Ogłoszenia parafialne - 27.09.2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się rocznica I Komunii św. dla wszystkich dzieci, które przed rokiem przyjęły I Komunię św.
  2. W zeszłym tygodniu dzieci z naszej parafii z klas 4 przyjęły I Komunię św. i obchodziły swój Biały Tydzień. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ofiary złożone na Papieski Fundusz Misyjny dla dzieci z Afryki. Zebrano aż 2090 zł, które przedstawiciele rodziców wpłacili na konto Papieskiego Funduszu Misyjnego.
  3. Dzisiaj w niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dla Koła Przyjaciół Radia Maryja, a następnie spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na katolickie media.
  4. Dzisiaj w niedzielę ks. Stanisław zaprasza chłopców od godz. 19.00 na egzamin przed bierzmowaniem. Szczegółowe informacje w rozdanych wcześniej materiałach i na stronie na fejsbuku w grupie bierzmowani.
  5. Spotkanie wspólne dla kandydatów do bierzmowania, którzy w listopadzie przyjmą sakrament odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 października o godz. 19.00.
  6. NOWĄ grupę kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych zapraszamy za 2 tygodnie w niedzielę 11 października o godz. 19.00 do salki parafialnej.
  7. Zapraszamy nową grupę rodziców dzieci komunijnych z klas 3 ze szkoły Lindego wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie przygotowujące do uroczystości I Komunii św. w niedzielę       4 pażdziernika po Mszy św. o godz. 10.30.
  8. Rozpoczynamy w tym tygodniu miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie od czwartku o godz. 17.00. Msze św. wieczorne w październiku codziennie o godz. 17.45.
  9. Jutro w poniedziałek 28 września z racji rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej po Mszy św. wieczornej krótka adoracja i litania do Matki Bożej.
  10. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo o powołania po Mszy św. o 17.45. Nauka przedchrzcielna w kancelarii o godz. 19.15.
  11. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o NSPJ o godz. 17.45. Po Mszy św. litania do serca Pana Jezusa. Adoracja do godz. 20.00. Spowiedź rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00. Do chorych kapłani pojadą od godz. 9.00.
  12. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 17.00, a następnie Msza św. sanktuaryjna. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę do godz. 21.00.
  13. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów. Prosimy rodziców o kontakt indywidualny z ks. Stanisławem.
  14. W pierwszą niedzielę miesiąca 4 X po sumie o godz. 12.00 adoracja i procesja eucharystyczna
  15.  Ks. Jarosław Bonarski moderator warszawski wspólnoty Mamre w związku z rozpoczęciem posługi wikariusza w parafii św. Barbary w Warszawie w Śródmieściu podjął decyzję o przeniesieniu Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie z Powsina do swojej nowej parafii św. Barbary i zaprasza wieczorem w II piątek miesiąca 9 października do parafii św. Barbary.
  16. Parafia św. Dominika na Służewie zaprasza na Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej w piątek 2 X o godz. 19.00 i w sobotę 3 X od godz. 10.00 do 21.00.
  17.  W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima, kapłana; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  18.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego, nowego numeru Wiadomości Powsińskich.