Ogłoszenia parafialne - 13.06.2021 r.

XI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy parafianom za udział w procesji Bożego Ciała zwłaszcza Bractwu Trójcy Przenajświętszej i osobom, które przygotowywały ołtarze na Boże Ciało z Kabat, Powsina, Bielawy i Okrzeszyna.
  2. Dzisiaj w niedzielę Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył neoprezbiter pochodzący     z naszej parafii o. Tomasz Kucharski, dominikanin. Msza św. odbędzie się na zewnątrz przy Starej Plebanii. Po Mszy św. prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z racji 13 dnia miesiąca procesja fatimska wokół kościoła.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas I Liceum zapraszamy na spotkanie wspólne dzisiaj  w niedzielę o godz. 19.00.
  5. W tym tygodniu Imieniny obchodzi nasza katechetka s. Jolanta. Zapraszamy na Mszę św.  w jej intencji we wtorek 15 czerwca o godz. 7.00.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci ze szkoły Lindego z Kabat. Prosimy parafian, aby uczestniczyli we Mszach św. w innych godzinach. Spowiedź dla dzieci ze szkoły Lindego w sobotę w godz. 9.00-10.30.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i osobom, które włączyły się w akcję zbiórki makulatury, jak również złożyły ofiarę na powstające hospicjum sióstr felicjanek przy            ul. Nowowiejskiej. W sumie zebrano na hospicjum ponad 11 tys. zł.
  8. Od przyszłej niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać udzielona przez biskupów dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. Katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w kościele.
  9. W parafii w Klarysewie przy kościele w przyszłą niedzielę 20 czerwca odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi w godz. 9.30 - 13.00.
  10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie bł. Jolanty, księżnej i zakonnicy; w czwartek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich oraz Małego Gościa Niedzielnego.