Ogłoszenia parafialne - 25.12.2022 R.

25.12.2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 9.00 Msza Święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam, Ofiarodawców i Naszą Ojczyznę. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszki na Radio Maryja i TV Trwam.
  2. W poniedziałek, drugi dzień Świąt, obchodzimy Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po sumie o 12:00 obrzęd błogosławieństwa owsa.
  3. We wtorek przypada Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy porannej i wieczornej odbędzie się poświęcenie wina.
  4. W środę po Mszy Świętej wieczornej modlitwa dziękczynna w rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tęskniącej.
  5. W sobotę na zakończenie roku kalendarzowego Msza Święta dziękczynno-błagalna za miniony rok o godz. 17:00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  6. W liturgii wspominamy: w środę Święto Świętych Młodzianków – Męczenników, w piątek Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  7. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 1 stycznia, nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu żłóbka, tzn. Siostrze Natalii, członkom Grupy Młodzieżowej, Panom: Tadeuszowi KONDRACIUKOWI, Włodzimierzowi KOWAŁYSZYNOWI, Panu Tadeuszowi BRODZIE oraz ks. Mikołajowi DERENTOWICZOWI.
  9. Dziękujemy również za przygotowanie choinek do kościoła – Panu Markowi WILCZKOWI,
    Panu Krzysztofowi SZYDLIKOWI, Panu Ryszardowi PODNIESIŃSKIEMU, Panu Grzegorzowi ORLIKOWI, Panu Tadeuszowi BRODZIE i Panu Mariuszowi BALUKINOWI.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie poczęstunku dla dzieci po roratach: Pani Sylwii LATOSZEK, Pani Agnieszce ZAVA, Pani Marzenie NOWACZEK,
    Pani Weronice GAWRYSZEWSKIEJ, Panu Tomaszowi WOJCIECHOWSKIEMU,
    ks. Grzegorzowi DEMCZYSZAKOWI oraz Siostrze Jolancie, która także podczas rorat prowadziła śpiew wraz z Dziećmi, którym również serdecznie dziękujemy!
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli