Dziś 2017-08-20 imieniny obchodzą: Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, ¦wieciech, Sobiesław,
 
Kalendarz duszpasterski

KALENDARZ DUSZPASTERSKI LIPIEC 2017

 

INTENCJA MODLITW:

LIPIEC: Za przebywających na wakacjach, aby nie zapominali Bożego przykazania:

„Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.”

 

SIERPIEŃ: O trzeźwość dla Polaków w miesiącu pamięci narodowej.

 

2 VII           NIEDZIELA – 126. ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W POWSINIE

·        Ze względu na przypadającą dzisiaj rocznicę konsekracji naszego kościoła przed Mszą św. będą zapalane „zacheuszki”, czyli świece woskowe umieszczone na lichtarzach w bocznych nawach.

·        Z racji przypadającej dzisiaj Pierwszej Niedzieli Miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone procesją Eucharystyczną. 

3 VII           PONIEDZIAŁEK, ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA

·       Imię Tomasza (zwanego też Didymos – bliźniak) wymieniane jest we wszystkich katalogach Apostołów. Przed powołaniem do grona Dwunastu był rybakiem w Galilei. Gdy w Dzień Zmartwychwstania pojawił się Chrystus, Tomasz nie był przy tym obecny i początkowo powątpiewał w ten fakt. Podczas kolejnego zjawienia się Jezusa kilka dni później Tomasz dotknął jego ran i wykrzyknął: „Pan mój i Bóg mój”.

6 VII PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA, BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY

·       Patronka dnia dzisiejszego pochodziła z rodziny Ledóchowskich. Poświęciła się misjom w Afryce. Zmarła 6 lipca 1922 r. w Rzymie. Papież Paweł VI ogłosił ją błogosławioną, a jej rodzona siostra Urszula została świętą.

·       Dzień patronalny Apostolstwa Chorych.

·       Za racji Pierwszego Czwartku Miesiąca Mszy św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie godz. 18:00.

·       Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20:00, w czasie której modlitwy o powołania poprowadzą Siostry Felicjanki z naszej parafii.

·       Dzisiaj nauka chrzcielna dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19:15 w kancelarii parafialnej.

7 VII           PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

·        Z racji Pierwszego Piątku spowiedź od 6:30 i od 17:00. W godz. 17:00 – 18:00 będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu.

·        Do chorych udamy się z Komunią św. od godz. 9:00. W wakacje, ze względu na urlopy księży, do chorych pojadą tylko dwaj kapłani! Prosimy o cierpliwość.

·        Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Po niej ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

8 VII           SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, KAPŁANA

·        Św. Jan z Dukli k. Przemyśla żył w XV w. Był zakonnikiem. Przebywając we Lwowie, błogosławił Najświętszym Sakramentem i w ten sposób obronił mieszkańców przed Mongołami. Był cenionym kaznodzieją i spowiednikiem. Jan Paweł II ogłosił go świętym.

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30.

9 VII           14 NIEDZIELA ZWYKŁA

·        26. Pielgrzymka Rodziny RADIA MARYJA na Jasną Górę. Msza św. na wałach o godz. 11:00. Parafianom udającym się do Częstochowy życzymy wiele przeżyć duchowych we Wspólnocie Przyjaciół RADIA MARYJA. Autokar w tym dniu będzie podstawiony przy kościele w Powsinie o godz. 6:00. Zapisy na pielgrzymkę należy zgłaszać pani Janinie Domańskiej, tel.: 536 688 377.

11 VII         WTOREK ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY

·        Patron dnia dzisiejszego urodził się we Włoszech. Był przełożonym (opatem) słynnego klasztoru na Monte Cassino, na południe od Rzymu. Tam też zmarł w opinii świętości 21 marca 547 r. Papież Paweł VI ogłosił św. Benedykta patronem Europy.

15 VII         SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

·        Bonawentura żył w XIII w. we Włoszech. Wstąpił do zakonu franciszkanów, gdzie przez 17 lat pełnił funkcję generała (głównego przełożonego). Z polecenia papieża, będąc już kardynałem, przygotował sobór (zgromadzenie biskupów), który obradował w Lyonie (Francja). Tam też zmarł 15 lipca 1274 r. Napisał wiele znakomitych dzieł z zakresu filozofii i teologii.

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

16 VII         15 NIEDZIELA ZWYKŁA

·       Pod dzisiejszą datą Kościół wspomina Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel, która znajduje się w Palestynie nad Morzem Śródziemnym. W XII w. pobudowano tam kościół i klasztor zakonu karmelitańskiego.

18 VII         WTOREK. WSPOMNIENIE ŚW. SZYMONA Z LIPNICY, KAPŁANA

·       Lipnica znajduje się w diecezji tarnowskiej, tu urodził się św. Szymon. Był zakonnikiem w klasztorze bernardynów. Podczas zarazy w Krakowie opiekował się chorymi. Zmarł w opinii świętości 18 lipca 1482 r. Został ogłoszony świętym w 2007 r.

·       Dzisiaj imieniny obchodzą Szymon, Kamila i Karolina. Dzisiejszym solenizantom składamy serdeczne życzenia i powierzamy ich opiece MB Tęskniącej.

 

20 VII         CZWARTEK. WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, KAPŁANA

·        Patron dnia dzisiejszego żył w XIII w. Urodził się na Śląsku Opolskim. Był zakonnikiem, dominikaninem. Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych.

22 VII         SOBOTA. ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY

·        Magdalena, wierna uczennica Chrystusa Pana, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała go Zmartwychwstałego. Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII w.

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

23 VII         16 NIEDZIELA ZWYKŁA

·        Koło przyjaciół RADIA MARYJA spotka się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 9:00.

·        Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rozwój RADIA MARYJA i TELEWIZJI TRWAM. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie.

·        W czwartą niedzielę miesiąca, jak zwykle, suma o godz. 12:00 w języku łacińskim.

25 VII         WTOREK. ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA i ŚW. KRZYSZTOFA

·        Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy!

·        Kościelna organizacja MIVA POLSKA zachęca dziś do udziału w Akcji „św. Krzysztof”. Do puszki będą zbierane ofiary pieniężne na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.

·        Dzisiejszym solenizantom, Krzysztofom i Jakubom, życzymy bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.

26 VII         ŚRODA. WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP

·        W dniu dzisiejszym otoczmy modlitwą naszych rodziców i dziadków.

·        Solenizantkom, które mają za patronkę św. Annę, życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętej Patronki.

·        U naszych sąsiadów w Wilanowie, w kolegiacie św. Anny, uroczystość odpustowa.

28 VIII       PIĄTEK. DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA ZA KORONACJĘ

·        Dzisiaj okazujemy wdzięczność Bogu i Kościołowi za koronację obrazu Maryi Tęskniącej, która miała miejsce 28 czerwca 1998 r.

·        Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Poprzedzi go modlitwa różańcowa o godz. 20:30. Zapraszamy parafian oraz pielgrzymów.

29 VII         SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. MARTY

·        Zgodnie z opisami Ewangelistów Marta była siostrą Marii i Łazarza. Rodzeństwo mieszkało w Betanii w pobliżu Jerozolimy. Gościł u nich Pan Jezus, który na prośbę Marty wskrzesił Łazarza.

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

 

30 VII         17 NIEDZIELA ZWYKŁA

·       1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.

31 VII         PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO LOYOLI, KAPŁANA

·       Patron dnia dzisiejszego urodził się w Hiszpanii, prowadził swobodne życie rycerskie. Po nawróceniu został kapłanem. Założył zakon Jezuitów, czyli Towarzystwo Jezusowe. Ignacy zmarł w Rzymie 31 lipca 1566 r. Wkrótce został ogłoszony świętym.

 

SIERPIEŃ

 

1 VIII         WTOREK

·       Dzisiaj przypada 73. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego.

·       Msza św. w intencji powstańców o godz. 17:00. Po Mszy św. w szyku procesyjnym pójdziemy na cmentarz Powstańców, gdzie w zbiorowych kwaterach – mogiłach spoczywa 63 żołnierzy Armii Krajowej.

·       Album „Nasi Bohaterowie” będzie można dziś kupić przy Cmentarzu Powstańców w Powsinie, po zakończeniu uroczystości. Album jest również dostępny w Centrum Kultury Wilanów, na portierni, ul. Kolegiacka 3, tel.: 22 651 98 20. Cena 1 egz. to 50 zł.

·       W związku z uroczystościami w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 18:00. 

2 VIII         ŚRODA. WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ANIELSKIEJ

·        W kościołach parafialnych z racji dzisiejszego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej można uzyskać odpust zupełny – „Porcjunkuli”, czyli darowanie (odpuszczenie) kar za grzechy wyznane podczas spowiedzi, ale jeszcze całkowicie nieodpokutowane. Aby dostąpić tej łaski, trzeba spełnić następujące warunki: odmówić intencjach Ojca świętego, przyjąć Komunię św., a także wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

·        Dzisiaj ks. Bogdan Jaworek obchodzi 58. rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w jego intencji o godz. 18:00.

3 VIII         PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

·       Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca Mszy św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18:00.

·       Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20:00, w czasie której modlitwy o powołania poprowadzą Siostry Felicjanki z naszej parafii.

·       Dzisiaj nauka chrzcielna dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19:15 w kancelarii parafialnej.

4 VIII         PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEYA, KAPŁANA

·        Z racji Pierwszego Piątku spowiedź w godz. 6:30 – 17:00. W godz. 17:00 – 18:00 będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu.

·        Do chorych udamy się z Komunią św. od godz. 9:00. W wakacje, ze względu na urlopy księży, do chorych, pojadą tylko dwaj kapłani! Prosimy o cierpliwe oczekiwanie.

·        Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Po niej ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

5 VIII         PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. ROCZNICA POŚWIĘCENIA RZYMSKIEJ BAZYLIKI NMP 

·        Z racji przypadającej dzisiaj Pierwszej Soboty Miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi Panny o godz. 18:00 w intencjach dziękczynno-błagalnych. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.

·        Dzisiaj rano z kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, po Mszy św. o godz. 5:30, wyrusza 36. Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Obowiązkowe zapisy w krużgankach kościoła św. Anny od 1 do 4 sierpnia w godz. 9:00 – 19:30. Zgłaszając się należy, wnieść opłatę rejestracyjną. Zdawanie bagażu 4 VIII od godz. 17:00 i 5 VIII przed godz. 5:30 rano. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 826 89 91 oraz na stronie internetowej www.wapm.waw.pl.

6 VIII         NIEDZIELA. ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

·        Z racji przypadającej dzisiaj Pierwszej Niedzieli Miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończone procesją Eucharystyczną. 

·        39. rocznica śmierci bł. papieża Pawła VI (1978).

·        Dzisiaj wyrusza 306. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez Ojców Paulinów. Jest to najstarsza i liczebnie największa pielgrzymka, w której uczestniczy od 8 do 10 tysięcy wiernych. Zgłoszenia na pielgrzymkę ojcowie paulini przyjmują od 2 do 5 sierpnia w klasztorze przy ul. Długiej 3 w godz. 9:00 – 19:00. Msza św. dla pątników odbędzie się przed kościołem paulinów 6 sierpnia o godz. 6:00. Można też dołączyć się na trasie w trakcie pielgrzymki. Bagaże można zostawić przed Mszą św. w samochodach ciężarowych. Należy wnieść jednorazową opłatę. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami 22 635 62 82 i 22 831 45 75, mailowo: pielgrzymka@paulini.pl oraz na stronie www.wpp.paulini.pl.

·        Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Zdecyduj się, a będziesz zadowolony. Dobrze Ci radzę!

7 VIII         PONIEDZIAŁEK. BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO

·        Dzisiaj obchodzi imieniny s. Donata Marszałek, felicjanka. Msza św. w jej intencji o godz. 7:00. Również dzisiaj obchodzi imieniny s. Donata Międlarz CBM, wieloletnia zakrystianka w naszej parafii. Solenizantki polecamy opiece Matki Bożej Tęskniącej.

9 VIII         ŚRODA. ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I  MĘCZENNICY, PATRONKI EUROPY

·        Edyta Stein, Żydówka, urodziła się we Wrocławiu. Mając 31 lat, została ochrzczona i przyjęła I Komunię św. W 1933 r. wstąpiła do klasztoru sióstr karmelitanek w Kolonii. Jej zakonne imiona to Teresa Benedykta od Krzyża. Aresztowana przez Niemców, poniosła śmierć męczeńską 9 sierpnia 1942 r. Papież Jan Paweł II ogłosił ja świętą i ustanowił Patronką Europy.

12 VIII       SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. JOANNY FRANCISZKI DE CHANTAL, ZAKONNICY

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

·        Dzisiaj przypada 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Licheniu. Msza św. w tamtejszym sanktuarium o godz. 18:00.

·        Ks. Proboszcz Lech Sitek obchodzi dzisiaj imieniny. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 7:00. Ks. Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej i stałej opieki Matki Bożej Tęskniącej.

13 VIII       19 NIEDZIELA ZWYKŁA

·        Dzisiaj w Licheniu planowane są główne uroczystości z racji 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej. Mszy św. w bazylice licheńskiej o godz. 12:00 będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio.

14 VIII       PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, KAPŁANA I MĘCZENNIKA 

·        Św. Maksymilian urodził się w Zduńskiej Woli k. Łodzi. Wstąpił do zakonu franciszkanów i otrzymał święcenia kapłańskie. Jego zasługą było pobudowanie klasztoru i założenie wydawnictwa „Rycerz Niepokalanej” w Teresinie pod Warszawą. Miejsce to św. Maksymilian nazwał Niepokalanowem. Zasłynął tez z działalności misyjnej w Nagasaki (Japonia), gdzie założył klasztor i zaczął wydawać „Rycerza Niepokalanej” w języku japońskim. W 1936 r. powrócił do Polski. Podczas II wojny światowej został aresztowany przez Niemców i osadzony w Auschwitz, gdzie zginął męczeńską śmiercią 14 sierpnia 1941 r., mając zaledwie 47 lat.  Papież Jan Paweł II w 1981 r. w Niepokalanowie ogłosił Maksymiliana świętym. W tym samym obozie koncentracyjnym poniosło śmierć dwoje świętych: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) i św. Maksymilian Maria Kolbe.

15 VIII       WTOREK. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

·        W naszym sanktuarium obchodzimy dzisiaj jedyny odpust maryjny na Wniebowzięcie. Suma odpustowa o godz. 12:00. Po niej procesja eucharystyczna i odśpiewanie hymnu: „Ciebie, Boga wysławiamy”.

·        Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbywać się będzie podczas każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii św.

·        W intencji pani Marii Banasiak, która od kilku lat pracuje na plebanii, Msza św. będzie dzisiaj o godz. 10:30.

·        Solenizantkom, które za patronkę mają Maryję Wniebowziętą składamy najlepsze życzenia.

·        W dniu dzisiejszym obchodzimy 97. rocznicę Cudu nad Wisłą. Nazwa ta pochodzi od nadprzyrodzonej interwencji Matki Bożej w losy bitwy z bolszewikami o Warszawę w 1920 r.

16 VIII       ŚRODA. WSPOMNIENIE ŚW. ROCHA ORAZ  ŚW. STEFANA WĘGIERSKIEGO, KRÓLA

·        Ks. kanonik Bogdan Jaworek obchodzi dzisiaj 81 urodziny oraz imieniny. Msza św. w jego intencji o godz. 18:00. Jubilatowi życzymy zdrowia i sił w dalszej posłudze w naszej parafii.

17 VIII       CZWARTEK. WSPOMNIENIE ŚW. JACKA, KAPŁANA

·        Dzisiejszym solenizantom, noszącym imię św. Jacka, a jest ich wielu, składamy najlepsze życzenia stałej opieki Bożej w codziennym życiu.

19 VIII       SOBOTA. WSPOMNIENIE ŚW. JANA EUDESA, KAPŁANA

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

20 VIII       20 NIEDZIELA ZWYKŁA

·        W dniu dzisiejszym jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzą Mirosława i Andrzej Milczarek z Bielawy. Msza św. w ich intencji o godz. 12:00. Małżonkom życzymy wielu łask Bożych i doczekania się diamentowych godów.

21 VIII       PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE ŚW. PIUSA X, PAPIEŻA

·        Józef Sarto, późniejszy Pius X, urodził się we Włoszech w 1835 r. Wyświęcony na kapłana z wielką gorliwością spełniał obowiązki wikariusza i proboszcza. W 1884 r. został biskupem, a następnie patriarchą Wenecji i kardynałem. W 1903 r. został wybrany papieżem i przybrał imię Pius X. Ożywił w Kościele życie eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii. Zmarł w 1914 r.

·        Dzisiaj przypada 90 rocznica urodzin ks. biskupa Kazimierza Romaniuka, który wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach parafialnych w Powsinie. Dostojnemu jubilatowi życzymy doczekania się 100-nej rocznicy urodzin. 10 lat szybko zleci. Jubilata polecamy modlitwie naszych parafian.

22 VIII WTOREK. WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ

·        Dzisiejsze święto maryjne ma na celu przypomnienie nauki Kościoła o godności Królewskiej Najświętszej Maryi Panny. Już w VI w. po Chrystusie św. Efrem napisał takie wzruszające słowa: „Niech więc wszyscy starają się z większą ufnością niż dotychczas przystępować do tronu miłosierdzia i łaski naszej Królowej i Matki, prosząc ją o pomoc w przeciwnościach, o światło w mrokach, o pociechę w smutku i we łzach”.

24 VIII       CZWARTEK. ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

·        Ewangelie: Mateusza, Marka i Łukasza nazywają dzisiejszego Patrona Bartłomiejem.  Natomiast św. Jan w swojej Ewangelii nazywa go Natanaelem. Najwięcej wiadomości o Natanaelu, czyli Bartłomieju, wiemy z czwartej Ewangelii (J 1,45-50).

26 VIII  SOBOTA. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYII PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

·        Rok 2017 jest czasem świętowania 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Kulminacyjnym punktem tej wyjątkowej rocznicy będą ogólnopolskie uroczystości 26 sierpnia na Jasnej Górze.

·        Dzisiaj przypada tez święto patronalne Pomocników Maryi – Matki Kościoła.

·        Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Zapraszamy.

27 VIII  21 NIEDZIELA ZWYKŁA

·        Koło przyjaciół RADIA MARYJA spotka się dzisiaj w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 9:00.

·        Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rozwój RADIA MARYJA i TELEWIZJI TRWAM. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie.

·        Z racji przypadającej dzisiaj ostatniej niedzieli sierpnia w naszej parafii organizowane są dożynki. Msza św. na zewnątrz kościoła obok starej plebanii o godz. 12:00. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. Wojciech Bartkowicz, rektor Seminarium Duchownego w Warszawie.

·        Powsińskie dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca „Radost” z Pardubic w Czechach, Miejska Orkiestra „Moderato” z Warki, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie” oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Ponadto będzie można skosztować potraw regionalnych, odwiedzić stoiska z rękodziełem artystycznym i twórczością ludową. Dla dzieci przygotowane będą przedstawienie teatralne, gry i warsztaty. Dzień pełen wrażeń zakończy się „potańcówką na deskach”.  Parafia św. Elżbiety-Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie wspólne z Centrum Kultury Wilanów serdecznie zapraszają na 12. Powsińskie Dożynki.

28 VIII       PONIEDZIAŁEK. WSPOMNIENIE ŚW. AUGUSTYNA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

·        Augustyn urodził się w północnej Afryce (obecnie Algieria) w 354 r. Po burzliwej młodości nawrócił się i mając 33 lata, z rąk biskupa Mediolanu, św. Ambrożego, przyjął chrzest. Po powrocie do Afryki prowadził życie ascetyczne. Przez 34 lata był wzorowym pasterzem, wybranym na biskupa Hippony. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych. Zmarł w 430 r.

·        Dzisiaj okazujemy wdzięczność Bogu i Kościołowi za koronację obrazu Maryi Tęskniącej, która miała miejsce 28 czerwca 1998 r.

·        Uroczysty Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Poprzedzi go modlitwa różańcowa o godz. 20:30. Zapraszamy parafian oraz pielgrzymów.

31 VIII CZWARTEK

·        Dzisiaj przypada 37. rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” (1980 rok). Z tej racji ostatni dzień sierpnia obchodzony jest jako „OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI”.  W modlitwie prośmy Boga o zgodę i solidarną pracę Polaków dla dobra naszej Ojczyzny.

 

WRZESIEŃ

1 IX  PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

·        Z racji Pierwszego Piątku, spowiedź w godz. 6:30 – 17:00. W godz.17:00 – 18:00 będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu.

·        Do chorych z Komunią św. udamy się od godz. 9:00.

·        Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Po niej ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

·        Dzisiaj przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 18:00.

·        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 będzie 4 września w poniedziałek. Msza św. planowana jest na godz. 9:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi.

2 IX            PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

·        Z racji przypadającej dzisiaj pierwszej soboty miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi Panny o godz. 18:00 w intencjach dziękczynno-błagalnych. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.

3 IX            22. NIEDZIELA ZWYKŁA

·        Dzisiaj odbędą się OGÓLNOPOLSKIE DOŻYNKI NA JASNEJ GÓRZE. Uroczysta Msza św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych o godz. 11:00.

·        Z racji przypadającej dzisiaj pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone procesją Eucharystyczną.

 

Msze Św. w naszej świątyni:

- w dni powszednie: 7.00 i 18.00

- w niedziele: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00

Spowiedź: na pół godziny przed Mszą Świętą i podczas Mszy

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Telefon: (0-22) 648 38 46

nr konta bankowego Parafii: 89 1240 2135 1111 0000 3870 8501

Parafialny Zespół Caritas: magazyn czynny w drugą i czwartą sobotę miesiąca   10.00-11.00 w Domu Parafialnym, ul. Przyczółkowa 56,

nr konta bankowego: 93 1240 2135 1111 0010 0924 9010

e-mail: lech.sitek@parafia-powsin.pl

e-mail Wiadomości Powsińskich: wiadomosci.powsinskie@wp.pl

http:  parafia-powsin.pl

Bóg zapłać za ofiary na pokrycie kosztów druku gazetki!


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail