Dziś 2018-05-27 imieniny obchodzą: Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit,
 
Kalendarz duszpasterski

KALENDARZ DUSZPASTERSKI NA MAJ 2018

INTENCJA MODLITW NA MAJ

 

Za dzieci przystępujące do pierwszej Komunii Świętej,

aby pozostały wierne Chrystusowi i rodziców, aby dawali przykład żywej wiary.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o 18:30

W niedziele i święta o 17:30

 

6 V 6. NIEDZIELA WIELKANOCY

 • Na Mszy św. o 10:30 odbędzie się namaszczenie olejami św. Feliksa, patrona dzieci i sióstr Felicjanek – Mszy Świętej będzie przewodniczył o. Andrzej Makowski, kapucyn.

Po Mszy odbędzie się Parafialny Festyn dla dzieci na placu parafialnym.

O 11:30 św. Franciszek zaprosi dzieci do poszukiwania SKARBU. Przewiduje się też wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców.

 • Z racji przypadającej dzisiaj pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne po sumie o godz. 12:00, a po nim procesja eucharystyczna.

 • Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godz. 17:30. Zachęcamy wiernych do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

7 V PONIEDZIAŁEK

 • Dzisiaj rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Procesja błagalna o urodzaje o godz. 6:45, a po niej Msza Święta za rolników o godz. 7:00.

8 V WTOREK UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

 • Drugi dzień modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Procesja błagalna o urodzaje o godz. 6:45, a po niej Msza Święta za rolników o godz. 7:00.

 • Św. Stanisław, biskup krakowski, zginął śmiercią męczeńską w 1070 r., zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia. Jego figura znajduje się u nas przy głównym ołtarzu po prawej stronie.

 • Dzisiejszym solenizantom składamy najlepsze życzenia. Niech Święty Patron wyprasza u Boga potrzebne łaski w codziennym życiu.

 • Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Stanisław Podgórski, wikariusz parafii Powsin oraz ks. Stanisław Pyzel, nasz rodak. Msza św. w intencji ks. Podgórskiego dzisiaj o godz. 18:00.

 1. V ŚRODA

 • Trzeci dzień modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

Procesja błagalna o urodzaje o godz. 6:45, a po niej Msza Święta za rolników o godz. 7:00.

 • 31 rocznica katastrofy lotniczej w Lesie Kabackim – 9.05.1987r.

Msza św. za ofiary katastrofy o godz. 11:00.

Zginęło wtedy 183 osoby – nikt z pasażerów i załogi nie ocalał.

11 V PIĄTEK

 • Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • Wspólnota przymierza Rodzin MAMRE zaprasza do naszego Sanktuarium o 19:30 na Mszę Świętą o uzdrowienie. Podczas całego spotkania jest możliwość spowiedzi świętej.

12 V SOBOTA ŚW. PANKRACEGO, MĘCZENNIKA

 • Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00.

Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30.

 • W Warszawie obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Głównej Patronki stolicy. Msza św. odpustowa w kościele o. Jezuitów przy ul. Świętojańskiej na Starym Mieście o godz. 18:00.

13 V NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 • Wniebowstąpienie - święto katolickie upamiętniające powrót Chrystusa, który czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu opuścił ziemię i powrócił do Domu Ojca (Nieba). To wydarzenie opisują ewangeliści: Marek 16,19, Łukasz 24,50-51 oraz Dzieje Apostolskie 1,9-11.

Według tradycji Wniebowstąpienie Chrystusa miało miejsce na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Dzisiaj znajduje się tam meczet, wybudowany na fundamentach zburzonej świątyni katolickiej. Na pamiątkę tego wydarzenia Kościół od IV wieku obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Tradycyjnie czterdzieści dni po Wielkanocy wypada zawsze w czwartek, co jest zgodne z opisem w Ewangelii. Natomiast w związku z tym, że trudno zobowiązać wiernych do świętowania w dzień powszedni, Kościół w Polsce w 2004 roku przeniósł Uroczystość z czwartku na najbliższą niedzielę.

 

14 V PONIEDZIAŁEK ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA

 • Święty Maciej został wybrany na apostoła na miejsce Judasza. Według tradycji miał najpierw głosić Ewangelię w Judei a potem w Etiopii (północnowschodnia Afryka), gdzie poniósł śmierć męczeńska ok. 50 r.

15 V WTOREK ŚW. ZOFII, DZIEWICY I MĘCZENNICY

 • Zofia była rzymianką. Poniosła śmierć męczeńską w 303 r. za panowania cesarza Dioklecjana.

 • Solenizantkom składamy najlepsze życzenia, aby w codziennym życiu doznały wielu łask od Pana Boga.

16 V ŚRODA ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, KAPŁANA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI I METROPOLII WARSZAWSKIEJ

 • Święty Andrzej, zakonnik- jezuita, żył w XVII w. Był wędrownym misjonarzem. Został zamęczony w Janowie Poleskim na Białorusi w 1657 r., z nienawiści do religii katolickiej. Kanonizowany 1938 r. Jego ciało spoczywa w kościele jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

 • Solenizantom składamy najlepsze życzenia wielu darów od Pana Boga.

17 V CZWARTEK ŚW. WERONIKI

 • W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium będzie spotkanie Sióstr zakonnych z archidiecezji warszawskiej, z okazji 20. Rocznicy Koronacji Obrazu matki Bożej Tęskniącej.

O 9: 30 Różaniec, 10:00 Msza św., słowo ks. Proboszcza o Sanktuarium, ok. 11:30 w sali parafialnej film „Pani na Powsinie” oraz poczęstunek.

19 V SOBOTA

 • Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30.

20 V NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Zesłanie Ducha Świętego jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła Chrystusowego, utwierdzonego ogniem Ducha Świętego, zesłanym w postaci języków ognistych na Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w 50-tym dniu po Wielkanocy. Stąd też jej nazwa Pięćdziesiątnica, a w Polsce Zielone Świątki.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny.

 • Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

21 V PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

 • W Wieczerniku Zielonych Świąt trwała w modlitewnej wspólnocie z Apostołami Matka Pana Jezusa. Papież Paweł VI podczas trwania Soboru Watykańskiego II przypomniał obecność Maryi w początkach działalności Kościoła, powierzając Jej macierzyńskiej trosce losy katolickiej wspólnoty na całym świecie. Maryja, jako Matka Chrystusa, jest zarazem Matką Kościoła.

 • Dzisiaj rozpoczyna się zwykły okres roku kościelnego. Czytania mszalne na dni powszednie bierze się z tomu III, rok II, począwszy od 7. Tygodnia.

24 V CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA

 • Dla Księży Święto to jest zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, aby głębiej przeżywać ofiarę Mszy Świętej.

 • DZIEŃ MODLITW ZA KOŚCIÓŁ W CHINACH. Chiny, jako najludniejsze państwo świata pozostaje pod władzą komunistyczną. Wszelkie instytucje na terenie tego kraju zostały upaństwowione oraz usunięto wszystkich misjonarzy. Oficjalnie Kościół Katolicki nie istnieje w Chinach, prowadzi działalność podziemną. Mimo to obecnie liczba ludzi wierzących ciągle wzrasta, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Szacuje się, że określa siebie katolikami już ponad 20% młodzieży.

25 V PIĄTEK ŚWIĘTEGO GRZEGORZA VII, PAPIEŻA

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE RODZIN, NIEPOKALANÓW 2018

25-27 maja

Hasło: „Miłość jest najważniejsza”

 • Program: Msza św., konferencje, Droga Światła, koncert zespołu AJiM, atrakcje dla dzieci. Goście: Jan Pietrzak, Marcin Kwaśny, Ksawery Szlenkier i inni. Będzie tez Krzysztof Grzechulski z zespołem AJiM. Kontakt: rodzinywniepokalanowie2018@gmail.com o. Kosmana tel. 46 86 42 347

26 V SOBOTA WSPOMNIENIE ŚWIETEGO FILIPA NEREUSZA, KAPŁANA

 • Przed jutrzejszą Pierwsza Komunią Święta spowiedź dzieci i rodziców od 9:30 do 11:30

 • Msza św. sanktuaryjna w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją dziękczynno-błagalna modlitwa różańcowa o godz. 17:30.

27 V NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 • Msza Święta w intencji Bractwa Trójcy Przenajświętszej o godz. 9:00.

 • I Komunia Święta godz. 10:30 – pierwsza tura

 • I Komunia Święta godz. 12:00 – druga tura

 • Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

28 V PONIEDZIAŁEK

 • Dzisiaj rozpoczyna się Biały Tydzień. Dzieci, które wczoraj były u I Komunii Świętej przez cały tydzień przychodzą w strojach komunijnych na mszę św. o godz. 18:00

 • 37.Rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (+1981r.)

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała pozytywną opinię o heroiczności cnót Kardynała Wyszyńskiego. Pozostał jeszcze drugi warunek wyniesienia na ołtarze, to uznanie domniemanego cudu uzdrowienia młodej osoby za przyczyną Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Gdy konsylium lekarzy uzna uzdrowienie, którego nie można wytłumaczy, jako naturalne zjawisko dojścia do zdrowia, wówczas te dwie drogi: heroiczność cnót i cud uzdrowienia, zejdą się razem i można będzie mówić o dacie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

 • Dzień wdzięczności za Koronację Cudownego Obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Poprzedzi go modlitwa różańcowa o godz. 20:30. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie w naszym Sanktuarium.

29 V WTOREK WSPOMNIENIE ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY

 • Święta Urszula żyła na przełomie XIX i XX wieku. W roku 1886 wstąpiła do klasztoru Sióstr Urszulanek w Krakowie. Jako nauczycielka oddała się pracy wychowawczej młodzieży w Polsce, Rosji i Szwecji. W 1921 r. założyła nowe zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Zmarła w Rzymie 29 maja 1939 r. Została ogłoszona Świętą prz4ez Jana Pawła II 18 maja 2003 r. Jej ciało przewieziono z Rzymu do klasztoru w Pniewach koło Poznania.

31 V CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI JEZUSA. BOŻE CIAŁO

 • Msze Święte według porządku niedzielnego. Jednak o 10:30 nie będzie Mszy Świętej dla dzieci. Dzieci i rodzice przychodzą na Mszę św. o godz. 12:00.

 • Po sumie procesja do czterech ołtarzy.

 • Można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji eucharystycznej.

 • Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

 

CZERWIEC

1 VI PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, WSPOMNIENIE ŚWIETEGO JUSTYNA, MĘCZENNIKA

 • Spowiedź rano o godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00

 • Do chorych z komunią Święta udamy się od godz. 9:00

 • Wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00

 • Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 18:30

 • Międzynarodowy Dzień Dziecka.

2 VI PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

 • Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencjach zbiorowych o godz. 18:00. Poprzedzi ją różaniec w intencjach dziękczynno-błagalnych o godz. 17:30. Zapraszamy pielgrzymów do naszego Sanktuarium.

 • Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy o godz. 18:00

3 VI 9. NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W ŚWIĄTYNII OPATRZNOŚCI BOŻEJ

 • Po raz 11 będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, które w tym roku ma wagę szczególną, ponieważ wpisuje się w program obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Jego hasłem jest: „DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ”.

 • Obchody tegorocznego Święta Dziękczynienia rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, która wyruszy z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego i przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tu o godz. 12:00 rozpocznie się dziękczynna Msza św. z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów. Koncelebrze będzie przewodniczył Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, a kazanie wygłosi arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.

 • Po Mszy św. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Moc Dobra”.

 • O godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnym elementem tego Święta jest wypuszczenie w niebo baloników „Dziękuję”.

 • Święto Dziękczynienia zakończy się modlitwą za pośrednictwem św. Jana Pawła II. Odmówimy ją tradycyjnie o 21:37, w godzinie Jego odejścia do Domu Ojca.

 • W całej Polsce będą składane ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.-

 • Rocznica I Komunii Świętej dla wszystkich dzieci o godz. 10:30.

 • W pierwszą Niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12:00. Zakończy ją procesja eucharystyczna.

 • Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30.

 


Parafia - Sanktuarium
Duszpasterstwo
Wiadomości Powsińskie
Ogłoszenia Parafialne
Cmentarz
Współpraca
Galerie
LinkiNewsletter
Otrzymuj informacje o najowszych wydarzeniach w naszej parafii wprost na Twoją skrzynkę e-mail