Ogłoszenia parafialne - 8.11.2020 r.

32 Niedziela Zwykła Rok A 2020 r. – 08.11.2020 r.

1. Dzisiaj ostatni dzień 8-dniowej modlitwy Różaniec do Granic Nieba w intencji przebłagalnej za dzieci nienarodzone. Różaniec w tej intencji o godz. 17.00.
  2. Od 1 do 30 listopada, decyzją papieża, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, pomodlić się za osobę zmarłą,  w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunię św.
  3. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Można je zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  4. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę 15 listopada o godz. 19.00 spotkania w grupach z animatorami dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy zgłosili się do uczestnictwa w Służbie Porządkowej do obrony Kościoła.
  7. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia. Zachęcamy też do zwrócenia uwagi na osoby starsze i wszystkich potrzebujących pomocy duchowej i materialnej.
  8. Pamiętajmy też o modlitwie za chorego ks. Jana.
  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza , Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich oraz Naszego Dziennika.