Ogłoszenia parafialne - 29.01.2023 R.

29.01.2022

IV Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 9:00 Msza święta w intencji Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar na media katolickie.
  2. W tym tygodniu, w ramach wizyty duszpasterskiej księża odwiedzą mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek – Osiedle Harmonium (3 księży)

Wtorek – ul. Przyczółkowa: numery parzyste 22 – 58 (1 ksiądz) oraz numery parzyste 60 – 94 (1 ksiądz)

Środa – ul. Warszawska w granicach naszej Parafii, ul. Opieńki, ul. Maślaków, ul. Rydzowa. (1 ksiądz)

Piątek – ul. Przyczółkowa: numery parzyste 96 – 122R oraz numery parzyste 124 – 136 (3 księży)

Sobota – ul. Przyczółkowa: numery parzyste, od 138 do końca (2 księży) oraz ul. Zastruże (1 ksiądz).

1. 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na początku Mszy świętej poświęcenie Gromnic. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za osoby, które przez śluby służą Bogu i ludziom w zakonach i instytutach świeckich. Dziękujemy też Bogu za Siostry Felicjanki, posługujące w naszej Parafii. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.
  2. 3 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od 6:45 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  3. 4 lutego przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17:30. Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę od 19:15 do 20:30.
  4. Małżeństwa z naszej Parafii organizują Bal Karnawałowy dla Małżeństw, który odbędzie się 4 lutego,
    o godz. 17:00 w sali Centrum Kultury Wilanów, przy ul. Kolegiackiej. Koszt 200 zł. od pary. Zapisy tylko na adres mailowy: [email protected] do 30 stycznia.
  5. Siostra Jolanta wraz z Eucharystycznym Ruchem Młodych i scholą bardzo serdecznie dziękują za ofiary składane przy okazji świątecznego sianka.
  6. Ks. Grzegorz zaprasza studentów i młodych dorosłych do 35 r. życia na spotkanie grupy modlitewnej Christus vivit! (Chrystus żyje!). Pierwsze spotkanie w poniedziałek 6.02.2023 r., w sali parafialnej, o godz. 19:00.
  7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosco, Kapłana; w piątek wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika (jest z nim związany obrzęd błogosławieństwa świecami, odbędzie się ono podczas Mszy św. rano i wieczorem).
  8. W przyszłą niedzielę, po Sumie Adoracja i procesja Eucharystyczna.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.