OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.10.2024r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

1. Dziś:
    • przypada XXIV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia po każdej Mszy przeprowadzają tradycyjną zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny fundacji,
    • przypada też Powsiński Dzień Dyni – z tej okazji przy Domu Pracy Twórczej są rozstawione stragany z rękodziełem i ciastami,
    • o 12:30 będzie występ Wilanowskiej Orkiestry Dętej,
    • o 13:00 odbędzie się koncert Zespołu Małe TGD, na który zapraszamy szczególnie dzieci,
    • do 14:00 przeprowadzana będzie zbiórka elektroodpadów,
    • o 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy wieczornej sprawowanej w intencji ojczyzny odbędzie się nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską. Z tego powodu nie będzie dziś różańca o 17:15.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,
    • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
    • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
    • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
    • w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
    • w sobotę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.
  3. Zapraszamy do udziału w Narodowym Marszu Papieskim, który odbędzie się w sobotę 19.10. Wyruszy on o 13:00 z Placu Zamkowego i o 16:00 zakończy się Mszą w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.
  4. 19.10. i 20.10., przy garażach przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury do kontenera na rzecz wsparcia dzieci niewidomych z Rwandy.
  5. W przyszłą niedzielę, 20.10. o 15:30, odbędzie się w naszym kościele Koncert Maryjny, podczas którego wystąpią chóry z naszej i okolicznych parafii.
  6. Spotkanie dla kończących swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 27.10. o 19:00. Obecność obowiązkowa.
  7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Naszego Dziennika.
  8. Przyjmujemy już wypominki - roczne i jednorazowe.