Ogłoszenia Parafialne 13.08.2023

13.08.2023                XIX Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 18:00 Msza Św. za Ojczyznę, po niej litania do św. Andrzeja Boboli i następnie procesja fatimska połączona z różańcem.
  2. We wtorek 15.08 obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Jest to w naszej parafii odpust maryjny, który można ofiarować za osobę zmarłą lub za siebie pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy, aby
    do kościoła przynieść zioła i kwiaty, które będą poświęcone podczas każdej Mszy św
    .
    Po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. We wtorek 15.08 kancelaria będzie nieczynna.
  3. 27 sierpnia odbędą się tradycyjne Powsińskie Dożynki. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian pracujących na roli oraz chętnych, do włączenia się w organizację tegorocznego święta plonów. Jest to nasza parafialna tradycja i spuścizna, którą należy podtrzymywać dla potomnych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy jak co roku dokładają wszelkich starań by nasza tradycja była kontynuowana.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących
    do osobistego aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi
    według
    św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje
    4 września Mszą św. o godz. 18:00
    . Do tej formy powierzenia swego życia Bogu i Matce Najświętszej
    w świętą Niewolę Miłości zaproszeni są wszyscy dorośli. Młodzież w tym czasie będzie mogła przygotować się do Aktu Oddania się Maryi. Rekolekcje polegają na indywidualnej pracy z podręcznikiem rekolekcyjnym oraz osobistym rozważaniu zaproponowanych treści, połączonych z modlitwami wskazanymi prze św. Ludwika. Dodatkowo kilka wspólnych spotkań w kościele podczas których będzie Msza św., konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Przyjdź, Matka Boża zaprasza Cię do zawierzenia swego życia Jej Niepokalanemu Sercu!W zakrystii i w kancelarii jest już do nabycia podręcznik do rekolekcji dla dorosłych i dla młodzieży.
  5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Jacka Odrowąża, kapłana.
  6. Jesteśmy w trakcie budowy Drogi Krzyżowej na terenie placu parafialnego. Z uwagi na wzrost kosztów materiałów budowlanych i robocizny zwracamy się do naszych parafian o dodatkowe wsparcie finansowe, by można było jak najszybciej dokończyć budowę wszystkich stacji Drogi Krzyżowej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:, Gościa Niedzielnego,Niedzielii Naszego Dziennika.