Ogłoszenia parafialne - 11.06.2023 R.

 

Ogłoszenia parafialne

11.06.2022

Dziesiąta Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 12:00 dzieci z naszej Parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. O godz. 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie adoracja pokutna przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.
 2. W poniedziałek, o godz. 19:00 kolejne spotkanie grupy studenckiej Christus vivit!.
 3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie czerwcowym, procesja Fatimska i modlitwa różańcowa.
 4. W czwartek, Msza święta wieczorna w intencji Rolników z Kabat będzie sprawowana wyjątkowo
  o godz. 17:00. Po nabożeństwie czerwcowym, procesja Eucharystyczna wokół kościoła i obrzęd błogosławieństwa wianków. Po zakończeniu nabożeństwa procesja na Kabaty połączona z obrzędem błogosławieństwa pól. Mieszkańców Kabat zapraszamy do udziału w procesji. Tego dnia nie ma Mszy świętej o godz. 18:00.
 5. W piątek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, nie obowiązuje nas post. Tego dnia, za odmówienie Aktu Wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.  
 6. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, rozpoczynamy Misje Święte przed 25. Rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Nauki głoszone będą: w niedzielę, podczas wszystkich Mszy świętych; w dni powszednie, podczas Mszy świętych o godz. 9:00 i 18:00. Szczegółowy plan można znaleźć w gablocie przed Kościołem. W ramach Misji, we wtorek przewidziany jest wieczór z modlitwą o uzdrowienie
  i z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. w czwartek wieczór z modlitwą o uwolnienie
  z Adoracją Najświętszego Sakramentu do 21:00. W niedzielę 25 czerwca, o godz. 16:30 odbędzie się koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe w kościele. Następnie poświęcenie tablicy epitafium księdza Jana Świstaka
  i procesja do ołtarza polowego,  przy którym, o godz., 18:00 zostanie odprawiona Msza święta z aktem zawierzenia Parafii Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy świętej koncert chóru Pueri et puellae Cantores Plocenses oraz ciepły poczęstunek.  
 7. Ponadto, w niedzielę 18 czerwca, o godz. 11:00, z placu zamkowego w Warszawie wyruszy Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem Dzieci przyszłością Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w tym marszu.
 8. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła, w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika,
  w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Magazynu Niedziela,  Niedzieli i Naszego Dziennika.