Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie powstało w sierpniu 1999 roku. Dla członków Koła i jego Opiekuna ks. Kanonika Bogdana Jaworka to już blisko 17-letni okres działalności.

Spotykamy się w każdą czwartą niedzielę miesiąca po Mszy św. odprawianej o godz. 9.00 w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, katolickich mediów i ofiarodawców, bez których te jedyne polskie, katolickie media, nie mogłyby pełnić swojej, jakże niezbędnej i zaszczytnej chrześcijańskiej misji. Dlatego w te niedziele zbierane są ofiary do puszki po każdej Mszy św., na dalszy pomyślny rozwój Radia Maryja i Telewizji Trwam. Za to płynące z głębi serca wsparcie, serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

Naszym spotkaniom formacyjnym towarzyszy modlitwa i analityczna refleksja, pogłębiająca rozwój duchowy oraz wzmacniająca nasze niemal rodzinne więzi. Omawiamy także aktualne sprawy z życia Kościoła, naszego Kraju i świata.

Poza tym członkowie Koła uczestniczą w licznych pielgrzymkach, modląc się nie tylko w intencjach własnych lecz nade wszystko w intencjach całego Kościoła Świętego, naszej Parafii, umiłowanej Ojczyzny i o  pokój na świecie.

Zachęcamy wszystkich - dorosłych, dzieci i młodzież - do słuchania  mediów katolickich, a szczególnie do udziału w interaktywnych audycjach radiowych,  umacniających naszą wiarę oraz poszerzających aktualną, rzetelną wiedzę nt. życia społecznego i gospodarczego w Polsce i na świecie. „Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie Radio, które się nazywa Radio Maryja”- powiedział  kiedyś Ojciec Święty Jan Paweł II.

My też dziękujemy, bo Radio Maryja to radio, które jako jedyne mówi swoim własnym, śmiałym i odrębnym głosem. Zachowuje wolność słowa oraz strzeże kwestii moralnych poprzez budzenie sumień. To radio, które umacnia, jednoczy rodziny oraz przybliża nam pełne zwycięstwo Chrystusa Miłosiernego i Jego Matki Maryi Niepokalanie Poczętej.

Nasze Powsińskie Koło Przyjaciół Radia Maryja wraz z ks. Kanonikiem Bogdanem Jaworkiem cieszy się ze swojego czynnego uczestnictwa w tym wielkim dziele, które propagujemy np. w naszych rodzinach i społecznościach, w których żyjemy czy przebywamy.

W trakcie codziennej, indywidualnej modlitwy różańcowej, za pośrednictwem Matki Bożej Tęskniącej, prosimy Pana Boga o błogosławieństwo dla Kościoła, naszej Parafii i umiłowanej Ojczyzny oraz dla wszystkich ofiarodawców, przekazujących swe dary serca na utrzymanie i rozwój Radia Maryja i Telewizji Trwam – Katolickiego Głosu w Twoim domu.

Członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja