Dziś 2019-07-20 imieniny obchodzą: Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon, Małgorzata, Paweł, Sewera,
 
Kalendarz duszpasterski
 KALENDARZ DUSZPASTERSKI NA CZERWIEC 2019

INTENCJA MODLITW NA CZERWIEC:

O umocnienie naszej wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii oraz w intencji przebłagalnej za brak poszanowania wobec Najświętszego Sakramentu.


NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o 18:30

W niedziele i święta o 17:30


2 VI UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze szkoły Lindego o godz. 10: 30, która znajduje się na granicy naszej parafii na Kabatach.

Wniebowstąpienie - święto katolickie upamiętniające powrót Chrystusa, który czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu opuścił ziemię i powrócił do Domu Ojca (Nieba). To wydarzenie opisują ewangeliści: Marek 16,19, Łukasz 24,50-51 oraz Dzieje Apostolskie 1,9-11.

Według tradycji Wniebowstąpienie Chrystusa miało miejsce na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Dzisiaj znajduje się tam meczet, wybudowany na fundamentach zburzonej świątyni katolickiej. Na pamiątkę tego wydarzenia Kościół od IV wieku obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Tradycyjnie czterdzieści dni po Wielkanocy wypada zawsze w czwartek, co jest zgodne z opisem w Ewangelii. Natomiast w związku z tym, że trudno zobowiązać wiernych do świętowania w dzień powszedni, Kościół w Polsce w 2004 roku przeniósł Uroczystość z czwartku na najbliższą niedzielę.

Po raz 12 będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, o godz. 12:00 rozpocznie się dziękczynna Msza św. z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów. Intencją Mszy św. będzie dziękczynienie za Wielkich Pasterzy: św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Prymasa Wyszyńskiego.

W Polsce będą składane ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

W pierwszą Niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12:00. Zakończy ją procesja eucharystyczna.

Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30.

3 VI PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY

Dzieci Pierwszo-Komunijne rozpoczynają swój BIAŁY TYDZIEŃ. Zapraszamy rodziców i dzieci do przychodzenia do kościoła przez cały tydzień na Mszę św. na godz. 18:00.

4 VI WTOREK

Duszpasterstwo młodzieży NINIWA zaprasza o godz. 19.00 na kolejne spotkanie dla młodych z naszej parafii w salce parafialnej. Spotykamy się, co 2 tygodnie przy poczęstunku i rozmawiamy o Bogu, wierze, nauczaniu papieża Franciszka i naszych pasjach. PRZYJDŹ I TY!!!

5 VI ŚRODA - WSPOMNIENIE ŚW. BONIFACEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Patron dnia dzisiejszego urodził się około roku 673 w Anglii. Został zakonnikiem benedyktynem i jako kapłan udał się na misje do Germanii. Zasłynął, jako Apostoł Niemiec. Papież Grzegorz II w 722 roku udzielił mu święceń biskupich. Mając 80 lat udał się ponownie na misje do Fryzji w Dokkum, gdzie został zamordowany wraz z towarzyszami 5 VI 754 roku. Jego grób, apostoła Niemiec, znajduje się w katedrze w Fuldzie.

6 VI CZWARTEK PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, WSPOMNIENIE ŚW. NORBERTA, BISKUPA;

W dniu dzisiejszym w naszym kościele, z racji imienin siostry Norberty, przełożonej sióstr Felicjanek w Powsinie i jednocześnie zakrystianki, o godz. 7:00 zostanie odprawiona w jej intencji Msza św. Solenizantce życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz mądrych decyzji i kierownictwa Ducha Św. w byciu przełożoną.

7 VI PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Msza św. o NSPJ o godz. 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00.

Chorych księża będą odwiedzać z Komunią św. od godz.9.00.

Dzisiaj przypada 11-ta rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Podgórskiego, który odprawi tego dnia Msze św. w intencji dziękczynnej o godz. 7.00. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w pracy duszpasterskiej.

Również dzisiaj imieniny obchodzi Pan Robert Woźniak, dyrektor Centrum Kultury Wilanów. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, dziękując za poświęcenie i pracę wśród naszych mieszkańców i za życzliwość dla parafii św. Elżbiety w Powsinie.

8 VI SOBOTA WSPOMNIENIE ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

Msza św. sanktuaryjna o godz. 18.00, a różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17.30.

Spowiedź dzieci, które przystąpią do rocznicy I Komunii św. od godz. 8.00 do godz. 9.30.

9 VI NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła Chrystusowego, utwierdzonego ogniem Ducha Świętego, zesłanym w postaci języków ognistych na Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w 50-tym dniu po Wielkanocy. Stąd też jej nazwa Pięćdziesiątnica, a w Polsce Zielone Świątki. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

Rocznica I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii ze szkoły z Powsina o godz. 10.30.

Rocznica I Komunii św. dla dzieci ze szkoły z Lindego o godz. 12.00.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

10 VI ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

Święto rocznicy poświęcenia kościoła – katedry p.w. św. Jana Chrzciciela w Warszawie na Starym Mieście. Podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. została całkowicie zniszczona. Po wojnie, gdy została odbudowana, Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński, 09.06.1960 r., dokonał uroczystej konsekracji (poświęcenia) Archikatedry. W 1962 r., została podniesiona do rangi Bazyliki Mniejszej.

11 VI WTOREK, WSPOMNIENIE ŚW. BARNABY, APOSTOŁA

Barnaba był jednym z opiekunów i nauczycieli Kościoła rozwijającego się w Antiochii, a potem misjonarzem na Cyprze i w Azji Mniejszej (Dz 13, 13-14), podróżował wraz ze św. Markiem i św. Pawłem m.in. niosąc pomoc dotkniętej głodem Judei (Dz 11,27-30). Brał udział w pierwszym soborze w Jerozolimie (Dz 15, 1-29). Przypisywano mu autorstwo Listu do Hebrajczyków. Według tradycji został ukamienowany ok. 61 w Salaminie na Cyprze. Uznawany jest za pierwszego arcybiskupa Cypru.

13 VI CZWARTEK - ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.

Polecajmy tego dnia w modlitwie wszystkich kapłanów, których Pan Bóg postawił na drodze naszego życia.

Dzisiaj przypada szesnasta rocznica śmierci śp. siostry Serafiny Głowacz, ze zgromadzenia Córek Bożej Miłości, która spoczywa na cmentarzu w Powsinie. Msza św. w jej intencji o godz. 7:00 rano.

14 VI PIĄTEK, WSPOMNIENIE BŁ. MICHAŁA KOZALA, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Michał Kozal (ur. 25 września 1893 w Nowym Folwarku, zmarł 26 stycznia 1943 w Dachau) – polski duchowny, prezbiter, biskup pomocniczy włocławski (1939–1943), męczennik oraz błogosławiony Kościoła katolickiego.

Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE zaprasza do naszego sanktuarium o godz. 19:30 na Mszę Świętą. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

15 VI SOBOTA, WSPOMNIENIE BŁ. JOLANTY, KSIĘŻNEJ I ZAKONNICY

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18.00. Różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17.30.

Z racji imienin siostry Jolanty, naszej katechetki, a także gitarzystki na Mszy dziecięcej, Msza św. w jej intencji o godz. 7:00. Siostrze Jolancie życzymy wszelkich łask Bożych i szczególnej opieki Maryi Tęskniącej.

Również innym Solenizantkom, obchodzącym w dniu dzisiejszym imieniny, życzymy wielu łask Bożych, za wstawiennictwem ich Patronki.

16 VI NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Msza św. w intencji Bractwa Trójcy Najświętszej o godz. 12.00.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30

17 VI PONIEDZIAŁEK, WSPOMNIENIE ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA

Dzisiejszy patron św. Albert, w świecie artystycznym zasłynął, jako malarz. Porzucił świecką karierę i oddał się służbie ubogim. Założył zgromadzenie zakonne nazwane jego imieniem – Albertyni. Zmarł w Krakowie w 1916 roku. Papież św. Jan Paweł II ogłosił go świętym.

19 VI ŚRODA

Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00.

Zakończenie roku szkolnego. Życzymy dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

20 VI CZWARTEK, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI JEZUSA. BOŻE CIAŁO

Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. O 10:30 nie będzie Mszy Świętej dla dzieci!!! (tak jak w ubiegłym roku). Dzieci i rodzice przychodzą na Mszę św. o godz. 12:00.

Zapraszamy do uczestnictwa w procesji wszystkie dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tym roku, jak również te dzieci, które przeżywały swoją rocznicę I Komunii św.

Po sumie o godz. 12.00 procesja do czterech ołtarzy.

Można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji eucharystycznej.

21 VI PIĄTEK, WSPOMNIENIE ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, ZAKONNIKA

Alojzy Gonzaga, wł. Luigi Gonzaga (ur. 9 marca 1568 r. w Castiglione delle Stiviere koło Mantuiw Lombardii, zm. 21 czerwca 1591 r. w Rzymie) – jeden z najmłodszych kanonizowanych jezuitów (SJ), obok św. Stanisława Kostki i św. Jana Berchmansa, święty Kościoła katolickiego. Pochodził z książęcej rodziny. Był paziem na dworach w Mantui i Florencji oraz Hiszpanii (na dworze króla Filipa II). Wbrew woli rodziny wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. W 1585 r. rozpoczął nowicjat. Zmarł, nie doczekawszy święceń, w wieku 23 lat, opiekując się chorymi w czasie panowania dżumy w Rzymie. Jest patronem studentów i ministrantów.

22 VI SOBOTA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30.

23 VI DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza św. o godz. 9.00 w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 w salce parafialnej. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Radia Maryja, które utrzymuje się i działa tylko dzięki materialnemu wsparciu ludzi dobrej woli, ceniących potrzebę i wartość katolickich mediów.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

24 VI PONIEDZIAŁEK, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Narodziny Jana Chrzciciela Kościół czci osobnym świętem. Według Bożego zamysłu Jan miał być poprzednikiem Chrystusa, aby przygotować lud na przyjście Syna Bożego – Jezusa Chrystusa.

Wszystkim solenizantom „życzymy, życzymy zdrowia i szczęścia i Bożego Błogosławieństwa” na każdy dzień.

W intencji obchodzących dzisiaj imieniny Msza św. dzisiaj o 7:00 rano. Msza św. w intencji ks. Jana o godz. 18.00. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

25 VI WTOREK

Ks. Jan Świstak obchodzi dzisiaj 58 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18:00.

28 VI PIĄTEK, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenia Kapłanów. Po Mszy głównej po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Jeśli istnieje zwyczaj, należy odprawić procesję eucharystyczną.

Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Nie można celebrować Mszy okolicznościowych i żałobnych, z wyjątkiem pogrzebowych. Można spożywać pokarmy mięsne.

XXI ROCZNICA KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ TĘSKNIĄCEJ (28.VI.1998 r.). Msza św. rocznicowa o godz. 18:00 w kościele.

Apel Jasnogórski o godz. 21:00, poprzedzony modlitwą różańcową o godz. 20:30 poprowadzi ks. Proboszcz. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w naszym Sanktuarium.

29 VI SOBOTA, UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁOW PIOTRA I PAWŁA

Ofiary zebrane na tace w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. „danina św. Piotra”.

Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Dzisiejszym solenizantom składamy życzenia Błogosławieństwa Bożego za wstawiennictwem Św. Apostołów Piotra i Pawła.

30 VI NIEDZIELA, 128 ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W POWSINIE

128 Rocznica konsekracji (poświecenia) kościoła w Powsinie, po jego rozbudowie w 1891 r. W dniu dzisiejszym na Mszach św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00 będą zapalone „zacheuszki”, czyli lichtarze ze świecą woskowa umieszczone na filarach w bocznych nawach kościoła.

3 VII ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA

Św. Tomasz Apostoł należał do grona uczniów Jezusa, o jego życiu nie wiemy po za tym, co zawiera Ewangelia. Pisze o nim wiele Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła, Rufin z Akwilei, św. Grzegorz z Nazjanzu, św. Ambroży, św. Hieronim i św. Paulin z Noli. Według ich relacji św. Tomasz miał głosić Ewangelię najpierw Partom (obecny Iran), a następnie w Indiach, gdzie miał ponieść śmierć męczeńską w Calamina w 67 r.

4 VII PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach.

5 VII PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Msza św. o NSPJ o godz. 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00.

Chorych księża będą odwiedzać z Komunią św. od godz. 9.00.

6 VII PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA, WSPOMNIENIE BŁ. MATKI TERESY LEDOCHOWSKIEJ, DZIEWICY

Msza św. sanktuaryjna o godz. 18.00, a różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17.30.

7 VII CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

W pierwszą Niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12:00. Zakończy ją procesja eucharystyczna.


Kalendarium bieżące przygotował ks. Stanisław Podgórski.

W redakcji Kalendarium zostały wykorzystane częściowo materiały i schematy przygotowane przez ks. Jana Świstaka.

W naszym Sanktuarium codziennie o godzinie 17.30, na pół godziny przed wieczorną Mszą św. odmawiany jest różaniec. Zapraszamy do uczestnictwa.

„My wszyscy, którzy odmawiamy Święty Różaniec, błogosławimy wiarę Maryi w każdej jego tajemnicy. Modlimy się do Niej. Równocześnie modlimy się z Nią”. – 18 października 1984 r. Jan Paweł II


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail