Ogłoszenia parafialne - 13.12.2020 r.

III Niedziela Adwentu Rok A - 13.12.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je bernardyn o. Egidiusz Włodarczyk, proboszcz parafii św. Bonifacego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w niedzielę, a w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  3. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30
  4. Spowiedź w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek rano od godz. 8.30 oraz po południu od godz. 17.30. W pozostałe dni spowiedź tylko popołudniu od godz. 17.30.
  5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek tylko rano od godz. 8.00 do 9.00,    a we wtorek, środę, czwartek i piątek tylko po południu od godz. 16.00 do 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę 20 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.30 harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.
  7. Kandydatów do bierzmowania z I klas Liceum zapraszamy w  przyszłą niedzielę 20 grudnia o godz. 19.00 na spotkania w grupach z animatorami Krzysztofem i Alicją. Kandydaci mają obowiązkowo przynieść na spotkanie uzupełnione materiały.
  8. W przyszłą niedzielę 20 grudnia po każdej Mszy św. dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz tej grupy.
  9. W tym roku ze względu na obecną sytuację  nie będzie dzielenia się opłatkiem w kościele.
  10. W opłatki można się zaopatrzyć przed lub po Mszy św. w zakrystii u s. Elwiry.
  11.  Papież Franciszek ogłosił w kościele Rok św. Józefa od 8 grudnia tego roku do 8 grudnia 2021 r. Będą udzielone specjalne odpusty na ten rok. Bliższe informacje na internetowej stronie archidiecezji warszawskiej.
  12.  W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Wiadomości Powsińskich oraz Naszego Dziennika.