Dziś 2017-10-21 imieniny obchodzą: Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora,
 
Kalendarz duszpasterski

KALENDARZ DUSZPASTERSKI NA PAŹDZIERNIK 2017
 

 


INTENCJA MODLITW NA PAŹDZIERNIK:

Módlmy się za prześladowanych chrześcijan, aby ich krew męczeńska była nasieniem nowych wyznawców Chrystusa


NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Codziennie o godz. 17.00

Msza św. wieczorna w dni powszednie o godz. 17.45


 

1 X 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna.

Zachęcamy dzieci oraz ich rodziców i dziadków do odmawiania Różańca św. w kościele o godz. 17.00 oraz w rodzinach.

Za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy w pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy poza zwykłymi warunkami dodatkowo:

Odmówić w sposób ciągły pięć dziesiątek (tajemnic);

Z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic.

2 X PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

Pod dzisiejszą datą Kościół wspomina świętych Aniołów Stróżów. Czy wierzę w to, że każdy człowiek ma swojego opiekuna – Anioła Stróża? Czy codziennie modlę się do Niego?

3 X WTOREK

W przeddzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.45 siostry felicjanki poprowadzą nabożeństwo upamiętniające przejście (transitus) Świętego z życia doczesnego do wieczności.

4 X ŚRODA WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, ZAKONNIKA

Wszystkim solenizantom i solenizantkom, którzy dzisiaj obchodzą imieniny życzymy, aby ich patron, św. Franciszek, upraszał u Boga dary potrzebne w ich codziennym życiu.

5 X PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, DZIEWICY

Św. Faustyna urodziła się 25 sierpnia 1905 r. w Głogowcu (woj. łódzkie). Od 14 roku życia była służącą. W wieku 20 lat wstąpiła do zgromadzenia sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Jej imię zakonne – Faustyna. Była apostołką Bożego Miłosierdzia. Papież Jan Paweł II ogłosił ja świętą w 2000 r.

Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 20.00. W tym czasie siostry felicjanki z naszej parafii poprowadzą modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Dziś nauka chrzcielna dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.

Nasz parafianin Mieczysław Orzełek obchodzi dzisiaj 90-te urodziny. Z tej racji Msza św. w intencji Jubilata będzie o godz. 7.00. Znając od lat Pana Mieczysława, który jak na razie cieszy się dobrym zdrowiem, można przewidywać, że za 10 lat doczeka się przysłowiowej 100-tki. Tym bardziej, że córka Janina, po mężu Kazimierczuk, dba o swojego tatę. Ad multos annos!

6 X PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Z racji Pierwszego Piątku Miesiąca:

udamy się z Komunią św. do chorych od godz. 9.00;

spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30;

Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00;

Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.45;

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 

7 X PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ

Papież Pius V ustanowił to wspomnienie, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej w 1571 r. nad sułtanem tureckim (islam). Bitwa rozegrała się pod Lepanto nad zatoką koryncką w Grecji.

O godz. 16.00 modlitwa różańcowa (trzy części) z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia NMP Różańcowej.

O godz. 17.00 różaniec w intencji dziękczynno-błagalnej.

Msza św. sanktuaryjna w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17.45. Formularz Mszy św. z racji Pierwszej Soboty wotywny o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy.

Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej.

Organizatorem są ojcowie dominikanie – Warszawa-Służew, ul. Dominikańska 2.

Program:

- godz. 10.00 – różaniec dla dzieci;

- godz. 11.00 – modlitwa różańcowa dla kółek żywego różańca z Warszawy;

- godz. 12.00 – Msza św. z udziałem członków żywego różańca;

- godz. 17.00 – Procesja różańcowa w blaskach ognisk o godz. 17.00;

- godz. 18.00 – Msza św. z udziałem ks. biskupa Michała Janochy. Po Mszy św. śpiew akatystu (nabożeństwa ku czci Bogurodzicy składającego się z pieśni pochwalnych i modlitw).

Ojcowie dominikanie zapraszają!

Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski dziś Różaniec do granic, czyli ogólnopolska modlitwa różańcowa wzdłuż granic naszego kraju. Będą odmówione cztery części różańca w intencji Polski i całego świata. Kto nie będzie mógł pojechać na granicę, może odmówić różaniec w swoim domu.

8 X 27 NIEDZIELA ZWYKŁA. XVII DZIEŃ PAPIESKI

Hasłem XVII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku 8 października są słowa: „Idziemy naprzód z nadzieją”. W wymiarze charytatywnym dnia papieskiego odbędzie się ogólnopolska zbiórka środków na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspiera obecnie prawie 2300 młodych ludzi. W tym celu we wszystkich kościołach w Polsce są zbierane ofiary do puszek. Program stypendialny można wesprzeć poprzez wpłatę na konto Fundacji o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001, wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704 407 401. Jest to wspaniały żywy pomnik dla uczczenia papieża Jana Pawła II.

Również dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie będzie 4. Galowy Koncert Dnia Papieskiego. Początek o godz. 15.30. Będzie śpiew muzyki wokalnej wywodzącej się z religijnych pieśni Murzynów amerykańskich, czyli GOSPEL. Wystąpią: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska i inni znani śpiewacy. Prowadzenie – Krzysztof Ziemiec. Koncert będzie transmitowany w TVP1. Warto osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Na zakończenie obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie od dziś do 12 października będziemy wypełniać wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej. W tym czasie przez 100 godzin różańca oraz postem o chlebie i wodzie w piątek 13 października będziemy się modlić o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie. Informacje w Internecie – www.fatima.waw.pl.

9 X PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE BŁ. WINCENTEGO KADŁUBKA, BISKUPA

Błogosławiony Wincenty był kapłanem diecezji krakowskiej, a później jej biskupem. Po 10 latach kierowania Kościołem zrzekł się biskupstwa i wybrał zakon cystersów w Jędrzejowie. Napisał sławne dzieło „Kronika Polska”, w którym przedstawił dzieje naszego narodu.

10 X WTOREK. WSPOMNIENIE BŁ. MARII ANGELI TRUSZKOWSKIEJ, DZIEWICY

Patronka dnia dzisiejszego urodziła się 16 maja 1825 r. Była najstarszą spośród siedmiorga rodzeństwa. Za radą ojca Honorata Koźmińskiego w 1855 r. założyła Zgromadzenie Sióstr Felicjanek. Początkowo siostry zajmowały się opieką nad sierotami. Później domeną sióstr stała się praca w szkołach i parafiach. Obecnie w Powsinie mamy cztery siostry Felicjanki. Jesteśmy im wdzięczni za pracę w naszej parafii.

Po Mszy św. o godz. 17.45 będzie odmówiona litania do bł. Marii Angeli Truszkowskiej i ucałowanie jej relikwii.

11 X ŚRODA. WSPOMNIENIE ŚW. JANA XXIII, PAPIEŻA

Pielgrzymka maturzystów z dekanatu wilanowskiego na Jasna Górę. Szczegółowych informacji udzielają katecheci uczący w szkołach, którzy mają być organizatorami pielgrzymki.

12 X CZWARTEK, WSPOMNIENIE BŁ. JAN BEYZYMA, KAPŁANA

Patron dnia dzisiejszego urodził się 15 maja 1850 r. na Wołyniu, w rodzinie szlacheckiej. Wstąpił do zakonu jezuitów, gdzie został kapłanem i posługiwał jako wychowawca dzieci i młodzieży. W wieku 48 lat wyjechał na misje na Madagaskarze (wyspie na Oceanie Indyjskim u wschodnich wybrzeży Afryki), gdzie posługiwał wśród trędowatych. Zmarł z wycieńczenia 2 października 1912 r. Został beatyfikowany przez Jana Pawła II 18 sierpnia 2002 r. w Krakowie.

13 X PIĄTEK. WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, KAPŁANA

Patron dnia dzisiejszego, błogosławiony Honorat, zakonnik – kapucyn, żył na przełomie XIX i XX wieku. W tym czasie Mazowsze było pod panowaniem rosyjskim. Zaborca skasował zakony. Wobec tego bł. Honorat zakładał zakony bezhabitowe. Zmarł w opinii świętości w grudniu 1916 r. Papież Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym.

Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Będzie ona odprawiona w naszym kościele o godz. 19.30. Jest to dobra okazja do spowiedzi. Zaprasza ks. Jarosław Bonarski.

Dzisiaj przypada 100-lecie zakończenia objawień w Fatimie.

14 X SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. MAŁGORZATY ALACOQUE, DZIEWICY

Dzisiaj przypada Święto Edukacji Narodowej a zarazem Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy Bogu nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych w październiku jest o godz. 17.00. Msza św. sanktuaryjna w intencjach zgłoszonych przez wiernych o godz. 17.45.

15 X 28 NIEDZIELA ZWYKŁA. WSPOMNIENIE ŚW. TERESY Z AVILLA, DOKTORA KOŚCIOŁA

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. W tym roku liczenie wiernych przychodzących w niedzielę na Msze św. odbędzie się w całej Polsce 15 października. Liczeniem obejmujemy wszystkich obecnych na Mszach św. od 7 roku życia wzwyż. Ponadto tej niedzieli trzeba policzyć ilość osób przystępujących do Komunii św. W obu przypadkach osobno liczymy kobiety i mężczyzn.

Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Domu Pracy Twórczej w Powsinie na VII Powsiński Dzień Dyni. Między innymi będzie można oddać niepotrzebne elektroodpady (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przestarzałe lub zepsute pralki i lodówki, komputery, telewizory i inne urządzenia zasilane na prąd). W zamian za min. 3 kg elektrośmieci każdy otrzyma w prezencie dynię. Ponadto przygotowane będą stoiska z rękodziełem i wyrobami regionalnymi, będzie też degustacja potraw z dyni. Wszystkich zapraszamy na dyniową zupę. Natomiast o godz. 11.30 do sali parafialnej zapraszamy dzieci na przedstawienie „eko–Bartek”, a o godz. 13.00 na paradną musztrę i koncert orkiestry OSP z Nadarzyna.

W dniu dzisiejszym w naszym kościele odbędzie się XI Koncert Pieśni Maryjnych. Początek o godz. 15.30. Weźmie w nim udział siedem chórów parafialnych. Zapraszamy serdecznie!

16 X PONIEDZIAŁEK, WSPOMNIENIE ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

XXIX rocznica wyboru papieża Jana Pawła II ( 1978 r.).

O godz. 17.15 przyjadą klerycy z seminarium duchownego i wezmą udział w nabożeństwie różańcowym i we Mszy św.

Kiszenie kapusty z udziałem kleryków będzie w domu parafialnym w dużej sali o godz. 18.00.

17 X WTOREK, WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Dzisiaj przypada 45. rocznica śmierci ks. Jana Grudy, proboszcza w Powsinie (1963-1965). Msza św. za śp. księdza Grudę zostanie odprawiona o godz. 7.00.

18 X ŚRODA. ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY

Św. Łukasz jest patronem pracowników służby zdrowia. Dzisiaj w szczególny sposób okazujemy wdzięczność personelowi medycznemu. Wspieramy go naszą serdeczną modlitwą.

Dzisiejszych solenizantów, Łukaszów, polecamy szczególnej opiece ich patrona.

19 X CZWARTEK. WSPOMNIENIE BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI, KAPŁANA I MĘCZENNIKA

Dzisiaj przypada 33. rocznica śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.

Ks. kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski powiedział, że sprawy związane z kanonizacją, czyli ogłoszeniem świętym ks. Jerzego Popiełuszki, są bliskie zakończenia.

20 X PIĄTEK. WSPOMNIENIE ŚW. JANA KANTEGO, KAPŁANA

Dzisiejszy patron urodził się w Kętach w 1390 r. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Później został jego profesorem i wykładał teologię. Odznaczał się wielkim miłosierdziem względem ubogich. Zmarł w opinii świętości w 1473 r.

21 X SOBOTA. WSPOMNIENIE BŁ. JAKUBA STRZEMIĘ, BISKUPA

Różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych w październiku jest o godz. 17.00. Msza św. sanktuaryjna w intencjach zgłoszonych przez wiernych o godz. 17.45.

22 X 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

W przedostatnią niedzielę października przypada NIEDZIELA MISYJNA. We wszystkich kościołach taca na misje.

Z racji przepadającej dzisiaj Niedzieli Misyjnej Siostry Felicjanki w naszym kościele na wszystkich Mszach św. będą mówić o misjach prowadzonych przez ich zgromadzenie zakonne.

Koło Przyjaciół Radia Maryja spotka się dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00, następnie w domu parafialnym będzie spotkanie formacyjne. Zapraszamy chętnych do powiększenia parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Jak zwykle w 4. niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.00 będzie po łacinie.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godz. 17.00.

28 X SOBOTA. ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

Różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych w październiku jest o godz. 17.00. Msza św. sanktuaryjna w intencjach zgłoszonych przez wiernych o godz. 17.45.

Z racji imienin, w intencji Tadeusza Zwierzchowskiego, naszego organisty, Msza św. o godz. 18.00.

Dzisiejszym solenizantom życzymy wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI ZA KORONACJĘ OBRAZU MATKI BOŻEJ TĘSKNIĄCEJ. Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21.00, poprzedzi go modlitwa różańcowa. Zapraszamy parafian i pielgrzymów.

Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” po raz 10. organizuje Przegląd piosenki „Chrześcijańskie Granie” o tematyce religijnej i rodzinnej. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie zespoły młodzieżowe i schole dziecięce. Zgłoszenia od 10 do 14 października na www.dobremiejsce.org. Zapytania można zgłaszać telefonicznie: 22 56 10 123 lub 512 011 482.

29 X 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu. Przychodząc dziś na Mszę św., pamiętajmy o zmianie czasu.

LISTOPAD

1 XI ŚRODA. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dzisiejsza uroczystość w Kościele katolickim ma bardzo radosny charakter. Msze św. będą odprawiane w kolorze białym. Będziemy prosić o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga, a teraz wraz z Chrystusem królują w Niebie.

Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Zgodnie z tradycją suma o godz. 12.00 zostanie odprawiona na starym cmentarzu przy kaplicy.

Pójście dzisiaj na cmentarz, na groby, nie zastąpi udziału we Mszy św. Lekceważąc dziś ten obowiązek, zaciągamy wobec Boga winę, a sumienie obciążamy grzechem ciężkim.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej i na cmentarzu, gdzie będą dyżurowali kleryk z seminarium oraz siostra zakonna z naszej parafii.

Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.00.

Od 1 do 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

2 XI CZWARTEK. WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

Odpust zupełny w dniu dzisiejszym można uzyskać jeden raz i ofiarować tylko za zmarłych. Warunki: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego.

Również dzisiaj różaniec za zmarłych o godz. 17.00.

Pomimo że 2 listopada wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca, to nie można odprawiać Mszy św. wotywnej o Jezusie Chrystusie Największym i Wiecznym Kapłanie.

Msza św. o godz. 18.00 za wiernych zmarłych poleconych nam w wypominkach (kolor fioletowy szat liturgicznych).

Wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca będzie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W tym czasie Siostry Felicjanki poprowadzą nabożeństwo powołaniowe.

3 XI PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Z racji Pierwszego Piątku Miesiąca:

udamy się z Komunią św. do chorych od godz. 9.00;

spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30;

Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.45;

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4 XI PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, BISKUPA

O godz. 17.30 różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych.

Msza św. sanktuaryjna w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 18.00. Formularz Mszy św. z racji Pierwszej Soboty wotywny o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy.

5 XI 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna.

 

Msze Św. w naszej świątyni:

- w dni powszednie: 7.00 i 18.00

- w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00

Spowiedź: na pół godziny przed Mszą Świętą i podczas Mszy

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Telefon: (0-22) 648 38 46

nr konta bankowego Parafii: 89 1240 2135 1111 0000 3870 8501

Parafialny Zespół Caritas: magazyn czynny w drugą i czwartą sobotę miesiąca 10.00-11.00 w Domu Parafialnym, ul. Przyczółkowa 56,

nr konta bankowego: 93 1240 2135 1111 0010 0924 9010


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail