprawiane o 7:00, 9:00, 12:00 (suma za parafian) i 18:00 (za przygotowujących ołtarze). Po sumie odbędzie się uroczysta procesja eucharystyczna, za udział w której można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji oraz o udekorowanie domów przy ulicach Przyczółkowej i Gronowej religijnymi emblematami. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię Świętą.
  4. Przez tydzień od uroczystości Bożego Ciała, po Mszy wieczornej i po nabożeństwie majowym/czerwcowym, odbywać będziemy procesje eucharystyczne dookoła kościoła.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 01.06., o 17:30 będzie różaniec, o 18:00 Msza o Niepokalanym Sercu Maryi, a następnie rozważanie i adoracja pokutna za Warszawę do 20:30.
  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    • we – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa,
    • w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
    • w czwartek – uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa,
    • w piątek – święto Nawiedzenia NMP.
  7. W przyszłą niedzielę, XVII Święto Dziękczynienia, o 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. Po każdej Mszy w naszym kościele zbierać będziemy puszki na zakończenie budowy tej Świątyni.
  8. Zapraszamy do czytania Niedzieli, Gościa- i Małego Gościa Niedzielnego oraz Naszego Dziennika.