Ogłoszenia parafialne - 06.12.2020 r.

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu Rok B - 06.12.2020 r.

 1. Wczoraj pożegnaliśmy w naszym kościele zmarłego ks. kanonika Bogdana Jaworka na Mszy św. pogrzebowej, a następnie na cmentarzu w Skolimowie. Dziękujemy biskupowi Rafałowi Markowskiemu, kapłanom, wszystkim wiernym, którzy uczzestniczyli w uroczystościach pogrzebowych. Msza św. dziś na sumie o godz. 12.00 za + ks. Bogdana. W tym tygodni również w czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za ks. Bogdana. Od 4 maja będzie odprawiana gregorianka, czyli 30 kolejnych Mszy św. za duszę ks. Bogdana. 
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj jest odwołane. Kandydaci w zamian mają obejrzeć katechezę umieszczoną na grupie dla bierzmowanych na fejsbuku, a następnie zrobić materiały, które też zostały tam zamieszczone. 
 4. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do kościoła między 12 a 13 na Godzinę Łaski. Będzie możliwość osobistej modlitwy(w Wiadomościach Powśińskich pojawił się błąd. Nie będzie o godz. 12.00 tego dnia Mszy św.). 
 5. Dzięki życzliwości i pomocy ks. Ireneusza oraz ks. Tadeusza porządek Mszy św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Dziękujemy za dotychczasową pomoc w celebracji Mszy św. w niedziele i dni powszednie.
 6. Roraty z programem duchowym o Mszy św. "CUD na cudami" codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. 
 7. Spowiedź w tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko popołudniu o godz. 17.30.
 8. W tym tygodniu w dni powszednie nie będzie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie tylko dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 oraz w czwartek o godz. 20.00.  
 9. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek tylko rano od godz. 8.00 do 9.00, a we wtorek, środę, czwartek i piątek tylko po południu od godz. 16.00 do 17.00.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi bernardyn o. Egidiusz Włodarczyk. W niedzielę podczas każdej Mszy św. nauki rekolekcyjne, a w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00.
 11. W tym miesącu nie będzie Mszy św. ani konferencji dla rodziców i dzieci komunijnych z Powsina i ze szkoły Lindego.
 12. Pamiętamy w naszych modlitwach o chorym ks. Proboszczu i chorym organiście, a także o słabym, przebywającym w swoim mieszkaniu, ks. Janie. 
 13.  W tym tygodniu w liturgi obchodzimy:  w poniedziałek św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w sobotę wpomnienie NMP z Guadelupe.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego oraz Naszego Dziennika.