Ogłoszenia parafialne - 25.06.2023 R.

25.06.2023,

Dwunasta Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym świętujemy 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Na godz. 16:30 zapraszamy na koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe w kościele. Następnie poświęcenie tablicy epitafium śp. księdza Jana Świstaka i procesja do ołtarza polowego,  przy którym, o godz., 18:00 zostanie odprawiona Msza święta
    z aktem zawierzenia Parafii Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy świętej koncert chóru Pueri et puellae Cantores Plocenses, a następnie, ciepły poczęstunek. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i osoby duchowo związane z naszym Sanktuarium.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy cykl Mszy świętych gregoriańskich w intencji śp. ks. prałata Jana Świstaka.
  3. Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje. Przypominamy o obowiązku Mszy świętej w niedzielę, zachęcamy do regularnej modlitwy. Pamiętajmy, by nawiedzając miejsca święte zachować właściwy ubiór.
  4. W środę, o godz. 18:00 Msza święta dziękczynna w dokładną, 25. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Tęskniącej.
  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17:30, o 18:00 Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej adoracja pokutna za Warszawę w godz. 19:15 – 20:30.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 132 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. W modlitwach pamiętajmy o dziękczynieniu za wszystkich, którzy przyczynili się do budowy kościoła i rozwoju naszej Parafii. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  7. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa, Doktora Kościoła, Męczennika, w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.