Ogłoszenia parafialne - 10.12.2022r.

10.12.2023r.             II Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Nauk rekolekcyjnych można wysłuchać dziś na każdej Mszy, a w poniedziałek i wtorek: na Mszach o g. 9:00, 18:00 i 19:00. Jutro spowiadać będziemy od 8:30 i od 17:30.
  2. Dziś też po każdej Mszy zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. 16, 17 i 18 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka makulatury do kontenera znajdującego się przy starej plebanii.
  4. Za tydzień, w niedzielę 17.12., po Mszy o g. 9:00 zapraszamy do starej plebanii na kiermasz świąteczny.
  5. W niedzielę 17.12. podczas Mszy o 10:30 harcerze i harcerki z hufca Uroczysko Konstancin przyniosą do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. To płomień przekazywany w sztafecie przez skautów jako przesłanie pokoju i braterstwa, odbierany z miejsca narodzenia Jezusa w Grocie Betlejemskiej. Tegoroczne hasło akcji „Czyńmy pokój” przypominać ma nam, że każdy z nas ma moc czynienia dobra i wprowadzania pokoju wokół siebie. Zachęcamy do przyniesienia na tę Mszę lampionów lub świec, dzięki którym będzie można zabrać światło betlejemskie do swoich domów. Strzeżmy go, by nie zgasło i towarzyszyło nam podczas świątecznego dzielenia się posiłkiem i miłością.
  6. W przyszłą niedzielę też podczas Mszy o g. 12:00 nasz kandydat do służby liturgicznej, Franek Zava, zostanie włączony do grona ministrantów. Polecajmy go i wszystkich posługujących
    w naszej parafii modlitwie. Zachęcamy przy tej okazji chłopców z klas trzecich i starszych, by dołączyli do grona ministrantów, służąc Bogu i ludziom przy ołtarzu.
  7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    • we wtorek – wspomnienie NMP z Guadalupe,
    • w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
    • w czwartek – wspomnienie św. Jana od krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.
  8. Tradycyjnie zapraszamy też do czytania prasy katolickiej.