Ogłoszenia parafialne 19.11.2021 r.

XXXIV niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza będzie dziś przeprowadzona zbiórka do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.
  2. W następnym tygodniu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”. W naszej parafii Msze św. roratnie będą odprawiane w dni powszednie, o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy świętej będzie herbata dla dzieci w salce katechetycznej.
  3. 28 listopada taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego parafialnego oddziału Caritas, środki będą przeznaczone na paczki dla ubogich rodzin na czas świąt Bożego Narodzenia. Natomiast po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Po wieczornej Mszy świętej, tradycyjna modlitwa dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej Tęskniącej.
  4. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 10:30, 5 kandydatów na ministrantów zostanie promowanych na wyższy stopień. Po Mszy św. zapraszamy ministrantów
    i ich rodziców na poczęstunek, do salki parafialnej.
  5. Wciąż trwają zapisy na kolejny kurs przygotowania do bierzmowania. Lista będzie zamknięta na spotkaniu 28 listopada, w niedzielę, o godz. 19:00. Chętni mogą się zgłaszać do księdza Mikołaja.
  6. 30 listopada przypada 1. rocznica śmierci ks. Bogdana Jaworka. Msze święte w jego intencji o godz. 6:30 i 18:00. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, po sumie o godz. 12:00, poświęcimy tablicę upamiętniającą ks. Kanonika, która została umieszczona na kaplicy cmentarnej.
  7. Rozpoczęliśmy prace przy Drodze Krzyżowej. W ubiegłym tygodniu przygotowano fundamenty pod przyszłe stacje Drogi Krzyżowej.
  8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, we środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lang, Kapłana i Towarzyszy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.