Ogłoszenia parafialne - 09.10.2022 R.

1. Rozpoczął się październik, miesiąc w którym szczególnie oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie przez modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe, odbywają się w naszej Parafii codziennie,
    o godz. 17.00. W związku z tym, przez cały październik, wieczorne Msze św. w dzień powszedni odprawiane będą o godz. 17:45.
  2. Dziś, o godz. 18:00, Msza święta w intencji Ojczyzny.
  3. W naszej parafii odbywa się dziś XII Powsiński Dzień Dyni, który organizuje Wilanowskie Centrum Kultury. Przy okazji przeprowadzana jest zbiórka elektrośmieci, a parafialny zespół Caritas zbiera używaną odzież.
  4. W przyszłą niedzielę, o godz. 16:00 Msza święta dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej.
  5. W przyszłą niedzielę, 16 października, obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Tego dnia po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz stypendiów dla zdolnej młodzieży.
  6. Ks. Mikołaj zaprasza młodzież na spotkanie 14 października, na godz. 19:00.
  7. W niedzielę, 23 października, po sumie, spotkanie dla Kół Żywego Różańca. W naszej Parafii pragniemy zorganizować, raz w miesiącu, Dzień Różańcowy. Poszczególne Koła Różańcowe będą włączać się w całodzienną modlitwę różańcową. Osoby chętne do odmawiania całodobowego różańca proszone są o kontakt z ks. Proboszczem, lub przybycie na spotkanie Kółek Różańcowych.
  8. W dniach 15 – 16 października przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury do kontenera przy starej plebanii.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz w Świętej Lipce. Wyjazd zaplanowany jest na 15 października o godz. 6.00. Koszt 200 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. W trakcie zapisów konieczne będzie podanie nr. PESEL potrzebnego do ubezpieczenia turystycznego.
  10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, Dziewicy, we wtorek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża, we środę św. Jana Beyzyma, kapłana, we czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Teresy z Avili, dziewicy i doktora Kościoła.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.