Ogłoszenia parafialne - 04.06.2023 R.

4.06.2023,

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 12:00, sprawowanej w intencji Bractwa Trójcy Przenajświętszej, ks. Piotr Lipiec, który przez ostatnie miesiące posługiwał u nas jako Diakon, odprawi swoją pierwszą Mszę świętą, tzw. Mszę Prymicyjną, po której udzieli uroczystego błogosławieństwa. Po Mszy Świętej zapraszamy Wszystkich Gości i Parafian na poczęstunek przy starej plebanii. W związku z tym nie będzie spotkania Arcybractwa Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia. Z placu Marszałka Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczysta Msza święta, z udziałem Episkopatu Polski, o godz. 12:00. Po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których chcemy szczególnie czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii w niedziele i uroczystości o godz. 17:30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. Przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Dlatego od
    1 czerwca rozpoczęliśmy peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Tęskniącej po domach naszej Parafii. Zachęcamy wszystkie Rodziny do włączenia się w tą wyjątkową modlitwę. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek podczas uroczystości Bożego Ciała oraz niesienia poduszek i emblematów eucharystycznych dla dziewcząt i chłopców w poniedziałek, 5 czerwca, o godz. 19:15.
  6. Próba przed rocznicą I Komunii świętej we wtorek, 6 czerwca, o godz. 19:15.
  7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tzw. Boże Ciało. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 10:30. Procesja wyruszy po Sumie i przejdzie tradycyjną trasą (ul. Przyczółkowa i Gronowa). Zapraszamy Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci, które w tym roku przyjęły
    I Komunię Świętą. Prosimy mieszkańców z ulic Przyczółkowej i Gronowej o przystrojenie domów emblematami religijnymi.
  8. Od piątku obchodzić będziemy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Przez cały okres trwania tej oktawy, podczas nabożeństwa czerwcowego, procesja z Najświętszym Sakramentem. Informujemy, że ks. kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych z racji oktawy Bożego Ciała, w piątek, 9 czerwca.
  9. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 12:00 dzieci z naszej Parafii będą obchodzić
    1. rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Na godzinę 18:00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny.
  10. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież z naszej Parafii do udziału w XXVI Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej. Odbędzie się ona 17 czerwca (sobota) na Obiektach Sportowych Znicz w Pruszkowie. Konkurować można w następujących dyscyplinach: wiedza liturgiczna, bieg na 60 m., bieg na 400 m., skok w dal, wyścigi na rowerach stacjonarnych, żonglerka piłką nożną, disc golf. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Jolanty i ks. Mikołaja. Chętnych prosimy o zgłoszenia do 9 czerwca.
  11. 18 czerwca (niedziela) rozpoczynamy Misje Święte przed rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Nauki głosić będzie o. Krzysztof Michałowski. Szczegóły znaleźć można w nowym numerze Wiadomości Powsińskich.
  12. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa
    i męczennika, w piątek święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Magazynu Niedziela i Naszego Dziennika.