Ogłoszenia parafialne - 18.06.2023 R.

18.06.2023, Jedenasta Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Misje Święte przed 25. Rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Witamy
    w naszym Sanktuarium misjonarza, o. Krzysztofa Michałowskiego, dominikanina. Nauki misyjne głoszone będą: dzisiaj, podczas wszystkich Mszy świętych; w dni powszednie, podczas Mszy świętych o godz. 9:00 i 18:00. Szczegółowy plan można znaleźć w gablocie przed Kościołem.
    W ramach Misji, we wtorek przewidziany jest wieczór z modlitwą o uzdrowienie i z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. w czwartek wieczór z modlitwą o uwolnienie z Adoracją Najświętszego Sakramentu do 21:00, w piątek wieczór przebaczenia i pojednania ze spowiedzią do godz. 21:00, a w sobotę, wieczór uwielbienia z Adoracją do godz. 21:00.
  2. Dziś także, o godz. 11:00, z placu zamkowego w Warszawie wyruszy Narodowy Marsz dla Życia
    i Rodziny, pod hasłem Dzieci przyszłością Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w tym marszu.
  3. W tym tygodniu Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich kończy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego, w piątek, 23 czerwca, na godzinę 7:45.
  4. Uroczyste obchody rocznicy 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej w niedzielę,
    25 czerwca. Tego dnia, o godz. 16:30 odbędzie się koncert pieśni religijnych i patriotycznych
    w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe w kościele. Następnie poświęcenie tablicy epitafium śp. księdza Jana Świstaka i procesja do ołtarza polowego,  przy którym, o godz., 18:00 zostanie odprawiona Msza święta z aktem zawierzenia Parafii Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy świętej koncert chóru Pueri et puellae Cantores Plocenses, a następnie, ciepły poczęstunek. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i osoby duchowo związane z naszym Sanktuarium.
  5. Miło nam poinformować, że grupa młodzieży z naszej Parafii wzięła wczoraj udział w XXVI Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej. Nasi zawodnicy przywieźli nagrody: 1 miejsce w kategorii rower stacjonarny – Adam Latoszek, 1 miejsce w biegu na 400 m. i na 60 m., - Krzysztof Wiech, 2 miejsce w żonglerce piłką nożną – Michał Wiech, 3 miejsce w biegu na 400 m. Jakub Sekuła, 4 miejsce w biegu na 400 m. Szymon Borzęcki. Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy!
  6. Informujemy, że decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza nasz wikariusz, ks. Mikołaj Derentowicz został skierowany na studia z zakresu muzyki kościelnej, w związku z czym od końca sierpnia podejmie obowiązki wikariusza w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie. W miejsce ks. Mikołaja do naszej parafii skierowany został ks. Markos Płoński, dotychczasowy wikariusz z parafii św. Mikołaja w Tarczynie.
    Ks. Mikołajowi dziękujemy za dwa lata posługi w naszej Parafii, a ks. Markosa polecamy opiece Matki Bożej Tęskniącej.
  7. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.