Kronika parafii

za lipiec i sierpień 2010 r.

CHRZTY:
11 VII      Piotr Grzegorz Bieliński, z Powsina, syn Grzegorza i Magdaleny z d. Ponurskiej.
                Franciszek Sławomir Skrzypiński, z Powsina, syn Sławomira i Dominiki z d.Domaciuk
18 VII     Szymon Borzęcki, syn Michała i Doroty z d. Sadoch.
                Dawid Kaczmarczyk, z Bielawy, syn Łukasza i Moniki z d. Janek.
25 VII      Zuzanna Siudzińska, z Okrzeszyna, córka Pawła i Joanny z d. Banaszewskiej.
                Paulina Natalia Kłos, z Latoszek, córka Leszka i Anny z d. Mika.
8 VIII       Jakub Kapuściński, z Powsina, syn Marcina i Katarzyny z d. Krulak.
                Amelia Ewa Wilczek, z Bielawy, córka Marcina i Natalii z d. Ciesielskiej.
Nowo ochrzczone dzieci oddajemy w macierzyńską opiekę Maryi Tęskniącej-Powsińskiej.

ŚLUBY:
31 VII      Katarzyna Gładecka, z Powsina i Artur Turski, ze Skarżyska-Kamiennej.
14 VIII     Gabriela Baryła, z Kabat i Łukasz Podbielski, z Izabelina.
Nowym małżonkom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, pomocnego do trwania w wierności.

POGRZEBY:
Waldemar Krzycholik z Bielawy, namaszczony Olejami św. zmarł 9 VII br., żył lat 60.
Maria Dombek z Powsina, namaszczona Olejami św., zmarła 10 VII br., żyła lat 57.
Krzysztof Sieciński z Powsina, opatrzony Sakramentami św. zmarł 28 VII br., żył lat 59.
Stanisława Majdak z Bielawy, opatrzona Sakramentami św., zmarła 15 VIII br., żyła lat 74.
Jadwiga Latoszek z Latoszek, opatrzona Sakramentami św., zmarła 17 VIII br., żyła lat 63.
Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE:

45-lecie
Janina z d. Cwyl i Zdzisław Piłat, z Powsina, zawarli sakramentalny związek małżeński w naszym kościele parafialnym, 22 VIII 1965 r. o godz. 17.00. Błogosławił im Ks. Kazimierz Jatczak, ówczesny wikariusz. Mają dwoje dzieci: Krzysztofa i Katarzynę. Msza św. dziękczynno-błagalna w ich intencji została odprawiona w Powsinie, 21 VIII br., o godz. 14.30.

30-lecie
Teresa z d. Bloch i Zdzisław Wyszyńscy
, z os. Zapłocie, ślubowali sobie przed Bogiem w par. Dąbrówka Kościelna k. Szepietowa, 6 IX 1980 r. Mają dwóch synów: Pawła i Tomasza.
Wiesława z d. Kobiałka i Zbigniew Dębscy, z Powsina, mieli ślub kościelny w Powsinie, 20 IX 1980 r. Mają troje dzieci: Alicję, Artura i Cezarego.

25-lecie
Bożena Małgorzata z d. Pyzel i Jacek Marian Karaś
, z Latoszek, przyjęli sakrament małżeństwa w naszym kościele parafialnym 7 IX 1985 r. Błogosławił im ówczesny proboszcz, Ks. Jan Świstak. Mają dwoje dzieci: Annę i Mariusza.
Ewa z d. Chojecka i Zbigniew Szyszko, z Bielawy, zawarli małżeństwo w parafii Czerwonka, 7 IX 1985 r. Maja trzy córki: Monikę, Anetę i Sylwię.
Joanna Monika z d. Kotyła i Andrzej Piotr Tomaszek, z os. Konstancja, mieli ślub w kościele Świętego Krzyża w Warszawie, 21 IX 1985 r. Mają dwie córki: Aleksandrę i Zofię.
Małgorzata z d. Manardt i Marek Kuran, z Kabat, ślubowali sobie w kościele w Powsinie, 28 IX 1985 r. Ich małżeństwo błogosławił Ks. Jan Świstak. Mają dwóch synów: Artura Filipa i Rafała Pawła.
Alina z d. Trzewik i Bogusław Łopaciński z Bielawy, mieli ślub w Jeziornie Fabrycznej 17 VIII 1985 r. Mają córkę Aleksandrę. Msza św. dziękczynno-błagalna w ich intencji została odprawiona w Powsinie, 17 VIII br. o godz. 7.00

20-lecie
Marzanna z d. Janek i Piotr Kanabus
, z Kabat, mieli ślub w naszym kościele w Powsinie, 8 IX 1990 r. Błogosławił im Ks. Jan Świstak. Mają troje dzieci: Agnieszkę, Wojciecha i Michała. Msza św. dziękczynno-błagalna w ich intencji będzie odprawiona w naszym kościele parafialnym 8 IX br. o godz. 18.30.
Marcelina z d. Dyduła i Tomasz Chrzanowscy, z Kabat, zawarli małżeństwo w parafii Św. Augustyna w Warszawie, 9 IX 1990 r. Mają syna Filipa.
Iwona z d. Rekowska i Krzysztof Latoszek, z Powsina, ślubowali sobie przed Bogiem w kościele parafialnym w Powsinie, 15 IX 1990 r. Ich sakramentalne małżeństwo pobłogosławił Ks. Jan Świstak. Mają dwóch synów: Pawła Łukasza i Łukasza Mateusza.

15-lecie
Agnieszka z d. Jesiołowska i Jacek Kaczanowscy
, z Powsina, zawarli sakramentalny związek małżeński w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie, 2 IX 1995 r. Mają dwóch synów: Marcina i Michała.
Ewa z d. Szymańska i Dariusz Kulikowscy, z Okrzeszyna, mieli ślub kościelny w parafii Św. Zygmunta w Słomczynie, 16 IX 1995 r. Mają dwoje dzieci: Aleksandrę i Mateusza.

10-lecie
Monika z d. Sowa i Tomasz Sławomir Wojciechowski
, ślubowali sobie w kościele parafialnym św. Piotra i św. Pawła w Pyrach, 16 IX 2000 r. Msza św. dziękczynno-błagalna w ich intencji będzie odprawiona w naszym kościele w Powsinie, 17 IX br. o godz. 17.30.

Wszystkim Małżonkom, nawet tu nie wymienionym, a obchodzącym swoje rocznice ślubu, serdecznie życzymy wielu łask od Pana Boga, potrzebnych do trwania i wytrwania w łaskach sakramentu małżeństwa.