Ogloszenia Parafialne 03.09.2023

03.09.2023                XXII Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy jutro nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta dla dzieci odbędzie się
    o 7:45. Zachęcamy, aby rodzice zadbali o udział dzieci w katechezie szkolnej.
  2. Jutro też o godzinie 18:00 rozpoczniemy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące
    do osobistego aktu ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Polegają one na indywidualnej pracy dorosłych i młodzieży
    z podręcznikiem rekolekcyjnym, który można nabyć w zakrystii. Dodatkowo będzie kilka wspólnych spotkań w kościele połączonych z Mszą św., konferencją oraz adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Wprowadzamy też nabożeństwo Godziny Świętej, które odbywać się będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca od 23:00 do 24:00.
    Zapraszamy chętnych do udziału w takim nabożeństwie już 7 września.
  4. Począwszy od tego tygodnia, po każdej piątkowej Mszy św. wieczornej, będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę o 10:00 ks. Markos zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w kościele.
  6. W następną niedzielę o 18:00 odbędzie się Msza św. za ojczyznę.
  7. W następną niedzielę  o 10:00 w Markowej odbędzie się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Rodziny Ulmów. Więcej informacji na stronie internetowej ulmowie.pl.
  8. W niedzielę za dwa tygodnie o 14:00 w kościele odbędzie się spotkanie w sprawie I. Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Powsinie oraz szkoły Samuela Lindego.
  9. W niedzielę za dwa tygodnie o 19:00 ks. Markos zaprasza wszystkich przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie w kościele.
  10. Seminarium duchowne w Warszawie skierowało do naszej parafii Łukasza Wróbla, kleryka trzeciego roku, który przez dwa tygodnie będzie posługiwał w naszej wspólnocie.
  11. Instytut duchowości Carmelitanum w Warszawie przy klasztorze oo. Karmelitów Bosych
    na Solcu organizuje studia z teologii duchowości. Szczegóły dostępne są na plakacie w gablocie przed kościołem.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana, a w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.