Ogłoszenia parafialne - 1.11.2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Z racji panującej sytuacji nie będzie Mszy św. o 12.00 na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 w kościele. Różaniec wspominkowy o godz. 17.00 w kościele. Procesja żałobna po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w kościele,  a następnie adoracja w ciszy do 17.00.
  2. Dzisiaj w niedzielę 1 XI o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania.
  3. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny w poniedziałek. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Różaniec wspominkowy  o godz. 17.00.
  4. W całej Polsce od 1 do 8 listopada odbywa się akcja Różaniec do Granic Nieba. Nasza parafia również włącza się w to dzieło. Codziennie kapłani wraz z wiernymi będą odmawiać różaniec w intencji przebłagalnej za dzieci nienarodzone – w niedzielę i poniedziałek o godz. 17.00 intencja ta będzie dołączona do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, od wtorku do soboty różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. Chcąc podjąć to dzieło należy „duchowo” lub w kolejnych dniach listopada odwiedzić cmentarz i :

- zwrócić się  do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia i poprosić je o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo.

- Za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, ofiarowujemy odpust zupełny. Na koniec modlitwy zapalamy znicz.

- To szczególne „nawiedzenie” cmentarza i modlitwa może przynieść potężne owoce – pojednanie, przebaczenie oraz wstawiennictwo dzieci nienarodzonych.

1. Od 1 do 30 listopada, decyzją papieża, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, pomodlić się za osobę zmarłą,  w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunię św.
  2. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe i roczne. Można je zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30, a popołudniu od 17.00. Msza św. o NSPJ o godz. 18.00. Adoracja do godz. 20.00.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 17.30, Msza św. o NS NMP o godz. 18.00, a następnie adoracja pokutna za Warszawę do godz. 21.00.
  5. W przyszłą niedzielę o 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych ze szkoły Lindego i ich rodziców.
  6. W związku z pojawiającymi się w całej Polsce atakami wandalizmu na kościoły, miejsca kultu, duchownych powołujemy w naszej parafii Służbę Porządkową dla Mężczyzn, którzy w razie sytuacji zagrożenia naszego kościoła będą bronić naszego sanktuarium. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza i ks. Wikariusza.
  7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie  św. Karola Boromeusza, biskupa.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich oraz Naszego Dziennika.