Dziś 2019-01-19 imieniny obchodzą: Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara,
 
Kalendarz duszpasterski

 

KALENDARZ DUSZPASTERSKI NA STYCZEŃ 2019

 

 

INTENCJA MODLITW NA STYCZEŃ:

Za chrześcijan podzielonych na różne odłamy, aby nastąpiło wśród nich przebaczenie i pojednanie

 

 

06 I NIEDZIELA: UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Podczas każdej Mszy św. w niedzielę obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, którą naznaczymy nasze mieszkanie na znak, że mieszkają w nim chrześcijanie.

Ofiara za kredę i kadzidło przeznaczona jest na fundusz ministrancki. Bóg zapłać.

Taca przeznaczona jest na misje.

13 I NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły, który trwać będzie długo w tym roku, bo aż do wtorku 5 marca przed środa popielcową.

Od jutra czytania bierzemy z III tomu lekcjonarza mszalnego „Rok C”.

Centrum Kultury Wilanów i Wilanowskie Towarzystwo Chóralne zapraszają w dniu dzisiejszym na XVI Wieczór Kolędowy, początek o godz. 15:30 w sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. W programie kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów warszawskich. Serdecznie zapraszamy na koncert.

17 I CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO, OPATA

Był to egipski pustelnik, opat i ojciec pustyni; tradycyjnie uznawany za twórcę anachoretyzmu, jednej z odmian ruchu monastycznego. Żył w III w. po Chr.

18 I PIĄTEK. ROZPOCZĘCIE TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Po Soborze Watykańskim II (1963-1965) Kościół katolicki w sposób zdecydowany wkroczył na drogę poszukiwania jedności wśród chrześcijan. Ekumenizm oznacza troskę o zjednoczenie chrześcijan. Należy szukać tego, co nas łączy, ale zarazem mieć świadomość różnic między Kościołem Katolickim, a innymi wyznaniami chrześcijańskimi. Ekumenizm to nie irenizm, czyli pogląd dążący do zniwelowania różnic między chrześcijanami i przywrócenia jedności drogą wzajemnych ustępstw doktrynalnych. Jako katolicy mamy głosić innym, że pełnia zbawienia jest w Kościele Katolickim. Kościół posiada depozyt 7 sakramentów świętych, z których poza prawosławiem, inne wyznania w większości przyjmują chrzest. Prawosławni przykładowo nie uznają prymatu papieża. Katolik, zatem ma być misjonarzem i starać się pokazywać piękno Kościoła Katolickiego.

19 I SOBOTA WSPOMNIENIE ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA,

BISKUPA

Św. Józef Sebastian Pelczar – polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy przemyski w latach 1899–1900, biskup diecezjalny przemyski w latach 1900–1924, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, święty Kościoła katolickiego. W latach 1882–1883 rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Msza św. sanktuaryjna o godz. 18: 00 w intencjach zbiorowych. Poprzedzi ją różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17:30.

20 I 2. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00. (przełożona wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca z racji koncertu kolęd)

21 I PONIEDZIAŁEK, WSPOMNIENIE ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY

Patronka dzisiejszego dnia św. Agnieszka, poniosła śmierć męczeńska 21 stycznia 304 r. w Rzymie. Była bardzo młoda. Oddała swoje życie za wiarę i w obronie dziewictwa. Jej imię jest w Polsce bardzo popularne. Dzisiejszym solenizantkom składamy serdecznie życzenia wszystkie najlepszego o Pana Boga i od ludzi.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Jest to okazja do modlitwy za nasze babcie oraz do złożenia im życzeń i podziękowań.

22 I WTOREK, ŚW. WINCENTEGO PALLOTIEGO, KAPŁANA

Św. Wincenty Pallotti był założycielem Stowarzyszenia Apostolatu Katolickiego (SAC) zwanego w Polsce pallotynami.

W dniu dzisiejszym przypada Dzień Dziadka. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji rodzin wielopokoleniowych.

23 I ŚRODA.

Dzisiaj przypada 6. rocznica śmierci śp. kardynała Józefa Glempa, arcybiskupa warszawskiego, prymasa Polski. Z tej racji w bazylice Archikatedralnej na Starym Mieście w Warszawie, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył ks. kardynał Kazimierz Nycz.

24 I CZWARTEK ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Św. Franciszek Salezy był biskupem Genewy. Poświęcił się działalności misyjnej w Szwajcarii, by nawracać na katolicyzm kraj zdominowany przez kalwinów. Bronił katolicka wiarę słowem i licznymi pismami, a przede wszystkim przykładem życia chrześcijańskiego. Św. Franciszek Salezy zmarł wyczerpany nadmierną pracą, 28 grudnia 1622 roku, mając zaledwie 55 lat. Jest on patronem dziennikarzy i ludzi pióra.

25 I PIĄTEK - ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

Dzisiaj kończy się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

26 I SOBOTA - WSPOMNIENIE ŚW. BISKUPÓW TYMOTEUSZA I TYTUSA

Dzień po święcie Nawrócenia św. Pawła, Kościół wspomina w liturgii dwóch jego współpracowników: Tymoteusza i Tytusa. Tradycja przypisuje św. Paw³owi dwa listy do Tymoteusza oraz jeden do Tytusa, które wchodzi w skład Nowego Testamentu. Bibliści nazywają te listy pasterskimi, ponieważ są skierowane wprost do pasterzy i poruszają duszpasterskie problemy młodego Kościoła.

Msza św. sanktuaryjna o godz. 18: 00 w intencjach zbiorowych. Poprzedzi ją różaniec w intencjach dziękczynna – błagalnych o godz. 17:30.

27 I 3. NIEDZIELA ZWYKŁA

Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera się na Mszy św. o godz. 9:00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Zaprasza ks. Bogdan Jaworek.

Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rozwój Radia Maryja i Telewizji TRWAM

Z racji 4-tej Niedzieli miesiąca dzisiejsza suma będzie po łacinie.

28 I PONIEDZIAŁEK WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU, KAPŁANA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Św. Tomasz z Akwinu, Akwinata, łac. Thomas de Aquino – filozof scholastyczny, teolog, członek zakonu dominikanów. Był jednym z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa. Święty Kościoła katolickiego; jeden z doktorów Kościoła, który nauczając przekazywał owoce swej kontemplacji.

Dzisiaj z racji 28 dnia miesiąca przypada DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA KORONACJĘ OBRAZU MATKI BOŻEJ TĘSKNIĄCEJ – POWSIŃSKIEJ. Apel Jasnogórski godz. 21.00. Na pół godziny przed Apelem modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium parafian i pielgrzymów.

31 I CZWARTEK ŚW. JANA BOSKO, KAPŁANA

Patronem dnia dzisiejszego jest św. Jan Bosko, który żył w XIX wieku we Włoszech, w diecezji turyńskiej. Dzieciństwo spędził w wielkim ubóstwie, a kiedy został kapłanem wszystkie swoje siły poświęcił wychowaniu chłopców. Założył zgromadzenie salezjańskie, poświęcające się młodzieży.

 

LUTY

1 II PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Kapłani udadzą się do chorych z wizytą od godz. 9.00. Spowiedź rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. Msza św. o NSPJ o godz. 18.00.

2 II PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA

PAŃSKIEGO (Matki Bożej Gromnicznej)

W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, usuwa się żłobki i choinki. Dzisiejsza liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa, jako Dzieciątko.

Msze św. w naszym kościele o godz.: 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00

Błogosławieństwo i poświęcenie świec, czyli gromnic przed każdą Mszą św.

02 lutego kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Dzisiaj podejmujemy szczególna modlitwę za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, w zgromadzeniach i instytutach świeckich.

Taca z jednej Mszy św. będzie przeznaczona na zakony klauzurowe o zaostrzonej regule.

Wyjazd zimowy dzieci i młodzieży po Mszy św. porannej pod kierownictwem ks. Stanisława i s. Jolanty na odpoczynek w Zakopanem. Pamiętajcie o nas!!!

3 II 4. NIEDZIELA ZWYKŁA

Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona procesją Eucharystyczną

 

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA PARAFIAN - 2018/2019 r.

Jak należy przygotować się na przyjście kapłana?

Na stole przykrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece i święconą wodę z kropidłem. Wodę święconą można otrzymać w zakrystii. Jeśli mamy księgę Pisma Świętego, również kładziemy ją na stole. Sami wcześniej wybieramy krótki fragment, który ktoś z domowników przeczyta na początku wizyty kapłana.

Dzieci i młodzież szkolna wcześniej przygotują zeszyt do religii i ostatnie świadectwo ze stopniem z katechezy.

Na przyjście kapłana oczekuje cała rodzina w komplecie.

Na czas wizyty duszpasterskiej wyłączamy odbiornik radiowy i telewizyjny.

Ofiary złożone podczas „kolędy” będą przeznaczone na inwestycje związane z konserwacją i remontem naszego kościoła.

 

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH

 

Bielawa, ul. Ścienna - 7 stycznia, poniedziałek od godz. 16.00 (1 ksiądz)

Bielawa, ul. Bociania - 8 stycznia, wtorek od godz. 16.00 (2 księży)

Bielawa, ul. Okrzewska oraz Powsin, ul. Waflowa – 9 stycznia, środa od godz. 16.00 (1 ksiądz)

Bielawa, Ogrody Bielawy – 10 stycznia, czwartek od godz. 17.00 (2 księży)

ul. Przyczółkowa nr parzyste – od nr 22 do 94 - 11 stycznia, piątek od godz. 16.00 (2 księży) - od nr 22 do 58 (1 ksiądz), nr od 60 do 94 (2 ksiądz)

ul. Przyczółkowa nr parzyste od 96 do 136 - 12 stycznia, sobota od godz. 10.00 (2 księży) - (od nr 96 do 122 R – 1 ksiądz; od nr 124 do 136 – 2 ksiądz)

ul. Czekoladowa, ul. Gronowa, - 14 stycznia, poniedziałek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Przyczółkowa nr parzyste od 138 do końca – 15 stycznia, wtorek od godz. 17.00 (2 księży)

ul. Przyczółkowa (numery nieparzyste) od 35 do 67 włącznie - 16 stycznia, środa, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Przyczółkowa (numery nieparzyste) od 69 do 89 - 17 stycznia, czwartek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Przyczółkowa (numery nieparzyste) od 91 do końca – 18 stycznia, piątek od godz. 16.00 (1 ksiądz) oraz ul. Starodawna i ul. Rosochata (osiedle z literkami) - 18 stycznia, piątek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Rosochata, Rosochata 53, 55 (także) - 19 stycznia, sobota, od godz. 10.00 (2 księży)

ul. Ruczaj i ul. Wiechy - 21 stycznia, poniedziałek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Waniliowa, ul. Drewny - 22 stycznia, wtorek, od godz. 17.00 (2 księży)

ul. Kremowa (nr 20, 23, 27, 33, 36, 38, 40, 42, 46, 48) - 23 stycznia, środa, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Kremowa (nr 37, 39, 41, 47, 50 i do końca, nr 65) - 24 stycznia, czwartek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Kremowa (nr od 3 do 19 i nr 21 z literkami) - 25 stycznia, piątek, od godz. 17.00 (2 księży)

ul. Zastruże i ul. Latoszki - 26 stycznia, sobota, od godz. 10.00 (2 księży)

ul. Andrutowa (od nr 1 do 15 włącznie, bez nr 3, 4 i 6) - 28 stycznia, poniedziałek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Dobrodzieja, ul. Lawendy - 29 stycznia, wtorek, od godz. 17.00 (2 księży)

ul. Andrutowa (nr 3, 3 z literkami, 4, 6 i 6A) - 30 stycznia, środa, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Ponczowa - 31 stycznia, czwartek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Warszawska (w granicach naszej parafii), ul. Opieńki, ul. Maślaków, ul. Rydzowa - 1 luty, piątek, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Przekorna (od strony lasu do nr 59 włącznie ) - 4 luty, poniedziałek, od 17.00 (1 ksiądz)

ul. Przekorna (osiedle blisko kościoła od nr 61 do końca) - 5 luty, wtorek, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Gąsek pod Skarpą - 8 luty, piątek, od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Nowoursynowska (od nr 70 do końca do nr 80), ul. Gąsek (na Skarpie) - 11 luty, poniedziałek od godz. 16.00 (1 ksiądz)

ul. Potułkały, ul. Kwitnącej Łąki, ul. Przyczółkowa 15, Drewny 29 – 12 luty, wtorek od godz. 16.00 (2 księży)

Patio ul. Zapłocie od 10B do 10 E, od 12C do 12F, od 12 m.1 do 12 m. 12 – 13 luty, środa od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Patio ul. Zapłocie od 14E do 14L, 20C do 20F, od 24C do 24F, od 28C do 28F, od 32C do 32F – 14 luty, czwartek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Patio ul. Zapłocie od 12A do 12B, od 14A do 14D, od 16A do 16B, od 20A do 20B, od 24A do 24B, od 28A do 28B, od 32A do 32B – 15 luty, piątek od godz. 17.00 (1 ksiądz) oraz Patio ul. Zapłocie od 40A do 40B, od 42 do 42W – 15 luty, piątek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Zakamarek - 16 luty, sobota od godz. 10.00 (2 księży)

ul. Zapłocie (po stronie naszego kościoła do ulicy Warszawskiej) od nr 1 do 21A) – 18 luty, poniedziałek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Patio ul. Zapłocie nr 10, 14, 16, 18A, 20, 22, 26, 28, 30, 32, 34, 35B, 36, 37, 37A i 37B do 37B - 19 luty, wtorek od godz. 17.00 (1 ksiądz) oraz Patio ul. Zapłocie od nr 38 do 82 – 19 luty, wtorek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Patio ul. Zapłocie od nr 88 do 218 - 20 luty, środa od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Patio ul. Zapłocie od nr 226 do nr 298 – 21 luty, czwartek od godz. 17.00 (1 ksiądz) oraz Patio ul. Zapłocie od nr 23 do 49 (numery nieparzyste) - 21 luty, czwartek od godz. 17.00 (1 ksiądz)

ul. Nowoursynowska (od strony Lasu od nr 20 do nr 41 włącznie) – 22 luty , piątek od godz. 16.00 (2 księży)

ul. Nowoursynowska (od nr 42 do 68D włącznie) oraz ul. Kuny - 23 lutego, sobota, od godz. 10.00 (2 księży)

Os. Konstancja – ul. Gaudi, Grechuty, Lema, Rinn – 25 lutego, poniedziałek, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Os. Konstancja – ul. Kossaka, Fałata, Berezowskiej, Żaka, Nikifora (1 ksiądz) oraz ul. Niemena, Michała Archanioła, Rembrandta, Picassa (1 ksiądz) - 26 luty, wtorek, od godz. 17.00 (razem 2 księży)

Os. Konstancja ul. Osieckiej, Waldorfa, Witkacego, Miłosza, Dunikowskiego - 27 luty, środa, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Os. Konstancja – ul. Boznańskiej, Da Vinci, Dali, Van Gogha - 28 luty, czwartek, od godz. 17.00 (1 ksiądz)

Os. Konstancja ul. Makowskiego, Malczewskiego 1 marca, piątek od godz. 17.00 (1 ksiądz); ul. Kulisiewicza – 1 marca, piątek od godz. 19.00 (1 ksiądz)

ul. Relaksowa i ul. Rosoła - 2 marca, sobota od godz. 10.00 (2 księży)

ul. Osiedle Harmonium - 5 marca, wtorek od godz. 17.00 (2 księży)

 

Będziemy wdzięczni za przysłanie pojazdów w wyżej wymienionych terminach.

Plan „kolędy” może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od nas. W przypadku wątpliwości czy odnalezienia błędów w kolędzie prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail