OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2024r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. Nauki dziś są wygłaszane na każdej Mszy, a od jutra do środy włącznie na Mszach o 9:00 i 19:00. W te trzy dni nie będzie Mszy o 18:00. Rekolekcje to najlepszy czas na spowiedź przedświąteczną, której nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Kapłani będą spowiadać od 8:30 i 18:30.
  2. W piątek 22.03. odbędą się dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o 17:00 dla dzieci, a o 18:30 ulicami Powsina. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne do włączenia się w przebieg tego wydarzenia, a do służby liturgicznej – ministrantów oraz Bractwo Trójcy Przenajświętszej.
  3. Również w sobotę 23.03. o 15:00 w Bielawie zgodnie z tradycją ks. Proboszcz odprawi Drogę Krzyżową. Zapraszamy mieszkańców Bielawy do zaangażowania się w przygotowanie i udziału w tym nabożeństwie.
  4. Najbliższa niedziela, 24.03., to tzw. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Tego dnia przed Mszami można będzie nabyć gałązki palmowe, a ofiary złożone przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki. Przypominamy, że obrzęd błogosławieństwa palm jest na początku Mszy.
  5. Za tydzień też, w godzinach 9:00-14:00, na starej plebanii, odbędzie się jarmark wielkanocny. Można będzie przy tej okazji zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje oraz nabyć tradycyjne polskie wypieki, a także inne wyroby rękodzielnicze.
  6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
  7. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Naszego Dziennika
    i Wiadomości Powsińskich.