Dziś 2018-08-15 imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir,
 
Kalendarz duszpasterski

KALENDARZ DUSZPASTERSKI

NA LIPIEC/SIERPIEŃ 2018

 

INTENCJA MODLITW NA LIPIEC:

Za przebywających na wakacjach, aby każdego dnia pamiętali, że są katolikami.

 

01 VII NIEDZIELA, 127 ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W POWSINIE

127 rocznica konsekracji kościoła, po jego rozbudowie w 1891 r. Na Mszach św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00 będą zapalone „zacheuszki”, czyli lichtarze ze świecą woskową, umieszczone na filarach, w bocznych nawach kościoła

Również dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ XX-TEJ ROCZNICY KORONACJI  KORONĄ PAPIESKĄ OBRAZU MATKI BOŻEJ TĘSKNIĄCEJ. O godz. 12:00 na placu przy starej plebanii  ( ul. Ptysiowa 3)  ks. kard Kazimierz Nycz, abp metropolita warszawski, odprawi Msze św. rocznicową i z tej okazji wygłosi kazanie.

Po Mszy św. przewidziany jest koncert Elenii, sławnej piosenkarki greckiego pochodzenia.

03 VII   WTOREK, ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA

Św. Tomasz Apostoł należał do grona uczniów Jezusa, o jego życiu nie wiemy po za tym, co zawiera Ewangelia. Według tradycji dotarł do Indii i tam głosił naukę Chrystusa. Od VI w. w Edessie (Grecja), 03 lipca wspomina się przeniesienie jego relikwii.

05 VII PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA WSPOMNIENIE ŚW. MARII GORETTI, DZIEWICY I MĘCZENNICY

Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:00.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20:00, podczas której modlitwy o powołania poprowadzą siostry felicjanki.

Dzisiaj nauka chrzcielna dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19: 15 w kancelarii parafialnej.

06 VII PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Z racji Pierwszego Piątku spowiedź od 6:30 i od 17:00. W godz. od 17:00 do 18:00 będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Do chorych udamy się z Komunią św. od godz. 9:00. W wakacje, ze względu na urlopy księży, do chorych pojada tylko dwaj kapłani! Prosimy o cierpliwość.

Msza św. wotywna, o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00

Po niej ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

07 VII  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Formularz wotywny o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny.

08 VII   14. NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dnia 08 lipca 2018 roku odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę,  pod hasłem „POLSKA MIŁOŚCIĄ WZKRZESZONA”.

Serdecznie zapraszamy do udziału, kontakt: Janina Domańska tel.: 536 688 377.

Wyjazd o godz. 6:00 rano z Klarysewa.

 

 

Wycieczki po PARKU NATOLIŃSKIM. Zapraszam na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Natolińskim i zwiedzanie XVIII-wiecznego Pałacu Potockich o godz. 10:00 lub też o godz. 12:00. W Niedziele 8,15,22,29 lipca oraz w 15,12, 19, 26 sierpnia. Wejście od ul. Pałacowej, przez bramę Mauretańską . Dla małego dziecka należy wziąć wózek, ze względu na długą trasę zwiedzania około 5 km.
Na wycieczkę trzeba zapisać się na stronie: www.zwiedzajnatolin.pl. Jeśli wszystkie miejsca w rezerwacji internetowej będą zarezerwowane, 10 osób może wziąć udział bez zapisów przychodząc na miejsce zbiórki. Zwiedzanie z przewodnikiem jest bezpłatne. Joanna Szubińska-Piszczek, Radna Dzielnicy Wilanów

11 VII   ŚRODA, ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA Z NURSJI,  PATRONA EUROPY

Św. Benedykt urodził się w Włoszech. Kształcił się w Rzymie. Prowadził życie pustelnicze na Monte Casinno, gdzie założył słynny klasztor i napisał regułę zakonną, która rozpowszechniła się w całej Europie.  Zmarł w opinii świętości, w 547 r. Papież Paweł VI ogłosił go patronem Europy.

14 VII   SOBOTA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

15 VII   15. NIEDZIELA ZWYKŁA

W naszych modlitwach pamiętajmy o przebywających na wakacjach i urlopach, aby w Niedziele i Święta uczestniczyli we Mszy św. 

16 VII   WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL

Góra Karmel, znajduje się w Palestynie nad Morzem Śródziemnym, w XII w po Chrystusie pobudowano tam kościół i klasztor zakonu karmelitańskiego. Stanowi on do dziś centrum duchowe karmelitów. 

18 VII   ŚRODA, WSPOMNIENIE  ŚW. SZYMONA Z LIPNICY, KAPŁANA

Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci śp. siostry Leokadii Papierz. Msza św. o godz. 7:00.

20 VII    PIĄTEK, WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, KAPŁANA

Bł. Czesław urodził się na Śląsku Opolskim w roku 1180. Jako kapłan wstąpił do dominikanów i otrzymał habit z rąk założyciela św. Dominika. Głosił Słowo Boże w Czechach i w Polsce.  Założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu. Zmarł 15 lipca 1242 roku, we Wrocławiu.  Jest patronem archidiecezji wrocławskiej i diecezji opolskiej.

21 VII SOBOTA, WSPOMNIENIE ŚW. WAWRZYŃCA Z BRYNDISI, KAPŁANA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

22 VII   16. NIEDZIELA ZWYKŁA

Koło Przyjaciół Radia Maryja spotyka się dzisiaj na Mszy św. o godz. 9: 00, następnie w domu parafialnym spotkanie formacyjne. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rozwój Radia Maryja i Telewizji Trwam.

23 VII   PONIEDZIAŁEK, ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY

Dzisiejsza patronka, św. Brygida, żyła w Szwecji w XIV w.  Była matką ośmiorga dzieci, które bardzo starannie wychowała. Należała do III Zakonu św. Franciszka. Po śmierci męża założyła nowy zakon nazywany popularnie „brygidkami”. Napisała wiele dzieł ascetycznych. Zmarła w 1373 roku. Papież Jan Paweł II ustanowił ją Patronką Europy.

25 VII ŚRODA, ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA ORAZ ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW

Św. Krzysztof jest patronem automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00. Będzie można nabyć wizerunek Matki Bożej Tęskniącej i św. Krzysztofa do przyczepienia wewnątrz samochodów.

26 VII CZWARTEK, WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA I ANNY,
RODZICÓW NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Solenizantkom, które mają za patronkę św. Annę życzymy Bożego błogosławieństwa za jej wstawiennictwem.

U naszych sąsiadów w Wilanowie, w kolegiacie św. Anny, uroczystość odpustowa.

28 VII SOBOTA, DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA KORONACJĘ OBRAZU MATKI BOŻEJ TĘSKNIĄCEJ

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21:00, poprzedzi go modlitwa różańcowa o godz. 20:30. Zapraszamy parafian oraz pielgrzymów.

29 VII  17. NIEDZIELA ZWYKŁA

Patronką dnia dzisiejszego jest św. Marta, która była siostrą Marii i Łazarza.  W Betanii gościnnie przyjmowała Chrystusa i chętnie mu usługiwała, a swoimi modlitwami wyjednała wskrzeszenie z martwych swojego brata.

1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

31 VII WTOREK, WSPOMNIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI, KAPŁANA

Patron dnia dzisiejszego urodził się w 1491 r. w Loyoli, w Hiszpanii. Prowadził swobodne życie rycerskie. Po swoim nawróceniu został kapłanem i założył w Rzymie zakon Jezuitów. Jego celem była odnowa Kościoła i pomoc papieżowi. Ignacy zmarł w Rzymie w opinii świętości 31 lipca 1556 r.

 

SIERPIEŃ 2018

 

INTENCJA MODLITW NA SIERPIEŃ:

O trzeźwość dla Polaków w Miesiącu Pamięci Narodowej

 

01 VIII ŚRODA WSPOMNIENIE ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

74 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 

Msza św. za poległych powstańców o godz. 17:00 w kościele w Powsinie

Po Mszy św. w szyku procesyjnym pójdziemy na Cmentarz Powstańców, na którym spoczywa 63 żołnierzy Armii Krajowej i Batalionu Czesława Mączyńskiego, pochodzących z pobliskich miejscowości i Powsina.

Mszy św. o godz. 18:00 nie będzie.

02 VIII PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20:00, w czasie której modlitwy o powołania poprowadzą siostry felicjanki z naszej parafii.

Dzisiaj nauka chrzcielna dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19:15 w kancelarii parafialnej.

03 VIII PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Z racji Pierwszego Piątku spowiedź od 6:30 i od 17:00. W godz. od 17:00 do 18:00 będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Do chorych udamy się z Komunią św. od godz. 9:00. W wakacje, ze względu na urlopy księży, do chorych pojada tylko dwaj kapłani! Prosimy o cierpliwość.

Msza św. wotywna, o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Po niej ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

04 VIII PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Formularz wotywny o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny.

W dniu dzisiejszym ks. Stanisław, wraz z dziećmi z naszej parafii rozpoczyna trwający do 11 sierpnia, wyjazd wakacyjny. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami polecamy na czas wypoczynku opiece Matki Bożej.

05 VIII  18. NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12:00 wystawienie, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.

Rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

Dzisiaj rano spod kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, po Mszy św. o godz. 5:30 wyrusza Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 5 do 14 sierpnia.  Obowiązkowe zapisy, w krużgankach św. Anny, od 2 do 4 sierpnia w godz. 9.00 – 19.30. Koszt zapisu to 90 zł. Zdawanie bagażu 4 sierpnia od godz. 17:00, a 5 sierpnia przed godz. 5.30. Bagaże zdajemy na Pl. Teatralnym. Opłata bagażowa wynosi 60 zł.  Więcej informacji na stronie www.wapm.waw.pl. Kontakt: pielgrzymkawapm@gmail.com. Pielgrzymkowa Infolinia: 730 742 531.

06 VIII PONIEDZIAŁEK, ŚWIĘTO PRZEMIENIA PAŃSKIEGO

40 –ta rocznica śmierci bł. papieża Pawła VI (1978 r.). Jego kanonizacja, czyli ogłoszenie świętym będzie 28 października 2018 roku w Watykanie.  Tym samym stanie się om trzecim papieżem po Janie XXIII i Janie Pawle II – kanonizowanymi w XXI wieku.

Dzisiaj wyrusza 307 Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę organizowana przez Ojców Paulinów. Jest to najstarsza i liczebnie największa pielgrzymka, w której uczestniczy od 8-10 tys. wiernych. Zgłoszenia na pielgrzymkę Ojcowie Paulini przyjmują od 02 do 05 sierpnia w klasztorze przy ul. Długiej 3. W godzinach 9:00-19:00. Msza św. dla pątników odbędzie się przed kościołem paulinów 06 sierpnia o godz. 6:00 rano.  Można też dołączyć się na trasie w trakcie pielgrzymki. Bagaże można zostawić przed Mszą św. w samochodach ciężarowych. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 22 635-62-82 i 22-831-45-75, e-mail: pielgrzymka@paulini.pl oraz na stronie http://paulini.com.pl/zaproszenie-na-307-wpp/ . Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Zdecyduj się a będziesz zadowolony.

07 VIII WTOREK, WSPOMNIENIE BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

Edmund Bojanowski urodził się 14 listopada 1814 r. w archidiecezji poznańskiej. Szlachcic i patriota głęboko religijny. Angażował się w służbie zaniedbanego ludu wiejskiego, z całkowitym zapomnieniem o sobie. W 1850 r., założył zakonne zgromadzenie sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Zrealizował powszechne powołanie świętości i jako wzór apostolstwa świeckich. Zmarł 7 sierpnia 1871 r., w Górce Duchownej. Jest pionierem apostolatu świeckich.

Dzisiaj obchodzi imieniny siostra Donata Marszałek, felicjanka. Msza św. w jej intencji o godz. 7:00.

Również dzisiaj obchodzi imieniny siostra Donata Międlarz, CBM, wieloletnia zakrystianka w naszej parafii. Solenizantki polecamy opiece Matki Bożej Tęskniącej.

09 VIII CZWARTEK, ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI EUROPY

Edyta Stein urodziła się w 1891 r. we Wrocławiu w rodzinie Żydowskiej. Doktor Filozofii. Po przyjęciu Chrztu św. wstąpiła do zakonu karmelitanek. Aresztowana przez Niemców zginęła w komorze gazowej w Auschwitz 09 sierpnia 1942 r. Papież Jan Paweł II ogłosił ja święta i ustanowił ją patronką Europy.

10 VIII PIĄTEK, ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA DIAKONA I MĘCZENNIKA

Wawrzyniec był diakonem (niższy stopień kapłaństwa). Poniósł śmierć męczeńską w Rzymie podczas prześladowań chrześcijan w III wieku.

11 VIII SOBOTA, WSPOMNIENIE ŚW. KLARY

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

12 VIII    19. NIEDZIELA ZWYKLA

Ks. proboszcz Lech Sitek obchodzi dzisiaj imieniny. Msza św. na intencję solenizanta o godz. 9: 00. Ks. proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej i stałej opieki Matki Bożej Tęskniącej

14 VIII WTOREK, WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

Dzisiaj Kościół w Polsce wspomina św. Maksymiliana Marii Kolbego. Poniósł śmierć męczeńska w Auschwitz w dniu 14 sierpnia 1941 roku. Jest patronem trudnych czasów.

Dzisiaj również przypada 450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. W Wigilię Wniebowzięcia NMP, 14 sierpnia, późnym wieczorem w 1568 r., zmarł w Rzymie mając zaledwie 17 lat. Bieżący rok 2018 Kościół w Polsce ogłosił rokiem św. Stanisława Kostki. W Niedzielę, 19 VIII w Rostkowie, koło Płocka, gdzie się urodził święty, odbędą się centralne obchody jubileuszowe.

15 VIII ŚRODA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 

W naszym sanktuarium obchodzimy jedyny odpust maryjny na Wniebowzięcie. Suma odpustowa o godz. 12:00. Po niej procesja eucharystyczna i odśpiewanie hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy…”

Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbywać się będzie podczas każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii św.

Solenizantkom, które za patronkę mają Maryję Wniebowziętą składamy najlepsze życzenia. Również dzisiaj imieniny obchodzi Pani Maria Banasiak, która od kilku lat pracuje w plebanii.

W dniu dzisiejszym obchodzimy 98 rocznicę cudu nad Wisłą. Nazwa ta pochodzi od nadprzyrodzonej interwencji Matki Bożej w losy bitwy z bolszewikami o Warszawę 1920 r.

16 VIII CZWARTEK WSPOMNIENIE ŚW. ROCHA

Ks. kanonik Bogdan Jaworek obchodzi dzisiaj 82 urodziny oraz imieniny. Msza w Jego intencji o godz. 18:00. Jubilatowi życzymy zdrowia i sił w dalszej posłudze w naszej parafii.

17 VIII PIĄTEK, WSPOMNIENIE ŚW. JACKA, KAPŁANA

Dzisiejszym solenizantom, noszącym imię św. Jacka, a jest ich wielu składamy najlepsze życzenia stałej opieki Bożej w codziennym życiu

Dzisiaj 60-tą rocznice ślubu obchodzą Zofia i Ryszard Karasiowie. Msza św. o godz. 17:00.

18 VIII SOBOTA

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

19 VIII  20. NIEDZIELA ZWYKŁA

Centralna Uroczystość Roku Jubileuszowego z racji 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki w Rostkowie koło Przasnysza z udziałem kard. Stanisława Dziwisza.

21 VIII WTOREK, WSPOMNIENIE ŚW. PIUSA X, PAPIEŻA

Józef Sarto, urodził się w Italii w roku 1835, wyświęcony na kapłana z wielką gorliwością spełniał obowiązki pasterskie. Następnie został biskupem, a w roku 1893 patriarchą Wenecji i kardynałem. W roku 1903 został wybrany papieżem i wybrał imię Piusa X. Ożywił w Kościele życie Eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii. Zmarł w roku 1914. 

22 VIII ŚRODA, WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ

23 VIII CZWARTEK, WSPOMNIENIE ŚW. RÓŻY Z LIMY, DZIEWICY

Róża, urodziła się w Limie, w Ameryce Południowej, w stolicy Peru, w roku 1586 roku. Była Indianką. W domu rodzinnym odznaczała się chrześcijańskimi cnotami. Przyjąwszy habit III-go zakonu św. Dominika, oddała się surowej pokucie, aby wyprosić zbawienie Indian. Zmarła w opinii świętości 24 sierpnia 1617 r.

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dwie dyktatury XX-tego wieku: stalinowski reżim w sowieckiej Rosji i niemiecki faszyzm hitlerowski. Na skutek terroru i masowych mordów miliony ludzi straciło życie. W dzisiejszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach reżimów totalitarnych w Europie.

24 VIII PIĄTEK, ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJ APOSTOŁA

Apostoł Bartłomiej, nazywany Natanaelem, urodził się w Kanie Galilejskiej, w Palestynie. Głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską.

25 VIII SOBOTA, WSPOMNIENIE ŚW. LUDWIKA, KRÓLA

Od 25 do 26 sierpnia, papież Franciszek z okazji IX Światowego Spotkania Rodzin, odwiedzi Irlandię.

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. 

26 VIII NIEDZIELA. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbywają się Dożynki. Centrum Kultury Wilanów oraz parafii św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wydarzenie etnograficzne „Powsińskie Dożynki 2018”. Program:

godz. 11:15 - korowód dożynkowy prowadzony przez starostę i starościnę dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych oraz strojów ludowych.  godz.12:00 - Msza św. dziękczynna na zewnątrz kościoła przy starej plebanii. godz. 13:00 - 18:00 - występy zespołów. M.in. wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny Politechniki Warszawskiej oraz zespoły z Estonii, Białorusi, Łotwy oraz zespoły Centrum Kultury Wilanów. godz. 19:00 - potańcówka na dechach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

27 VIII PONIEDZIAŁEK WSPOMNIENIE ŚW. MONIKI

Monika urodziła się w Tagaście, w Afryce około roku 330, w rodzinie chrześcijańskiej. W bardzo młodym wieku wydano ją za mąż. Wiele trosk sprawił jej syn Augustyn. Przez długie lata ze łzami modliła się o jego nawrócenie. Bóg wysłuchał jej modlitw. Augustyn nawrócił się przyjął chrzest i poświęcił się służbie Bożej. Monika zmarła w opinii świętości w Ostii, w roku 387.

28 VIII WTOREK, ŚW. AUGUSTYNA BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21:00, poprzedzi go modlitwa różańcowa o godz. 20:30. Zapraszamy parafian oraz pielgrzymów.

31 VIII PIĄTEK

Dzisiaj o godz. 17:30 przyjedzie O. Rafał, michalita i przywiezie ze sobą figurę św. Michała Archanioła, która będzie w naszym kościele przez 3 dniu do 02 września 2018 roku.

 

WRZESIEŃ 2018

01 IX PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

79 Rocznica wybuchu II wojny światowej.  Msza św. za ofiary i poległych o godz. 7:00

Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Formularz wotywny o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzi ją dziękczynno- błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny.

02 IX    22. NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie wystawienie i krótkie nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna.

Dzisiaj w Bielawie - Dożynki. Msze św. o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. proboszcz Lech Sitek.

Uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019 - 03 września. Godzina Mszy św. będzie podana w ogłoszeniach parafialnych


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail