Ogłoszenia parafialne - 06.06.2021 r.

X Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Jarecki. Prosimy, aby osoby niezwiązane z kandydatami przyszły tego dnia na inne Msze św.
  2. Dzisiaj w niedzielę 6 czerwca obchodzimy XIV Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Dzisiaj w niedzielę 6 czerwca z racji wieczornej uroczystości bierzmowania nabożeństwo czerwcowe odbędzie się po sumie o godz. 12.00.
  4. Zapraszamy z racji oktawy Bożego Ciała codziennie do czwartku po nabożeństwie czerwcowym na procesje eucharystyczne.
  5. W czwartek Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Po Mszy św. w intencji mieszkańców Kabat i nabożeństwie czerwcowym procesja na pola.
  6. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 decyzją księży biskupów zostanie odnowiony akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył neoprezbiter pochodzący z naszej parafii o. Tomasz Kucharski. Msza św. odbędzie się na zewnątrz przy Starej Plebanii. Po Mszy św. prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  8. Kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej zapraszamy na kolejne wspólne spotkanie w  przyszłą niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00.
  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej;           w środę Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.