Ogłoszenia parafialne - 27.12.2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny Rok B - 27.12.2020 r.

1. Dzisiaj niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech św. Rodzina będzie wzorem dla naszych rodzin.
  2. Dzisiaj w niedzielę 27 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na Radio Maryja, Telewizję Trwam.
  3. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy rano od godz. 8.00 do 9.00 i popołudniu od godz. 16.00 do 17.00, a w czwartek tylko rano od godz. 8.00 do 9.00.
  4. W czwartek 31 grudnia o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynne za miniony rok 2020 oraz Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych.
  5. W piątek 1 stycznia uroczystość Bogurodzicy Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00  i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia katolików obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św.
  6. Wszystkich chorych, do których chodzili księża z posługą, odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca lutego czyli 5 lutego.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 17.30, następnie Msza św. sanktuaryjna o godz. 18.00, a potem adoracja pokutna za Warszawę do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w udekorowaniu kościoła na okres Bożego Narodzenia – przede wszystkim s. Elwirze oraz p. Annie Wyskok, a także dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu żłóbka - w sposób szczególny: p. Tadeuszowi Kondraciukowi, Włodzimierzowi Kowalyszynowi, zarówno dziewczętom jak i młodzieńcom z grupy młodzieżowej Niniwa oraz młodzieży z naszej parafii, parafianom z kręgu Kościoła Domowego Krzysztofowi i Kindze Lubomirskim, Markowi Urbaszkowi oraz ks. Stanisławowi. Dziękujemy również za posługę podczas Godziny Czytań i Pasterki lektorom, ministrantom, chórowi na czele z organistą p. Tadeuszem.
  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników; w sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego – podwójny numer (10zł), Niedzieli (podwójny numer z książeczką z modlitwami na różne potrzeby – 10 zł.).