Ogłoszenia parafialne - 19.02.2023 R.

19.02.2023

VII Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać!
  2. Dziś w naszej Parafii przyjmujemy relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji, podczas Mszy świętych o godz. 9:00, 10:30 i 12:00, nauki głosi o. Mariusz Słowik, franciszkanin, Gwardian klasztoru w Niepokalanowie.
  3. Jutro 20 lutego, w ramach wizyty duszpasterskiej, księża odwiedzą jeszcze ul. Zakamarek
    i ul. Łęgową. Mieszkańców osiedli Konstancja i Patio, którzy chcieliby przyjąć księdza, prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
  4. 22 lutego przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św., po homilii, odbędzie się posypanie głów popiołem, które ma nam przypomnieć znikomość ziemskiego życia.
    W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie innej żywności w małych ilościach. Post ścisły obowiązuje od 14 do 60 roku życia. Pozostałe osoby zachowują w tym dniu wstrzemięźliwość tylko od pokarmów mięsnych. W tym roku nasz post ofiarujmy w intencji pokoju.
  5. W czasie wielkiego postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątki, na Drogę Krzyżową zapraszamy: dzieci, na godzinę 17:00, dorosłych na godzinę 18:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.
  6. Dziś rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu.
  7. Od 22 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się modlitwa wielkopostna
    w kościołach stacyjnych, która potrwa do Niedzieli Palmowej - 2 kwietnia. Program modlitw na niedziele i dni powszednie wielkiego postu znajduje się w gablocie parafialnej.
  8. Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. W czasie odpoczynku pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.