OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.06.2024r.

Dziewiąta Niedziela Zwykła

1. Dziś:
    • z okazji XVII Święta Dziękczynienia, w Świątyni Opatrzności Bożej o 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. Po każdej Mszy w naszym kościele zbierać będziemy ofiary do puszek na zakończenie budowy tej Świątyni,
    • o 12:00 będzie Msza za Bractwo Trójcy Przenajświętszej, a następnie spotkanie dla członków Bractwa w starej plebanii,
    • też o 12:00 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które rok temu pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swoich serc,
    • o 16:00 będzie Msza dla dzieci ze szkoły amerykańskiej.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca, 06.06., nie będzie Mszy o 18:00. Msza w intencji rolników z prośbą o błogosławieństwo Boże dla nich odprawiona zostanie o 17:00. Po Mszy wyruszy procesja na Pola Kabackie, natomiast w kościele rozpocznie się adoracja trwająca do 20:00. Tego samego dnia od 23:00 do 24:00 będzie Godzina Święta.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, 07.06, księża spowiadać będą od 6:45 i od 17:30,a do chorych udadzą się o 9:30. Po Mszy wieczornej będzie adoracja do godz. 20:00.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy,
    • w środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
    • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
    • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. W przyszłą niedzielę, 09.06, o 18:00 odprawiona zostanie Msza w intencji naszej ojczyzny, a po Mszy będzie spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w sali naprzeciwko kościoła.
  6. Zapraszamy do czytania Wiadomości Powsińskich, Niedzieli, Gościa- i Małego Gościa Niedzielnego oraz Naszego Dziennika.