Ogłoszenia parafialne - 21.03.2021 R.

V Niedziela Wielkiego Postu Rok B - 21.03.2021 r.

1. Dzisiaj w niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały od niedzieli do środy. Poprowadzi je sercanin o. Michał Olszewski. Nauki są głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę  podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź codziennie rano od godz. 8.30, a wieczorem od godz. 17.30.
  2. Z racji obecnej sytuacji ograniczenia nauki stacjonarnej w szkołach, która uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, Archidiecezja Warszawska przygotowała je w formie online, oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników. Na stronie parafialnej naszej parafii podajemy link do tych rekolekcji.

1. Dzisiaj w niedzielę o godz. 16.00 Msza  św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkoły Lindego.
  2. Kancelaria parafialna z racji rekolekcji będzie czynna we wtorek i środę rano tylko od godz. 8.00 do 8.30, a po południu normalnie od godz. 16.00 do 17.00.
  3. Od dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkania w grupach z animatorami do salki katechetycznej w następujących terminach: grupę dziewcząt dzisiaj 21 marca o godz. 19.00, a grupę męską za tydzień 28 marca o godz. 19.00.
  5. Dnia 26.03 w najbliższy piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kościoła NMP w Rososzy do naszego kościoła w Powsinie – więcej informacji na plakacie przy drzwiach wejściowych i na stronie www.edk.org.pl
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zamiast kazań będziemy słuchać Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęceń palm i procesja. Ministranci będą rozprowadzać przed kościołem palmy. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Koła Przyjaciół Radia Maryja i zbiórka do puszki na media katolickie.
  8. W czwartek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Będziemy odnawiać Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W przyszłą niedzielę 28 marca przypada Dzień Wdzięczności za koronację Cudownego Obrazu Matki Bożej Tęskniącej. Po Mszy św. o godz. 12.00 litania do Matki Bożej i adoracja.
  10. Przypominamy, że w przyszłą noc z soboty na niedzielę 27 na 28 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Przesuwamy zegarki do przodu o 1h. Śpimy o godzinę krócej .
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.