Ogłoszenia parafialne - 15.05.2022 R.

 1. Na prośbę Biskupów Polskich, trwamy w  nowennie przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Modlitwa do św. Andrzeja Boboli będzie odmówiona jeszcze dziś, po nabożeństwie majowym.
 2. W ubiegły piątek, ks. Jan Świstak, wieloletni Proboszcz naszej Parafii, trafił do szpitala. Prosimy Wszystkich Parafian o modlitwę w intencji szybkiego powrotu do zdrowia ks. Prałata.
 3. W poniedziałek, 16 maja, o godz. 17:00, przy kapliczce, przy ul. Makowej w Bielawie, odbędzie się Msza święta i nabożeństwo majowe. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tej modlitwie.
 4. Tego samego dnia (16 maja), w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie, o godz. 18:00, ks. kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę świętą koncelebrowaną, z okazji uroczystości
  św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Ojcowie Jezuici zapraszają wszystkich Mieszkańców Warszawy i okolic do udziału w tej uroczystej modlitwie.
 5. W tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Dlatego we czwartek, 19 maja, nie będzie adoracji po Mszy św. o godz. 18:00.
 6. Ksiądz Mikołaj zaprasza Grupę Młodzieżową na spotkanie w piątek, 20 maja, na godz. 19:00 do sali Domu Parafialnego.
 7. W naszej Parafii, rozpoczyna działalność poradnictwo dla małżeństw. Małżonkowie z wieloletnim stażem, Beata i Jacek, zapraszają na indywidualne spotkania małżeństwa, które potrzebują wsparcia. Spotkania odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 19:00 – 20:00 w sali Domu Parafialnego.
 8.  Parafialny zespół ds. pomocy Ukrainie prosi o pomoc żywnościową dla rodzin uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej Parafii. Dary w postaci m.in. makaronów, konserw, mąki, cukru, itp., można przynosić do Domu Parafialnego w poniedziałki i środy, w godzinach 18 – 19. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.
 9. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętych o 10:30 i 0 12:00, grupa dzieci ze szkoły w Powsinie, przyjmie I Komunię świętą. Wszystkich Parafian, którzy nie uczestniczą w tych uroczystościach, prosimy o skorzystanie ze Mszy świętych w innych godzinach.
 10. W przyszłą niedzielę, o godz. 19:00, spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania w salce Domu Parafialnego.
 11. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski, we środę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, Kapłana, we czwartek wspomnienie bł. Elżbiety Czackiej, Dziewicy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.